Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 22
  1. #1

    Подразбиране Двуцветен конец?

    Здравейте!
    До сега не съм шила кръстчета, а само нормален гобленов бод 1:1, 1:4. Много харесах тези "Сезони", но не мога да разгадая как точно трябва да шия конец, който или е от два цвята - пъстър, или са две нишки от два нормални цвята.
    Говоря за тази схема и конец №1 от палитра ІV (не се вижда номерът му, но е точно под №2). Пише жълто + прасковено.
    Въпросът ми е как точно се шие, тъй като и в самата схема и жълтото и прасковеното са си с отделни символи, защо е дадено като общ цвят в палитрата?


    Благодаря предварително!

  2. #2

    Подразбиране

    Така наречената "мартеница" - едната нишка е от единия цвят, а втората от другия.

    Ха, сега прочетох, че се шие с една нишка кръстче..... Трябва да има упътване и да се прочете внимателно.

  3. #3

    Подразбиране

    След като е дадено в един кат да се шие кръстчето, а трябва с два цвята, тогава с единият цвят се шие в едната посока, а с другият цвят - в другата посока.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Подразбиране

    Шие се с един конец, прегънат на две. А мартеницата жълто+прасковено - по един от всеки цвят.

    Описанието е написано така, за да не тръгне някой да шие с два ката, прегънати на още две.

  5. #5

    Подразбиране

    Извинявайте, но и аз не разбрах-кръстче с "Мартеница се шие "единия конец- за едната посака. Втория-за другата? Сериозно Саня- с тебе сме на една вълна-днес се канех да питам същото!

  6. #6

    Подразбиране

    И още един въпрос, ако може...
    "Полный крест в 1 нить" - да го чета ли като - "Шиене на кръстче с една нишка"? (за разлика от шиенето 1:1, където нишката е двойна)
    Потърсих готов ушит гоблена, та дано видя как е ушит този цвят, но открих само това: http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i...f444f.jpg.html
    Ето за кои миниатюри става дума:
    Най-верен и логичен ми се струва съветът на NIA -единият цвят в едната посока, а другият в другата. Ще стане интересно :-)
    Благодаря на всички за помощта!

  7. #7

    Подразбиране

    Мацки, с една нишка панамата ще прозира. Освен ако не шиете на супер ситна панама (поне 22 - 28 каунт).

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kaliakra2002 Виж мнение
    Извинявайте, но и аз не разбрах-кръстче с "Мартеница се шие "единия конец- за едната посака. Втория-за другата? Сериозно Саня- с тебе сме на една вълна-днес се канех да питам същото!

    НЕ ! С мартеница се шие с двоен конец, по един от всеки цвят. Но тъй като в инструкцията е дадено да се шият кръстчета с един конец, а в два цвята, тогава би трябвало да се шие, както по-горе казах: в едната посока с единия цвят и в другата посока с другият цвят.

    Бисквитка, ако в инструкцията е посочено да се шие с един конец, дори да прозира, точно в това е ефекта.Ще се получи ефирна картинка.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #9

    Подразбиране

    Извинете ме за глупавия въпрос,но кой знак е за мартеницата?Доколкото виждам за двата цвята има два знака/в ІV - 1/
    Може би за 2,3 и 4 се отнася по един цвят в двете посоки
    rusinova@mail.bg

  10. #10

    Подразбиране

    точно така,това ти е мартеничката.взима се по 1 нишка от двата цвята!!И действително ти е в IV

  11. #11

    Подразбиране

    мартеница-една нишка ог единия и една нишка от другият цвят.Шие се кръстче.Това е ...

  12. #12

    Подразбиране

    Аз не виждам в схемата в едно сложени двата знака. Вчера не обърнах много внимание. Разгледай добре,,ако са двата знака заедно ,вероятно, двата цвята ще се шият единият в едната посока ,а другият - в другата.Така поне има в Ланарте различни знаци с различен кат конец.Пак ще погледна и ще ти пиша на лсАко се досещам първият цвят мрежа 3856 вториат цвят това е нещо като седмица ,единица-725. Поне така са показани в дупчицата ,следователно има два цвята,1 нишка и два знака с пълно кръстче. Вече съм сигурна,че е кръстче с 1 кат ,но различните знаци се отнасят и за различни конци. Дано да съм помогнала . Успех!
    Редактирано от dushkova : 24.06.2010 в 13:48.

  13. #13

    Подразбиране

    Аха.... гледах, гледах и май го разгадах.... Всичко е ясно!

    В гнездата 1, 2, 3, 4 има по два различни цвята конец. В гнездо1 виждам закачен жълт и прасковен. И в легендата номер едно има един символ за жълтия конец и втори символ за прасковения. Няма никакви мартеници! Просто двата цвятата са закачени на едно място.

    Така например за двата цвята в N3 също има два символа - "Т" - за бялото и "x" - за другия цвят. За N4 и N2 би следвало пак да е така. Това ли е цяла схема?
    Редактирано от rostso : 24.06.2010 в 14:44.

  14. #14

    Подразбиране Отговорът на загадката:-)

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Аха.... гледах, гледах и май го разгадах.... Всичко е ясно!

    В гнездата 1, 2, 3, 4 има по два различни цвята конец. В гнездо1 виждам закачен жълт и прасковен. И в легендата номер едно има един символ за жълтия конец и втори символ за прасковения. Няма никакви мартеници! Просто двата цвятата са закачени на едно място.

    Така например за двата цвята в N3 също има два символа - "Т" - за бялото и "x" - за другия цвят. За N4 и N2 би следвало пак да е така. Това ли е цяла схема?
    Май наистина няма никакви мартеници. Целият комплект конци е на четири картончета и както виждам, в І до ІІІ няма такива двойни цветове, а като двойка са само последните четири цвята от картонче ІV (последното). Хората просто са си спестили направата на ново карточне заради 4 цвята :-) хахах Пък аз цяла тема направих и голямо гадаене падна ;-)
    Благодаря на всички и най-вече на rostso за разгадаването на загадката!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Успяхме май да се справим с гатанката.Повече очи по-добре

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •