Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране Как да премахна следите от молив???

    Изпрах си един от завършените ми гоблени, но молива с който съм разчертавала не иска да излезе и на места прозира (не много, но аз си го виждам и ме дразни). Оставих гоблена известно време да кисне, но нямаше ефект. Случвало ли ви се е такова нещо? Досега съм нямала притеснения, понеже смятах че молива най-лесно би се изпрал... Моля ви за съвет как да го премахна

  2. #2

    Подразбиране

    Сложи малко Виниш, ще се изпере.
    Явно си използвала твърд молив. По-добре използвай молив от 2В нагоре, колкото по-мек е молива, толкова по-лесно се изпира.

  3. #3

    Подразбиране

    Изпери го още веднъж - с хладка вода, търкайки леко със сапун.
    И аз съм имала такива случаи - като мине през повторната баня, се оправя.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  4. #4

    Подразбиране

    Послушай Захарчето - и дано да свърши работа. Аз преди време така си разчертах панамата /беше от френската-силно колосана/, че после ми се наложи да шия фон отстрани - нищо не помогна при мен! Дано молива да не ти е бил като моя, доколкото разбирам ти прозира под ушитото? а в бъдеще използвай маркер за панама - има изчезващ от въздух и изчезващ при пране!/пробвала съм и е супер!/ УСПЕХ!

  5. #5

    Подразбиране

    Има сапун срещу петна, пробвай с такъв, ако не намериш пробвай със сапун Дуру.

  6. #6

    Подразбиране

    Не искам да съм черногледа, дано всичко се оправи, но да кажа и моя опит с най- обикновен молив
    1. пране със сапун против петна
    2. вениш
    3. химическо чистене- избледняване на молива, малко но се вижда
    4. от снощи е намазан с гел на Apta
    остава да пробвам последно, метода на баба за проблемни петна - натъркване със сапун и се остава на слънце

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  7. #7

    Подразбиране

    При последния ми се случи същото накрая се ядосах и просто търках без да ме е еня мачка ли се или не с течен Рекс за цветно пране/е не бях като центофуга 1200 оборота но за гоблен си беше яко търкане/ капнах малко омекотител в последната вода и го проснах, жива вода, върху една хавлия на слънце, после влажен го гладих и така загубих време да ушия още половин гобленче но стана Дано да се оправи
    Човек може да живее месец без храна, седмица без вода, няколко минути без въздух но без акъл, цял живот...
    [email]desimitkova@gmail.com

  8. #8

    Подразбиране

    С абсолютно всичките си гоблени се отнасям така грубо, Деси, винаги голямо търкане пада. Първо със сапун, после търкам и самите краища на гоблена един в друг. Досега никой не ме е изненадвал неприятно
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  9. #9

    Подразбиране

    И аз имам злополучни опити с молив, който не ми се изпра... Дори съм зарязала гоблена към момента, ако реша да го слагам в рамка може би ще го мъча пак. Но все пак ще ви следя за изпитан метод.
    Моят опит беше търкане със сапун няколко пъти, а самия молв го търках дори с четка за зъби и не се маха и това е

    И освен отстрани и през средата прозира една линия

  10. #10

    Unhappy

    Цитат Първоначално написано от кроти Виж мнение
    Явно си използвала твърд молив. По-добре използвай молив от 2В нагоре, колкото по-мек е молива, толкова по-лесно се изпира.

    Съвет, след лична проба - никакъв молив - и аз преди време четох нещо за 2В и нагоре и разчертах, после на 1/16 от гоблена прочетох, че не се пере и реших да пробвам докато е време - на ръка, с ариел, с вениш и 2 пъти на пералня - резултат светло синьото стана по светло, молива на моменти личи................... Гоблена така си стой на 1/16................

  11. #11

    Подразбиране

    Нека и аз да споделя моя опит. Бях разграфила на места едно гобленче с жълт флумастер. Бяха ми казали, че се изпира, но може и да не съм улучила флумастрите. След първото изпиране ужас, нищо не се изпра. Киснах го в прах, пак нищо и накрая Вениш-а свърши работата.

  12. #12

    Подразбиране

    ами и на мен ще ми се наложи да търкам ЯКО
    Ако не стане както каза Захар, ще го изпера с Вениш-а. Дано да стане!
    Did_tag добре че каза за молива B2, че аз вчера си купих и смятах вече с такъв да разчертавам.
    Ivanichka и при мен по същия начин ми прозира както при твоя гоблен. И аз търках там, където няма шито с четка, но само малко избеля.
    Благодаря и на останалите за съветите, ще са ми от полза!!!
    Ще докладвам какво съм направила и кой метод има най-добър ефек.

  13. #13

    Подразбиране

    Аз ,за да поправя когато разчертавам,изтривам с мека бяла гума и чертая с тънък пиромолив. Изпирам с търкане и сапун,дори с нокътчетата на палците,но не чертая" жестоко" и търкането е малко. Преди прането опитай с гумата и после пери,а и повтори прането..Успех!Няма да се дадеш на един молив,я.

  14. #14

    Подразбиране

    Момичета, току що си изпрах отново гоблена. И с Вениш и със сапун Дуру търках, но все още си личи молива. Не знам вече какво да правя, наистина не съм си представяла, че ще имам такъв проблем с молив...то химикал да беше щеше да се изпере Хайде този гоблен както и да е - може и да не си личи чак толкова като изсъхне, обаче повече се притеснявам за Дименшъна, който шия в момента. И него го разчертах с молив, а нямам да шия навсякъде и доста големи участъци остават празни... Как ще го изчистя тоя молив??? Акъла ми него побира

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Лелее с какъв молив си разчертавала? На мен винаги ми се изпират, с бебешки сапун.
    Редактирано от Nev : 16.05.2010 в 16:16.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •