Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 240

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от juliana231 Виж мнение
    Момичета благодаря ,че надникнахте в страничката ми. Толкова ми стана драго, че изчетох всички хвалебствия и на мъжа ми. А знаете ли каква беше неговата реакция? " А не питат ли как те търпя в къщи....."
    Кажи му че не питаме, защото знаем нашите мъже как ни търпят
    Моя като вземе да се опитва да ми мрънка, му казвам да е гледал навреме

  2. #2

    Подразбиране

    [QUOTE=m_rija;450169]Кажи му че не питаме, защото знаем нашите мъже как ни търпят
    Моя като вземе да се опитва да ми мрънка, му казвам да е гледал навреме

    çak me razsmya, i pri nas e taka , ami toy svikna 4oveka , ve4e ne mu pravi vpe4etlenie

    juliana231, vsi4ko e ot hubavo po hubavo , jelaya ti prez novata 2012 mnogo zdrave i 6tastie , i mnogo po ve4e svobodno vreme za hobito
    molya da poleete moeto drav4e http://treeofmoney.ru/176370

  3. #3

    Подразбиране

    Поздравления и от мен! Уникати! Всичко ми харесава мнооооооого. Не мога да се нагледам на тези красоти.

  4. #4

    Подразбиране

    Ами ще търпи,къде ще ходи!!!Такава скопосна жена надали ще намери пак!!!Желая ви здраве и любов!!!blueflow

  5. #5

    Подразбиране

    Леле, аз това и за една година не мога да го ушия. От хубави по-хубави!
    А съпругът да не мърмори, ами да се гордее с теб

  6. #6

    Подразбиране

    Болестта Климт продължава.... Не изглежда нищо осовено без рамка. Заминавам утре на почивка, но обещавам когато се върна в най - кратки срокове ще го облеча.

  7. #7

    Smile

    Страхотни са дамите ! Приятна почивка Юле

  8. #8

    Подразбиране

    Да се похваля-това е поредния завършен гоблен на тема Климт. Картината е по-известна като се Джудит I , а истинското й име е Judyta и Holofernes- нарисувана през 1901 г. Тя е от "Златният период" на Г.Климт и появяването й предизвиква скандал в обществото. Защо?

    С риск да ви отекча искам да ви разкажа:
    В стария завет Джудит е еврейска благочестива вдовица, която пленява с красотата си вниманието на асирийския лидер Holofernes, който е смъртна заплаха за народа й. По време на пир в нейна чест той пие толкова много вино, че заспива без да я докосне. В съня му Джудит го убива със собствения му меч и избягва с помощта на слугиня. Така тя помага на израилтяните , като остава асирийците без техния лидер .Тя е похвалена завинаги в светото писание за освобождаването на народа й от Holofernes
    Немският поет Фриидрих Hebbel интерпретира мита: Джудит е вдовица, но все още девица, защото съпругът й е импотентен. Сексуално разочарована и привлечена от асирийсеца Holofernes го убива за лично отмъщение.
    Според З.Фройд Джудит убива асирийския предводител, защото е взел девствеността й. Отрязването на главата според Фройд символизира кастрацията на Holofernes
    Въпреки че, Климт надписва картината Джудит и Holofernes се счита , че представлява Соломе / отговорна за убийството на св.Йоан Кръстител/
    Каквото и тълкуване да предпочитате един факт остава Джудит I не е само една от най-добрите картини на Густав Климт, тя е един от неразрешените женски портрети в историята на изкуството

    За сравнение слагам и снимка на оригинала. Прекрасна е нали?

  9. #9
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Интересна история и уникална творба! Гоблена не й отстъпва по нищо, браво!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  10. #10

    Подразбиране Здравей

    Е, прекрасна е! Още повече щом я видях на живо................Юле, Климт е на път да пристрасти и мен , браво

  11. #11

    Подразбиране

    И аз съм климтоманка, така че няма какво да кажа освен това

  12. #12

    Подразбиране

    И аз като любителка на Климт съм си я "заплюла" от доста време тази Джудит. Беше истинско удоволствие да я видя ушита. Прекрасна е! Поздравления!

  13. #13

    Подразбиране

    Както винаги невероятен гоблен с интересна история,а аз много харесвам гоблени с история

  14. #14

    Post

    Юле, благодаря ти, че ни въвеждаш в историята на тази красива дама...и историята е пленяваща и дамата също, така разсеяно поразсъблечена Джудит...
    Наистина е прекрасна и още сега ще отиде в папката ми със снимки на ушити гоблени...
    А който иска да се пренесе в света на абстракцията и красотата, нека да посети твоята страничка...
    Винаги ме изненадваш и изумяваш за начина, по който ни поднасяш твоето виждане и усещане...
    Възхищавам ти се...приеми моите......и......
    Сега, когато този гоблен оживя пред очите ми наистина го оценявам по достойство, а иначе беше само една картинка и схема...много ми допада съчетанието между тези зелиникави тонове...още сега отивам да проверя какви цветове и номера са това...
    Редактирано от neonila : 05.01.2012 в 16:35.

  15. #15

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета, че споделихте радостта ми от ушитото. Изпълнението му беше наистина истинско удоволствие - цветовете се ярки, създават настроение и се шие леко дори и на изкуствено осветление.
    Скоро време се надявам да ви покажа и "Златната Адел", а следващата е Емили Fliege /простете за невежеството, незнам как се чете/

Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •