Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 26
  1. #1

    Question Какъв е този бод?

    Може ли някой да ми каже как се нарича този бод?

    Попадна ми един започнат гоблен(от свекървата) ушит така:

    Не зная дали това е правилно,но изглежда добре.Ще очаквам мнения..,Благодаря!

  2. #2

    Подразбиране

    Според мен това е никакъв бод, може би така са и показали
    Бод 1:2 се шият Вилеровите гоблени
    Прочети повече тук http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2649
    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Определено не е бод 1:2.

  4. #4

    Подразбиране

    Ако се обърне първата картинка на 90 градуса - и аз мисля,че е 1:2 бода.Просто трябва да е по-висок по вертикала ,а не по хоризонтала
    rusinova@mail.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Дори и така завъртяна картинката бодът не е 1:2.
    Още един бод до този,изпълнен по този начин отговаря на един знак от схемата.

  6. #6

    Подразбиране

    Затрудних ви май.Ами да взема да го патентовам този бод тогаваИ след време по форумите ще пише ших с Даниелин бод

  7. #7

    Подразбиране

    Това да не е бод 1:1 ушит по мързеливия начин./Вместо два бода 1:1 - ушит с едно действие./
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  8. #8

    Подразбиране

    Това е бод шит от човек,който има голямо желание ,но не е имало кой да му покаже.Все пак колкото и да е творчество внашето хоби има правила.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от DANI_ Виж мнение
    Затрудних ви май.Ами да взема да го патентовам този бод тогаваИ след време по форумите ще пише ших с Даниелин бод
    Преди години шиех с този бод. Имам около 20 гоблена ушити с него. Не е нищо странно. Който шие със стандартния гобленов бод, просто да погледне от опаковата страна... Аз го ползвах, когато шиех само 1:4. С него по-плътно се покрива панамата (според мен). При 1:1 не стои добре.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sanita Виж мнение
    Дори и така завъртяна картинката бодът не е 1:2.
    Още един бод до този,изпълнен по този начин отговаря на един знак от схемата.
    Ами да го приемем ,че е половината знак с наклон наляво.Между другото,и за гобленовия бод съм чела някъде,че трябва да е с наклон наляво.Десния наклон бил внедрен от гобленарка,шиеща с лявата ръка.Това са само догадки де
    rusinova@mail.bg

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Преди години шиех с този бод. Имам около 20 гоблена ушити с него. Не е нищо странно. Който шие със стандартния гобленов бод, просто да погледне от опаковата страна... Аз го ползвах, когато шиех само 1:4. С него по-плътно се покрива панамата (според мен). При 1:1 не стои добре.
    Наистина плътно покрива панамата и стои по-добре от 1:1.Зарадвах се,че все пак има човек,който да го е шил Би било добре,ако си имаше някакво имекато например "гръб на 1:1" или нещо такова.

  12. #12

    Подразбиране

    Този бод много ми прилича на този, на който едно време се шиеха каретата на ленена панама. Или поне аз съм ги шила с такъв. Лошото е, че тук нямам нито едно каре, за да покажа.

  13. #13

    Подразбиране

    Преди време се оплаквах от този бод.Така шиеше приятелка на майка ми /левичарка/ тя твърдеше, че преливало по-добре ползваше го за бод 1:1 всъщносте като гърба на който и да е гоблен шит с гоблен бод.За мен е кошмарен, трудно се брои и така се простих с оригинал на Майчина усмивка ушит поне 1/2 от гоблена и с много сбъркани бодчета.Мисля че толкова го мразех, че е изхвърлен сега е в бъдещите ми планове но с нормалното 1:1.
    Тази жена имаше невероятни гоблени и всичките ушити така
    Човек може да живее месец без храна, седмица без вода, няколко минути без въздух но без акъл, цял живот...
    [email]desimitkova@gmail.com

  14. #14

    Подразбиране

    Според мен това е 1:2.Шие се с 3конеца.Аз имам такъв гоблен вместо 1:4 го ших 1:2 става по едро и не е за предпочитане изглежда по груб.А да не говорим че ших вода и беше си голям тормоз.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Това е полегат бод. Може да бъде и с 3 нишки от панамата,за да е още по- полегнал. В повечето случаи се използва в българската бродерия за окантяване на карета ,детайли, дори и при подгъв-2 в 1.Няма много за чудене ,виждала съм ушити гоблени и по този начин,но силуета им е размазан. Въпрос на виждане.Лек и спорен ден на всички!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •