Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 26 от 26
  1. #16

    Подразбиране

    Da, аз също си мисля, че това е гобленов бод( българския), но от опаковата страна.

  2. #17

    Подразбиране

    Преди време прочетох тук за този бод и сега се хванах да си запълвам отстрани фона на гобленчето, но май направих грешка! В началото вървеше добре, но после започнаха да се сбиват шевчетата и стана по трудно. Не знам дали да стискам зъби и да продължа или да разшивам, а е доста....
    "Не си мисли, че това което неразбираш е невъзможно"
    Сервантес-Дон Кихот
    parcheka@abv.bg

  3. #18

    Подразбиране

    Аз продължих да шия този снимания гоблен в началото на темата по този начин и ми се получава,но върви бавно,защото не се занимавам изцяло с него.Не се вижда панама както при гобленовия бод,изцяло се покрива.

  4. #19
    Миленка
    Guest

    Подразбиране

    Това е гобленов бод, но гледан от опъковата страна. Вярно е, че така панамата се покрива по-добре, но съм ушила само един гоблен по този начин. В никакъв случай не се шие по-бързо, това са глупости. Да не би свекърва ти да е шила двулицево и ти да си объркала лицевата с опъковата страна?

  5. #20

    Подразбиране

    В последният брой на Галерия бродерия го има точно този бод показан, нарича се полегат бод.


  6. #21
    Миленка
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nenynp Виж мнение
    :babyМиленка пак се изказа много подготвена
    А ти като си толкова подготвена ще ми кажеш ли как изглежда гобленовият бод от задната страна?
    Хайде, че е време да сменяш памперса на бабата, за която се грижиш в Испания!

  7. #22
    Миленка
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nenynp Виж мнение
    Не,Миленке,не гледам бабки.Не работя,издържа ме мъжът ми... ха ха ха
    Ама как, вЕрваме ти.

  8. #23

    Подразбиране



    Ето нещо, ушито с този бод. Някой ако иска можем да поспорим дали е гоблен или не. Аз го виждам като гоблен! .... и имам още няколко такива. Както казах и в началото на темата, така се получава гърбът на стандартния гобленов бод. Вярно е, че покрива по-плътно панамата. За това на времето шиех по този начин. Сега шия по друг, а с времето открих и още няколко интересни бода.
    Нека всеки да шие както иска. Важното е шиенето да доставя удоволствие и да харесваме това, което се получава.

  9. #24

    Подразбиране

    В по-преден пост ви определих бода-полегат бод.

  10. #25
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Аз мисля,че този бод не е 1:2,но пък стой много добре на панамата.

  11. #26

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от DANI_ Виж мнение
    Може ли някой да ми каже как се нарича този бод?
    Чакай и аз да кажа
    Душкова е права. Едно време така се шиеха мотиви в каретата.
    Nelly_L също е права. Аз пък като не знаех как се шие, шиех така. Добре, че ме видя една приятелка и ме научи

    Би могло да се ползва, но за гоблен с образ, лицето става едно ръбато-о .... не е за разказване. Все пак прочетете инструкциите или попитайте съседката например, за да не откривате топлата вода като мен


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •