В началото,колекционирането на схеми ми действаше почти наркотично.Свалях каквото ми падне.После започнах да подбирам темите и най накрая взе да ми просветва все пак да гледам какво е качеството им.Естествено,първите свалени схеми изтрих,понеже бяха с лош скан или отвратителен пренабор.После се ограничих до сваляне на пейзажи,религия,животни и малко цветя. и колекции от 2-3 фирми-производителки.
С течение на времето станах изключително капризна и свалям много рядко,само ако съм сигурна,че ще го ушия.Готови комплектовки отдавна не използвам.Те бяха в началото-докато се учех да шия.
Благодарение на съфорумците с по-голям стаж от мен,се научих да правя собствени пренабори,прогони и собствени дизайни.И понеже ме очаква цял голям класьор със схеми,които ме очакват,само се разхождам и разглеждам.И то не винаги.
Иначе изхабих 3 тонера и незнам колко си пакета с хартия да разпечатвам.
Последната ми мания е да гледам в "Заявки"и ако някой търси нещо,което имам,да му го изпращам директно на мейла и да създавам моменти на изненада.Просто където имам възможност и време,помагам.Понякога свалям или търся заради някой друг,но трябва да призная,че тук подхождам субективно.
Предполагам,че всеки начинаещ и по-нататък вече "печен" ще извърви този път.Моят съвет е - гледайте какво сваляте и с какво качество е скана или пренабора.
Благодаря на тези,които бяха така добри в началото да ми подадат ръка и да ми вдъхнат кураж.Имена няма да изреждам,за да не пропусна някой.