Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 118
  1. #16

    Подразбиране :)

    и аз обичам да ги събирам за да са ми под ръка когато искам да шия нещо
    защото ако не ги събирам винаги ще ми се дошие нещо което нямам
    просто незнам защо става така :?

  2. #17

    Подразбиране хахахах

    Да ви кажа разпознавам и в други страста към безплатните схеми които събирам и си правя колекция от тях.Обичам да ги рзглеждам да си мисля че ще ушия всичко което харесвам , но уви...няма.
    За мен безплатните схеми са и още някъкъв вид проверка кой каво шие какво е аактуално за този празник , идеики разни като да си купуваш списание .
    Обичам да раздавам на приятелки схемите когато си харесат нещо (а това става винаги и то не по еда или две)
    така че темата е много хубава и се радвам че я започнахме а, по отношение на тези който продават безплатни схеми мога да кажа че е много непочтено да го правят.

  3. #18

    Подразбиране

    Относно схемите ами за сега шия, събирам и най-вече се информирам за гоблените, които "форумци" шият или вече са ушили. Имам няколко приятелки които също шият гоблени, но всички са върли фенки на "Милена Стил" (единствената, обяснима за мен причина е че в града, където живея продават само "техни" гоблени).Иначе и аз събирам картинки с надеждата че някой ден ще се справя и ще си направя гоблен ....май ще си остана с мечтите

  4. #19

    Подразбиране za shemite

    az puk si gi hvarlqm na edin disk i taka si gi sabiram da stoq za pokoleniqta nikoga ne sa izli6ni i ne znae6 koga kakvo 6te ti potrqbva.prava sum nali?

  5. #20

    Подразбиране Re: za shemite

    Цитат Първоначално написано от petya stoeva
    az puk si gi hvarlqm na edin disk i taka si gi sabiram da stoq za pokoleniqta nikoga ne sa izli6ni i ne znae6 koga kakvo 6te ti potrqbva.prava sum nali?
    Превод:
    аз пък си ги хвърлям на един диск и така си ги събирам да стоя за поколенията никога не са излишни и не знаеш кога какво ще ти потрябва.права съм нали?

  6. #21

    Подразбиране

    Аз си свалям само това, което на мен ми харесва и смятам да го ушия, или схеми за които са ме помолили мои познати, които са на "Вие" с компютъра.

  7. #22

    Подразбиране Re: za shemite

    Мерси за превода, Nana!!


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #23

    Подразбиране

    Събирам схеми на Алфонс Муха, понеже от край време му харесвам картините и плакатите и тъй като не мога да ги видя "на живо", поне да ги имам на гоблени и схеми. Също така събирам гоблени на приказни феи - пеперудки. И те много ми харесват. Ето тук може да видите какво съм събрала - http://taniako.multiply.com/photos
    Тава ми е сбирката

    Но за жалост не мога да ги шия, понеже и едните и другите са на кръстат бод, а все още не мога да го преборя!

  9. #24

    Подразбиране

    Аз свалям само това,което смятам да ушия(някъде 9-10 схеми),разпечатвам ги и ги прибирам в папка. А кога ще им дойде редът да бъдат ушити....това не знам.Предпочитам Вилерови,но харесвам и много други разработки. ...
    ....Които за съжаление са с кръстат бод,а още не мога да му свикна.

  10. #25

    Подразбиране

    Аз също имам доста схеми, но също така доста от тях са ушити. В къщи шием аз и майка ми. В момента довършвам гоблен на име "Лятна идилия". Никога не сам мислила да въртя бизнес със схеми и занапред не смятам да го правя.

  11. #26

    Подразбиране

    TDK а защо не ги шиеш с гобленов бод разгедах няколко схеми и мисля че не би трябвало да имаш проблеми, ще станат с какъвто искаш гобленов бод 1:1 ,1:2 ,1:4.Опитай с някой по малък например с този

  12. #27

    Подразбиране

    Моите схеми си ги събирах в папчици и си ги класифицирах най-прилежно (животни,цветя,портрети и др.) докато един ден не ми форматираха компютъра без предупреждение :twisted: и не се затри всичко ...

    За щастие приятеля ми ( ) ми беше предложил да има копие на папката при него и то да се обновява когато събера повечко нови папки,в случай,че стане нещо (както и стана),а той ги беше записал и на диск,така че се пазят на три места ... и така не се затри колекцията ми от схемички,събирана от около година...много съм горда с нея и винаги пращам когато мога и на останалите,защото мисля,че нищо не е хубаво когато не можеш да го споделиш с някой друг

    Даже съм си направила и топ 5 предстоящи за шиене ,т.е. тези,които най-много ми харесват

  13. #28

    Подразбиране

    Като видя нещо красиво, веднага си представям как ще стои вкъщи на стената и започвам да кроя планове да го ушия.Копирам си го и после виждам нещо още по-красиво и така съм събрала доста схеми, които ми харесват.Напълнила съм няколко диска , но страшно ми липсва някаква добра система за класификация.Вече незнам какво имам и какво нямам :? Отгоре на всичко като ме мързи да копирам си записвам само линковете.Уж по-късно като имам време да ги разглеждам.В компютъра ми е пълен хаос и това ме изнервя, но продължавам в същия дух.

  14. #29

    Подразбиране схеми

    На мен ми е най-трудно, когато трябва да реша кой гоблен да започна да шия. Подредила съм си схемите в папка и ми доставя удоволствие като ги разглеждам. В магазина от който си купувам материали има много ушити и като ми хареса някой само си мечтая да го ушия. Като се замисля в момента ми се иска да ушия поне 5 от тези, които имам. Добре, че и майка ми шие и то много повече от мен та има шанс скоро да ги имам. След това идва следващия проблем - все пак апартамента ми не е чак толкова голям та да има място за всички по стените. Това е страст, която ме прави щастлива.

  15. #30

    Подразбиране мнение

    Реклама:
    Понеже досега съм шила варианти на Вилеровите гоблени и изведнъж попаднах на такова разнообразие от модели се опитвам да свалям само такива схеми, които наистина някой у дома ще ушие. Иначе всеки ден съм във форума и се наслаждавам на моделите, които сте открили.Все още ме е страх да влизам в чужди сайтове, защото не се оправям с техниката.

Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •