Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Показване на 91 до 104 от 104
  1. #91

    Подразбиране

    Страхотни са козунаците!!! Искам да ви попитам-някоя от вас правила ли е козунак,на който 2 от плитките са оцветени с какао и при нарязването козенака е много шик.И ако сте правили-моля,споделете ,как става?Т.е.отделно ли се замесва или от общото тесто се отделя и се добавя какао?

  2. #92

    Подразбиране

    Аз съм виждала такъв козунак,не съм го правила,но по пътя на логиката би трябвало да е както при кекса,след,като се замеси тестото да се отделя едно количество,към което да се прибавя и какао. :? :? :?

  3. #93

  4. #94

    Подразбиране

    Момичета-обяснете ми като на пълен невежа-колко време месите козунака-мен хич ме няма в омесването-но много искам да се науча.два пъти пробвам козунака-спхазвам стриктно всичко и нещо не се получава много добре-смисъл много добре втасва-става огромен направо-но като истине става твърд,а и вътре все глетавм ми се струвакъде бъркам
    Най-хубавите неща са невидими за очите!!

  5. #95

    Подразбиране

    Лидия,аз съм от тези,които нямат хлебопекарна и затова си меся на ръка.След,като омеся тестото(да е меко),удрям го около 150-200 пъти в масата.Много е важно и печенето,с една клечка(дървена)проверявам дали е изпечен козунака.

  6. #96

    Подразбиране

    Аз пък съм чувала, че тестото за козунак не бива да се удря в масата... :?

  7. #97

    Подразбиране

    Имам и аз едно въпросче - на колко градуса печете козунака? Отгоре и отдолу, с вентилатор? Дайте повече подробности за печенето, моля ви

  8. #98

    Подразбиране

    На 170 ,с вентилатор,в предварително загрята фурна

  9. #99

    Подразбиране

    Само вентилатор или и реотани отгоре и отдолу? Извинявам се, че съм толкова досадна

  10. #100

    Подразбиране

    Аномалия, аз пека така както ми е написано в книжката ми към фурната и винаги е ставал - тук пише:

    Вентилатор(без долен и голен огрев) - фурната се загрява предварително и се пече на 170-180°Ц - в зависимост от големината - около 40-45 мин(но мпже да се наложи и повече. Тавата е на второ ниво , като смяташ отдолу нагоре. При козунака пише, че е по-добре да се пече на горещ въздух.

    При печене с долен и горен огрев, фурната също се загрява предварително, но се пече на 200- 220° и тавата е на първо ниво отдолу нагоре - т.е по-близо до долния реотан. Времето за печене е горе-долу същото!

    Дано съм помогнала - успех!

    Лидия, не знам защо ти става така. Аз месих около 15-20 минути - основното месене! И не съм го "била". Да не би да ти е превтасал, или да се е препекъл много?

    Звезда, аз какао не слагам, защото не обичаме много шоколадовите неща в къщи, но и аз мисля, като Скарлет и Дйемма, че може при плетенето да отделиш тасто и да го смесиш с какао!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  11. #101

  12. #102

    Подразбиране

    Чак сега видях питането за сухата мая. 1 пак е за 500 гр брашно, но предвид това, че козунакът е повишено съдържание на мазнини и захар, които забавят втасването, се увеличава дозата.За този козунак- 2 пак мая.

  13. #103

    Подразбиране

    Според мен белтъкът може да се ползва за намазване :? Сякаш по-малко прегаря от жълтъка :?
    Момичета, някой прави ли козунака с кристална захар отгоре?Така като е поръсен с пудра захар не му се вижда красотата на плетката, ще ми се да го направя с кристална.

  14. #104

    Подразбиране

    Реклама:
    Да, аз правя с кристална захар по принцип и бучвам бадеми тук там,също ръся и със сусам.Не точно по тази рецепта, но такъв е миналогодишния ресултат:


Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •