Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 83
  1. #16

    Подразбиране

    В началото и аз не можех да шия с гергеф ,но в последствие се научих.Според мен е необходимо време ,за да се свикне с него.Сега не мога да шия без гергеф,не ми е удобно .Панамата ми е изпъната и по-лесно я завъртам,шия само от горе и бързо.

  2. #17

    Подразбиране

    Аз шия само отгоре, защото панамата ми е леко опъната и нямам време да бода първо отгоре после отдолу.Може би съм свикнала и ми е лесно.
    Въпрос на навик , но без гергеф НЕМОГА

  3. #18

    Подразбиране

    Шила съм и с гергеф и без гергеф и двата начина имат плюсове и минуси.Когато се шие с гергеф панамата е по опъната и се вижда по добре но се изкривява гоблена и то много .Без гергеф е малко по трудно за тези които не са свикнали но затова пък не се изкривява гоблена .

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veni_3000
    Шила съм и с гергеф и без гергеф и двата начина имат плюсове и минуси.Когато се шие с гергеф панамата е по опъната и се вижда по добре но се изкривява гоблена и то много .Без гергеф е малко по трудно за тези които не са свикнали но затова пък не се изкривява гоблена .
    Не мога да разбера това изкривяване с гергеф. Самия гоблен ли става крив или където го стяга гергефа?
    Моето мнение е че гергефа е много удобен, където на малка площ има много цветове, но аз шия бод по бод и става бавно. Другото, което забелязах става супер равно.

  5. #20

    Подразбиране

    И аз нещо не мога да разбера за какво изкривяване става въпрос? :?

  6. #21

    Подразбиране moje

    Цитат Първоначално написано от Nana
    Имам въпрос към шиещите с гергеф - как движите иглата? Бочваш отгоре и изтегляш отдолу и обратно или нормално си шиете само отгоре? Благодаря!
    izvinqvaite che nas latinica
    moje da se shie i samo otgore.vupros na navik.na men ne mi e problem.probvai i sama shte precenish koe e nai udachno za teb
    Никога не стигай до крайност когато стоиш на края на пропастта!
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=14051

  7. #22

    Подразбиране moje

    Цитат Първоначално написано от Nana
    Имам въпрос към шиещите с гергеф - как движите иглата? Бочваш отгоре и изтегляш отдолу и обратно или нормално си шиете само отгоре? Благодаря!
    izvinqvaite che nas latinica
    moje da se shie i samo otgore.vupros na navik.na men ne mi e problem.probvai i sama shte precenish koe e nai udachno za teb
    Никога не стигай до крайност когато стоиш на края на пропастта!
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=14051

  8. #23

    Подразбиране

    4естно казано и аз незнам защо им се изкривяват гоблените :?
    До сега колко гоблени съм ушила от гергефа не съм забелязала да се изкривяват, много ясно 4е се кривят в посоката в която шиеш, но това няма как да се избегне, то си се полу4ава от самия наклон на бода.

  9. #24

    Подразбиране

    Точно така,изкривява се малко от самия наклон на бода и ако се шие много стегнато, а не от гергефа. Освен това трябва да върви равномерно. С гергеф или без, кой както е свикнал в крайна сметка.

  10. #25

    Подразбиране polsvate li...

    Minah i bes gergef.Ami i pri mene parvia goblen ste6e da se iskrivi ,ama maika mi raspori kakvoto biah 6ila mn.stegnata,t.e.vsi4ko, u6ih go pak,ve4e ne tolkova stegnato . Toi se opravi i as se nau4ih da 6iia.

  11. #26

    Подразбиране Гергеф

    Аз шия без гергеф, но по-малки гоблени. Може би при по-големите ще е удобно с него

  12. #27

    Подразбиране


    Гобленчето се изкривява само при много стегнато шиене и в никакъв случай от гергефа. Аз лично използвам само за гоблените, при които не се налага да се сменят много цветове, просто не ми е удобен иначе. :wink: Не зная на другите, които ползват гергеф как им е удобно, но аз шия само отгоре

  13. #28

    Подразбиране изкривяване

    мисля че гоблена се изкривява заради наклона на самия гобленов бод а не заради гергефа.забележете че се изкривява в обратна посока.
    Никога не стигай до крайност когато стоиш на края на пропастта!
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=14051

  14. #29

    Подразбиране Гергеф

    :? И аз мисля, че от гобленовия бод се изкривява

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Само веднъж опитах с гергеф,но не ми беше удобен. :wink:
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •