Цитат Първоначално написано от tsvety Виж мнение
Ами в големия град може и да има библиотеки, ама в малките какво правим - те там библиотеките сигурно преливат от книги, айде не най-пресни, но примерно по-нови от 5 години?
Питам, защото градската библиотека във Варна има само няколко рафта "лъскави" книги. Всичко друго е отпреди демокрацията. Да ви обяснявам ли, как пък се намират учебници - след като провериш онлайн каталога на библиотеката и установиш, че дадено издание е налице и се дава по домовете и отидеш да си го поискаш - при мен се оказа, че от четири "налични" във фонда им книги, налична е само една. И си купуваш скъпо и прескъпо книгата, като че ли е някакъв лукс - никога няма да забравя изданието по стопанска история на онзи некадърник министър председател - ОГРОМНА тухла с дебела бяла луксозна хартия и едър шрифт и задължителна за научаване, ама не се заема а се купува на цената на цели три и половина "обикновени" книги.
Ето как изглежда една страничка от книга за 12 лева в нормален формат, а не джобна (нарочно надуват шрифта като за слепи и печатат на дебела хартия, все едно е пилешко, накиснато във вода и замразено за тегло и обем):

Имаш моята подкрепа- аз съм редовен читател и на библиотечни и собствени книги, никога не съм купувала скъпи телефони, нито съм давала пари за маникюр и педикюр, но пък парите, който давам за семейството ми и достойния му начин на живот са с предимство, пред тези, които давам за свое удоволствие. А Миленка ти се постарай да сложиш пост, който не е изпълнен със сарказъм и жлъч- тук търсим приятели и съмишленици- не с кого да се скараме и кого да нагрубим!