Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 104
  1. #61

    Подразбиране

    Имах проблеми сутринта с влизането в сайта и затова чак сега пиша - Хапчице, козунака изглежда много добре оплетен, жалко за втасването! Важното е да е бил вкусен!

    Djemma, напълно те разбирам и аз уж гледам много, много да не отварям рецепти, но не мога да издържа и след това се втурвам да правя!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  2. #62

    Подразбиране

    За съжаление, невтасал не можа да изкуши никой, освен мен. Мисля да го нарежа на филийки и да направя сухарчета - да не ми става зян труда.

    Наталина, старах се внимателно да чета, но сигурно не съм довидяла. В продуктите за козунака пише, че се слага един белтък, но после в рецептата не видях кога се слага. Така че не сложих. Къде е уловката?

    И още нещо...малко ми е неудобно, но имаш ли други сполучливи чешки рецепти за сладкиши? Много ме запали.

  3. #63

    Подразбиране

    искаш ли идея за козунака? Можеш да направиш карамелена торта, като вместо кроасани отдолу върху карамела наредиш филии козунак.

  4. #64

    Подразбиране

    Аз пък имам рецепта за скалички от козунак. Искаш ли я? Не съм я опитвала никога, понеже у нас козунак не се задържа. Трябва да я видя точно как беше, ама козунака се надробява, смесва се с ром, орехи и крем ли беше, оформят се скалички и се поливат със шоколад. Мисля, че ще е вкусно. Отивам за рецептата.

  5. #65

    Подразбиране

    А ето я и нея:
    1/2 кг сух козунак се надробява, залива се с 50 мл ром,1 пак разтопено маслои 1 ч.ч пудра захар. Обърква се, прибавят се и орехи по желание. Оформят се скалички, които се поливат с 5 разтопени родопчета( едни шоколадови десертчета, но може и с разтопен шоколад.Това е.

  6. #66

    Подразбиране

    Djemma и Пепчо благодаря за идеите! Проблемът на моят кодунак е, че освен всичко, остана доста глетав. Вероятно като торта ще стане по-сполучливо, защото ще попие от сместа. На скалички не го виждам. По-скоро за дъвчащи бонбони става. Абе, няма думи да ви кажа колко ме е яд. Толкова добре тръгна, а накрая - като едно голямо слонско ...аки. Даже мъжът ми, дето е кулинарен инвалид (откъм готвене, не откъм претенции), ми заяви "Ами ти защо с тая българска мая, бе човек! Що не сложи на д-р Йоткер" И аз това се чудя, ама на! подир дъжд - качулка.

    Наталинааааааа, давай още рецепти, че ме сърбят ръцете

  7. #67

    Подразбиране

    Напоследък ползвам турска мая (свежа) и съм много доволна. На 1 кг брашно за козунака сложих цялото пакетче, а на него пише, че е за 2 кг брашно. Задължително първо разбърквам маята с малко мляко, сол, захар, яйце и брашно на каша и оставям да втаса. Ако маята е хубава, дори не е нужно да е на топло, пак става. След като замеся тестото, отново втасва и пак си проличава по времето за това дали маята е хубава. След като го оплета, отново втасва и вече не би трябвало да има проблем.
    Споделям тези детайли за домакините, които не се чувстват сигурни в областта на кулинарията (не че съм от кой-знае колко напредналите ).

  8. #68

    Подразбиране

    Хапчице, обещавам в най-скоро да пусна още рецепти, например страхотният щрудел на бабата на мъжа ми. За съжаление тези дни и двете деца са болни и имам доста тичане около тях.
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  9. #69

    Подразбиране

    Наталина, скорошно оздравяване на децата. Не се безпокой за рецептите, важното сега е да имаш време за малките. Надявам се при следващото ти влизане тук вече всички да са добре.

  10. #70

    Подразбиране

    Ами да се отчета и аз:
    Направих козунака , но понеже беше готово тестото към 18 и нещо, та още втасва сега и след малко ще го пека. А и понеже мазнината е много, а захар сложих 200 гр по-трудно втасва, тъй като не използвах прясна мая, а суха и сложих 1,5 пакетче, но така си и знаех, че трябва да сложа 2, нищо следващия път - за Великден вече ( стига тестяно )ще сложа или прясна или 2 пак суха. Иначе тестото е превъзходно! Ето до тук резултата( малко ми е крива първата плетка в единия край.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #71

    Подразбиране

    Очаквайте и готовия резултат.natalyna, благодаря за нагледния материял, аз досега си плетях само четворка, веднъж пробвах и с двойка отгоре, но се изкриви, та идеята ти с клечките е супер!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #72

    Подразбиране

    Малиииии!Ще ме накарате да запретна и аз ръкави в най-скоро време! Браво Djemma!Доста внушително...
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  13. #73

    Подразбиране

    Мили момичета, наистина сте страхотни! Запалихте и мен. Възнамерявам в най-скоро време аз също да пробвам да направя този козунак - дано се получи, защото никога досега не съм правила домашен.

  14. #74

    Подразбиране

    Ето го и готовия козунак-превъзходен вкус и аромат !
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    А ето и парчето, нарочно съм го разчупила, за да се видят "конците".

    Е, кажете ми моето не граничи ли с лудостта- 1 часа посред нощ е , а аз пека козунак !
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •