Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 104
  1. #76

    Подразбиране Чешки козунак

    Едва ли е лудост? за мен това е много желание и любов!
    Изглежда разкошно! Добър апетит!

  2. #77

    Подразбиране

    Джема,козунака е превъзходен!
    Не се притеснявай мила,не си само ти дето посред нощ майсториш нещо,и моите козунаци ги пекох докъм 12ч през ноща.Съвсем сме си наред.А,нали знаеш и приказката:"Луд,умора няма" Аз все с нея се успокоявам......

  3. #78

    Подразбиране

    Пьрво Честит 8 март на всички момичета.
    И така-аз дето никога не сьм правила козунак какво стана сега -запалихте имен с вашите козунаци.И на 8 март,когато другите са хукнали по салоните за красота-аз меся чешки козунак.Видяхте ли докьде ме докарахте,а?
    1.Вече го омесих-само дето не разбрах кьде се слага тоя БЕЛТЬК и не го сложих/още не сьм го опекла,така,че ако е за отгоре казвайте/
    2.А и стафидите кога се слагат?Аз ги замесих заедно с другите продукти
    3.Когато направех плитка докато тьркалям другата гледам пьрвата нещо взела да се свива и хоп-скьсала се.И защо така?
    4.Ми не мога да го изплета с 4 плитки-мьчих се .суках ги не ще та не ще/тя грешката е в мен де /И го оплетох с 3 и отгоре с 2.
    5.Изащо не ми се отварят линковете за плетене

    Сега втасва/вьв фурната/ Дано на вкус сьм го докарала ,че то вид май няма да има

  4. #79

    Подразбиране

    bambina,аз поне не видях белтък в рецептата... Жълтъка с малко прясно мляко е за мазане отгоре.След като намазах,посипах и със захар.
    Стафидите ги сложих след,като омесих тестото и после пак помесих малко.
    А,за да не се късат плитките при плетенето,не ги прави много тънки,защото при мен се наложи наново да правя плитки,че първите и при мен се скъсаха.После ги направих по-дебели и така оплетох козунака.
    Да покажеш готовия резултат!Успех при печенето!

  5. #80

    Подразбиране

    Natalyna,

    Козунакат е страхотен!

    Във връзка с козунаците искам да споделя една планка за козуначени рола която става много вкусна

    Пълнеж:

    200г стафиди,
    100г орехи
    2 с.л канела ,
    3-4 с.л. захар,
    100 мл мляко
    слага се да кипне

    тестото се разточва на кора дебела 1-2 см. кората се намазва с планката и се завива на роло. втасва и се пече.

    тестото може да се раздели на две части и да се разточат 2 кори и да се оформят две по-тънки рола, които се усукват и се сплитат.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #81

    Подразбиране

    bambina, за да ти се отворят линковете за плетене на козунака, кликни с десен бутон върху единия (а после и върху другия) и избери Save Target As. След като изтеглиш файла, ще можеш и да го гледаш (освен ако ПС-то ти не е с много слаби параметри).
    По едно време ми се искаше да викна сина ми да помага в плетенето с шест плитки, защото докато го гледах видеото, ми се струваше, че ми е ясно, а после... :? - абе голям майтап, но мисля, че се научих .

  7. #82

    Подразбиране

    Благодаря ти Алис.Изтеглих ги,гледах ги и пак не схванах.Ще ми трябват много тренировки с вьженца

  8. #83

    Подразбиране

    Здравейте момичета,

    извинявам се, че не съм поглеждала тези дни, но ни е налегнал някакъв грип и бях станала разногледа! Сега малко се успокоиха нещата!

    Djemma, козунака е станал като за изложба, но в твоето майсторство не се и съмняваме.

    Bambina, много въпроси си имала, но добре че момичетата са отговорили - кажи какво се получи в крайна сметка! :wink:
    За белтъка, аз не го слагам, защото и аз не разбрах къде, а и бабето на мъжа ми(която ме запали по козунаците, също не слага)! Що са го написали тоя белтък и на мен не ми е ясно, така че няма проблем, че не си го сложила!
    За плетенето - няма да се пУашиш, след малко тренировки е много лесно!

    Milinka и твойте козунаци са чудесни - добре дошла!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  9. #84

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от natalyna
    Здравейте момичета,

    извинявам се, че не съм поглеждала тези дни, но ни е налегнал някакъв грип и бях станала разногледа! Сега малко се успокоиха нещата!

    Djemma, козунака е станал като за изложба, но в твоето майсторство не се и съмняваме.

    Bambina, много въпроси си имала, но добре че момичетата са отговорили - кажи какво се получи в крайна сметка! :wink:
    За белтъка, аз не го слагам, защото и аз не разбрах къде, а и бабето на мъжа ми(която ме запали по козунаците, също не слага)! Що са го написали тоя белтък и на мен не ми е ясно, така че няма проблем, че не си го сложила!
    За плетенето - няма да се пУашиш, след малко тренировки е много лесно! B

    Milinka и твойте козунаци са чудесни - добре дошла!
    Благодаря, Natalyna.
    Чешкият козунак е направо убиец и чакам да ми се отвори повече време, за да го направя. Идва и велик ден.

  10. #85

    Подразбиране чешки козунак

    Искам да Благодаря на Наталия
    Винаги съм смятала за козунака че е недостъпна територия за мен, но благодарение на Наталия и всички момичета се престраших.
    И съм много горда със себе си защото стана точно като нейния .Не успях да го снимам защото мъж ми като го видя и не се стърпя (жена на вид си го докарала да видим и на вкус) и така се изяде скоростно.Другия път ще го снимам.
    Много благодаря Наталия.
    Продължавай да ни заразяваш със хубави рецепти.

  11. #86

    Подразбиране

    пьрвият ми опит беше плачевен-много месих,бльсках в плота ,за плетенето да не говорим.Накрая го оплетох с 3и отгоре 2 плитки,набучих го с шишове и да втасва в тавата.Ми то като взе да се разплува ,не втасва нагоре ,а настрани.Викам карай дано го докарам на печене.Да ама не-и там се провалих-за по-сигурно така го препекох,че даже вьтре е кафяв и назьбения нож едва го реже.За моя най-голяма изненада мойте двама мьже/мьжа ми и сина ми-да не помислите че съм многоженка/ го харесаха.Така че сьм обнадеждена,че следващия пьт ще се справя по-добре.

    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЙТО ПОМАГАХА СЪС СЪВЕТИ !

  12. #87

    Подразбиране

    Трябва да благодаря на Наталия за рецептата за козунака.И аз правя за първи път и съм доволна от резултата .Явно рецептата е сполучлива За Великден ще направя козунак, като тогава смятам да се справя и с плетенето

    Нещо не можах да дочакам Великден
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #88

    Подразбиране

    Моля за помощ-хванала съм се да правя тоя хубав кузунак и мислех,че всичко ми е ясно,но-кажете ако слагам мая от тази сухата на доктор Йоткер -колко трябва да сложа-и друго на колко градуса се пече козунакът???
    Най-хубавите неща са невидими за очите!!

  14. #89

    Подразбиране

    Аз не съм използвала от сухата(знам, че [Djemma] май беше пробвала), но на пакетчето доколкото си спомням пише, че едно пак. отговаря на 20г прясна. Така че сложи 2 пак.

    За печенето, зависи с какъв тип фурна си, винаги я загрей предварително - това е много важно! Включи фурната, когато вече я оплетеш и чакаш още да втаса. Аз съм с фурна с горещ въздух(вентилатор) и пека на 170-180°, но при обикновенна фурна се пече на 200-220°, като спазваш правилото да сложиш по-ниската температура и ако прецениш след това да увеличиш!

    Успех и се похвали!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Djemma беше писала, че е слагала 2 пак. от сухата мая на д-р Йоткер.

Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •