Цитат Първоначално написано от Миленка Виж мнение
Който няма пари за книги да ходи в библиотеките. А и винаги съм се учудвала как мама и тати имат парички за скъпи телефони, а за книжки нямат. И как може мама да дава 25 лева за педикюр и 10 лева да й нарисуват ноктите, но за книжки....няма. Българинът обича авантата. Може една схемичка за гоблен да е, ама да е аванта.

Но...авантата си е чиста печалба.
Миленке, миличка това за което говориш са единични случаи - аз съм учител по български език и литература, макар че не това работя, обичам да чета, но не мога да си позволя да дам 10 или 15 лв за книга на месец, време да отида до библиотеката нямам, работя за мизерни пари, колкото да свързвам двата края. В моето обкръжение и хората, които всеки ден срещам също няма такива, които да си позволят. Никога не съм ходила на маникюр, нямам скъп телефон, не бих казала, че обичам авантата, защото ако беше така нямаше да мизерствам. По този начин обиждаш хората, да за нас това е трагедия, защото аз също чета безплатно книжки там, знам че има ощетени, но по целия свят държавата поддържа такива сайтове. Не се ли усети, че с това изказване засягаш много хора, включително и такива като мен?