Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 104
  1. #31

    Подразбиране

    Алис, прегледах си козуначените рецепти и там на 1 кг брашно обикновено се слагат 250 г захар и 250 г прясно мляко, маята е 25 г, мазнината е смесена /масло + олио или мас + олио 1:1/. Така че захарта в твоята рецепта съвсем не е много. Щом отдолу се е препекъл, а отвътре е останал глетав, явно фурната не пече равномерно - отдолу е по-силна, а отгоре е по-слаба. При мен така се получава, когато правя козунак в машината и той се надуе догоре - тогава отдолу се опича, отгоре остава леко суров.
    Когато правиш козунак само с масло, той става по-тежък и по-плътен. Маста го прави пухкав и обемен, затова предпочитам да правя козунаците с мас + олио. Не трябва да се смесват мас и масло - не се получава добре.
    Стафидите ги накисвам от вечерта в ирландски коняк и на другия ден ги слагам в тестото заедно с коняка.
    Само солта ми се вижда множко - аз слагам 2-3 щипки.1 ч.л. сол слагам на питката "Хризантема".
    Сърдечни поздрави и успех следващия път


  2. #32

    Подразбиране

    Така, да се отчета и аз по темата . Снощи го замесих пак козунака и този път се получи идеално. Определено си му трябваше още брашно и този път си действах "на око" дето се вика и стана. Пак го оплетох на 4 плитки, зщото на 6 се мъчих с едни шнурчета, обаче нещо съм много смотана и не мога да схвана :? . Но ще упражнявам още, де, няма да се откажа.
    Снимах го, обаче кабела към РС-то е прегризан от дъщеря ми и съм поръчала нов на любимия, като го донесе ще публикувам снимките.
    Аааа и смесих 50:50 олио и масло защото и масло нямах достатъчно, но се получи идеално .

  3. #33

    Подразбиране

    Снимах го, обаче кабела към РС-то е прегризан от дъщеря ми и съм поръчала нов на любимия
    Така е, като държиш детето гладно

  4. #34

    Подразбиране

    Зори

    Момичета, къде се скри Джема, някой не знае ли? :?
    Не е писала от рожденния си ден :? Да не са и подарили почивка

  5. #35

    Подразбиране

    Оправих проблема!
    А,Джема току-що пусна тортата за рожденния ден на сина си!Вижте я,много е хубава!

  6. #36

    Подразбиране

    Имам кабел вече и показвам творението си

    natalyna, благодаря много за рецептата, козунака е страхотен Какви конци станаха, какво чудо. Малко в сплитането трябва да потренирам още, пък и нямах подходяща тава за печене, та го метнах в кексовата форма, но пак стана добре.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #37

    Подразбиране

    Ето го и опечен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #38

    Подразбиране

    А ето я и моята помощница, бек чието присъствие във кухнята не минавам. Особено си пада по месенето и мазането
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #39

    Подразбиране

    Зори станал е перфектен!Браво!

    Да те питам нещо.Направи ми впечатление съда,в който печеш.Това форма за кекс ли е или тавичка? :? Питам,защото моята форма за кекс е абсолютно същата и ако е станал сполучлив в нея,да пробвам и аз.

  10. #40

    Подразбиране

    А,помошницата е по-сладка и от захарта по козунака....

  11. #41

    Подразбиране

    Да, аз тъкмо се редактирах малко по-нагоре, за да дообясня. Кексова форма е от тези 25 см. тефлонова. Имам и силиконова, благодарение на Сладка хапка, но в нея пекох кекс едновременно с козунака, та още незнам в нея дали стават козунаците. В тефлоновата стават бижу.

    Мерси за комплимента

  12. #42

    Подразбиране

    Моята форма е същата като тази,в която е козунака.А,това е една доза,нали?

  13. #43

    Подразбиране

    Не, от тази доза ми излязоха 2 козунака в този размер форма.Имай предвид, че може да ти се види че е малкък сплетения вече козунак, обаче като втаса тръгва да те търси

  14. #44

    Подразбиране

    Зори козунака ти е станал супер и аз стигнах до този извод след първия си опит ,че ще го направя в кексова форма ...количеството наистина е точно за два козунака.
    Кажи ми как го пече ...при предварително подгрята фурна или не...и след колко време горе долу беше готов ?Моя го пекох 1 час ,но от долу доста му беше потъмняла кората.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Зори, чуден е козунака! Радвам се, че този път се е получил! Направо е за изложба!А щом ти е по-удобна формата, така ги прави!

    Малката помощница е голяма сладурана! и моят син ми помага от време на време и изяжда повече тесто, отколкото готовият продукт после
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •