Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 46
  1. #16

    Подразбиране

    Страхотни са кончетата и гърба им си е съвсем както трябва! Давай смело напред и показвай по-честичко да им се радваме и ние!

  2. #17

    Подразбиране

    Ge4i1970, мерси! Докарвам го наклона, но идеята ми е, че по инструкция трябва да се боде от горната дупчица в долната, пък на мене иглата по ми върви отдолната - в горната. И за да се получи същия наклон на долния и горния бод започвам реда отдясно, шия надясно и после връщам наляво, ако си го представяш.... Ма вече свикнах


    cecunka, благодаря ти! То аз и не съм захващала гобленов бод от десет години, когато се учех. Затова сега ми е по-трудно да свикна, но по детайлните големи картинни гоблени май са повечето с кръстчета. Няма значение, и двете се шият приятно, като цяло шиенето в комбинация с радио Джаз ФМ си е нирвана за отморяване след напрегнат ден... Различните бодове могат само да разнообразяват удоволствието.


    m_rija, Много ти благодаря за хубавите думи, адашке, но гърба на другите две кончета не изглежда съвсем така Затова така съм го снимала - почти цялото тъмно кафяво ми е като килимче, защото го карах като с гобленов бод. Знаех, че е неправилно, ама от мерак да започна - не исках да вървя с два бода в час, свиквайки на съвсем нов бод. Пък и трябваше да си припомня гобленов. После осъзнах, че е грозно, трудно се боде около тоя цвят като става толкова дебело и по-добре трудно, бавно, но в крайна сметка качествено. Така че почнах да се пъна. Радвам се, че ми се получават Иначе това са етапите за две седмици - шила съм десетина дена по няколко часа от тях. Сега имам повечко свободно време, затова смятам да показвам напредъка горе-долу всяка седмица, за да ме съветвате и ориентирате.


    Благодаря на всички, че хвърляте по едно око насам!
    Редактирано от maria_bel : 16.06.2010 в 21:31.
    mariaa

  3. #18

    Подразбиране Първите ми кръстчета

    Етап 3:

    http://www.flickr.com/photos/maria_b...647730/detail/

    Кончетата са готови - прогледнаха и са оцветени, а аз се справих с първата си мартеница и засякох дължина и ширина от едната страна

    Сега ще се боря с рекичката - камъните вече се очертаха, и с полукръстчетата на сума си катове конец - иглите, големите, вече дойдоха...
    mariaa

  4. #19

    Подразбиране

    Писах ти вече на ЛС,сега разгледах и етапите ти..Става много хубав твоя Дим.И ти като мен шиеш където решиш по гоблена ,първо кончетата,те действително са най -лесни.Реката и дърветата с тия дебели конци са труднички... Пожелавам ти успех и в следващите етапчета и скоро да го завършиш! Аз още се плацикам в реката и рея из тъмната гора.
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelia Виж мнение
    Писах ти вече на ЛС,сега разгледах и етапите ти..Става много хубав твоя Дим.И ти като мен шиеш където решиш по гоблена ,първо кончетата,те действително са най -лесни.Реката и дърветата с тия дебели конци са труднички... Пожелавам ти успех и в следващите етапчета и скоро да го завършиш! Аз още се плацикам в реката и рея из тъмната гора.
    Благодаря ти за хубавите думи, Нелиа!

    Вярно е, че кончетата са по лесни, но и нямах друг избор освен да започна от тях в средата - панамата е неразграфена

    Чудя се сега откъде и аз да я захващам, гора ли, река ли...

    Твоите кончета изглеждат супер, цветовете не се различават Ще гледам да те догоня тия дни щом ти си почиваш от шиенето
    mariaa

  6. #21

    Подразбиране

    Много хубави са станали кончетата . Сега давай нататък и показвай да им се радваме. Но ако ти е трудно на неразграфена панама, защо не си я разчертаваш предварително ?
    Аз не мога да шия изобщо, ако не си виждам квадратчетата и затова разчертавам с маркерче за панама ( водоразтворимо) и като свърша гобленчето го изпирам, пада много лесно.

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от m_rija Виж мнение
    Много хубави са станали кончетата . Сега давай нататък и показвай да им се радваме. Но ако ти е трудно на неразграфена панама, защо не си я разчертаваш предварително ?
    Аз не мога да шия изобщо, ако не си виждам квадратчетата и затова разчертавам с маркерче за панама ( водоразтворимо) и като свърша гобленчето го изпирам, пада много лесно.
    Ами, мила адашке! Радвам се, че им се радваш на кончетата. И аз им се радвам! А за разграфяването...

    Представи си да си стегнеш живота в един куфар от 20кг и да се преместиш да живееш на остров. Колко неща би взела със себе си?

    На мене ми се случи преди две години. И тъй като не бях пипвала гоблен от доста време - игленик и конци не беше едно от нещата които сложих в ограниченото пространство на куфара си. Не съм си и купувала след това - не са ми били нужни.

    И изведнъж си казвам - стига съм го отлагала, искам да шия. Влизам в интернет - виждам къде се продават гоблени, тичам и си купувам готова комплектовка, та да си имам всичко нужно. Ма не знаех, че няама да е разграфена панамата. Аз само български съм шила като дете. И от зор и мерак да го почна - почнах така, както е указано. Не ми се ходеше пак до магазина да търся игли и конци. Знаеш как бързаш с нетърпение да си разделиш конците и да си ги подредиш и да започнеш щом отвориш нов гоблен.

    Казах си, щом така указват, значи и така може. И аз не си представях, че мога да ушия нещо без квадратчета. Ама ших, разшивах, поядосвах се малко. Смея вече да кажа, че втората седмица разшивах само един сегмент заради неточно броене и оттам нататък всичко си ми е наред. Някак се свиква и изграждаш навик да засичаш спрямо вече ушитите елементи, вместо да следиш линии.

    Пробвай! Всичко се научава! Може и по-удобно да ти е.
    mariaa

  8. #23

    Подразбиране

    Мария,/извинявам се ако неволно съм ти станала кръстница/
    Свалям ти шапка!
    Стана ми интересно и прочетох всички постове.Ти не само се хвърляш в дълбокото ,но и направо в средата на неразграфената панама!
    Аз не съм прекъсвала с шиенето, но като теб не мога
    Не разрафявам панамата ,но шия отдолу нагори и то с много броене.
    Затова искрено те поздравявам и ще следя етапчетата с голямо удоволствие.Гоблена ще стане много красив

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tooth Виж мнение
    Мария,/извинявам се ако неволно съм ти станала кръстница
    Свалям ти шапка!
    Стана ми интересно и прочетох всички постове.Ти не само се хвърляш в дълбокото ,но и направо в средата на неразграфената панама!
    Аз не съм прекъсвала с шиенето, но като теб не мога
    Не разрафявам панамата ,но шия отдолу нагори и то с много броене.
    Затова искрено те поздравявам и ще следя етапчетата с голямо удоволствие.Гоблена ще стане много красив
    Здравей, Зъбче!

    Мария съм, не си ме кръстила. Приятно ми е да се запознаем.

    Благодаря за хубавите думи. Ми, волю-неволю със всичко можеш да се справиш стига да си упорито, или инатливо като мен.

    Аз ред по ред или в една посока не мога да шия по гоблена. Шия на петна, по цветове, както дойдат, така се очертава нещо и после само запълвам или поне имам ориенти да започна в друга посока. За бодчетата бях писала, че ги правя отдолу-нагоре.

    Ти какво си шиеш? Сигурна съм, че колкото скромно се изказваш за своя труд, толкова и хубави и качествени неща правиш. Покажи да видим ))
    mariaa

  10. #25

    Подразбиране

    Мария какво става с етапчетата?

  11. #26

    Подразбиране

    Сега едва видях страничката ти и ....доста съм изпуснала.Красив ,пъстър и красив гоблен си избрала ,за да подновиш 10 годишното си прекъсване.Браво на упорити хора като теб!С удоволствие ще надничам в страничката ти.Успех!!!
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tooth Виж мнение
    Мария какво става с етапчетата?

    Здрасти, Зъбче!

    Миии, на Мария й се опъват 4 и 5 катовите полукръстчета , пък и нямах много време да шия тази седмица така че прогреса не си струва да се показва. Другата седмица - обещавам!
    mariaa

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimka Виж мнение
    Сега едва видях страничката ти и ....доста съм изпуснала.Красив ,пъстър и красив гоблен си избрала ,за да подновиш 10 годишното си прекъсване.Браво на упорити хора като теб!С удоволствие ще надничам в страничката ти.Успех!!!
    Благодаря за милите думи, Мимка!!!
    mariaa

  14. #29

    Подразбиране

    Много е хубав гоблена.Не се притеснявай за гърба, нали ще му гледаш лицето

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Добре се получава до тук. Опитай да опънеш панамата на гергеф, по-лесно ще е да промушваш дебелите конци.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •