Показване на 1 до 15 от 27

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от гарфийлд Виж мнение

    По темата - и на мен ми е много мъчно за Читанката. Но наистина срещу авторското право не мога да ритам. И аз предпочитам книжката в ръцете, но цените са...
    Читанката си е налице. Който иска, може да чете само литература, писана преди 75-80 години и да не се чувства като престъпник. Така или иначе, хората не вземат пари, няма и реклами, че да печелят от тях. И да четете книгите и да не ги четете, те не лапат. За разлика от БГ мародерите ("Труд"), които държат неизвестно как "купени" авторски права на български класици, по белите страни - например в САЩ си имат проект Гутенберг - там могат да се четат и слушат книги с изтекли права. Много са напълно неизвестни, други си ги знаем. А тук преди това бяха затворили (същия този "Труд") сайт за безплатно слушане на книги за слепи.

    Да, нарушени има авторски права, никой не спори, но тъй като книги с изтекли права също е забранено да се дават безплатно - се получава все тая, дали има права или не.

    Обаче- не може хем да пискаме във всякакви проучвания, анализи и анкети, че все по-малко се четяло, децата били неграмотни, не можели да възпроизведат текст и т.н. , пък и най- тъпата книга, която ще я прочетеш за два три часа да струва, колкото сега искат продавачите. Ако човек чете една книга на месец - ок, не е проблем, но ако обича да чете? Направо да спира...

    Помня, че в едно резюме на биография на преуспял мениджър на някаква американска фирма имаше инфо, какво е работил, какво е семейството му, колко пътува и се казваше, че четял по около 50 книги на година.
    Явно това наистина е лукс, откъдето и да се гледа.

    Независимо, какви обиди ще се изпишат тук ,пак казвам - тотална простотия, че БГ младежите не могат една електронна книга да отворят, еле' пък да четат - за последните два месеца цели четирима ученици не можаха да отворят ПДФ файлове, които съм дала да прочетат, "щото Уърд не може да го отвори" ?!?!?!?!
    Редактирано от tsvety : 15.07.2010 в 21:49.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •