Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 19
  1. #1

    Подразбиране МЕТАЛИЗИРАНИ КОНЦИ

    Reflecta

    http://design.net4you.bg/povik/?page_id=3&record_id=57
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от i.p.stamenova : 07.07.2011 в 23:27.
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Днес пробвах Рефлекта-та.

    За пръв път шия с него. Много интересен ефект се получава!

    И си шие много по-лесно и от ДМЦ и от Анхор!

  3. #3

    Подразбиране

    Аз също ги пробвах и съм съгласна с Таня ,че с тях се шие доста лесно

  4. #4

    Подразбиране

    Снощи ших с № 300 на Рефлекта, изумена съм от резултата, освен това се шие толкова лесно и приятно с тези конци. Нищо общо с метализираните чилета на Анхор и ДМС. За пръв път шия с този вид, но съм благодарна на Искра за предложението
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  5. #5

    Подразбиране

    Привети
    търся цвят "старо злато". Това на Рефлекта 300 ли отговаря? От къде да си купя за проба?
    ..... то ако са 100 метрааа, доста проби мога да направя
    Каква е цената? За какъв каунт панама е?

    Това "Тези конци са ANCHOR - като KREINIK" означава ли, че крейника също е трудоемък?
    Редактирано от rodich : 03.08.2010 в 13:11.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  6. #6

    Подразбиране

    Аз отдавна се "изучих" и ги ползвам на воля! Много добре става с тези конци иначе и аз мразя другите, които са си за бродерия..

  7. #7

    Подразбиране

    Направих опит (едва 6 кръстчета), но се усеща разликата и смятам ,че няма да е толкова изнервящо


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Момичета,помагайте.За първи път ще шия с метализирани конци и днес си купих въпросните цветове DMC.Когато ги разгледах,обаче,установих,че в тях има не по 6 нишки,както е в стандартното чиле,а 10 или 12Та въпросът ми е така ли трябва да бъде или моите нещо не са наред.Още повече,че едва вкъщи видях,че сребристият конец в краищата е графитено сив,а в средата на чилето си е светло сребрист

  9. #9

    Подразбиране

    Ами аз съм шила с метализирани конци на ДМЦ.Те са много пресукани,но са с 6 нишки,може би си видяла как са се разделили 2х2 ,защото всяка от 6-те нишки се състи от две пресукани помежду си(дано да си ме разбрала,че стана много сложно).Шила съм с по къси конци от 1 кат като всеки бод го повтарям по два пъти за да стане 2 ката като се шие с памучен конец.Много се губи от конеца,защото това което се пречупи през ухото на иглата не става,а и края му също се разнищва и той се изхвърля.Дано да си разбрала обясненията ми ,желая ти успех

  10. #10

    Подразбиране

    A aз им връзвам по едно възелче в горния край на конеца / имам впредвид откъм иглата/ и не ми се разнищва , и се шие доста по лесно. Не знам за рефлектата, но с крейника се шие доста по лесно отколкото с метализираните DMC. Поне такова е моето впечатление.

  11. #11

    Подразбиране

    Благодаря за поясненията
    Явно доста работа ще ми се отвори и доста разходи,да не ви казвам,че от два цвята имам да шия по няколко чилета(ореолите на Христос и Богородица).А тези конци Рефлекта откъде се купуват и има ли таблици за преобразуване от DMC в Рефлекта.
    Май много станаха въпросите,но съм начинаеща и ще ме прощавате

  12. #12

    Smile

    И аз се интересувам от къде се купуват конците Рефлекта,Във Варна могат ли да се намерят или от сайт,

  13. #13

    Подразбиране

    На третата национална спечелих една макаричка Рефлекта . На етикетчето пише - Coats затова предполагам че е нашата фирма Коутс.
    Те имат телефони може да попитате - много са любезни .

  14. #14

    Подразбиране

    Здравейте ,момичета!
    Уших си гоблена Благославящият Христос на Солария и остана само да ушия метализираните конци.искам да попитам който е шил този модел или вообще с мет. конци с колко нишки се шие.Прочетох по -горните постове ,че някои шият с една нишка / нишките в тези чилета са 6 ,като всяка се дели на две/, а след това се шие отново с 1 нишка/ два слоя конци,/.Кой как го е шил.
    Редактирано от lenao : 09.04.2011 в 11:58.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз съм шила с една нишка като повтарям два пъти бода,за да стане все едно е шит с конец от два ката.Май много сложно го обясних...

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •