Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 83
  1. #31

    Подразбиране

    Никога не съм шила с гергеф, но като чета и препрочитам-мисля че ще опитам и аз!Но ще имам нужда от помощ!Като си купя ще питам и ви моля да помагате!А сега шия Възкресението и ми е страшно трудно като трябва да го събирам почти целия в ръка!Не ми е ясно и това как и къде навивате краищата!
    Но ми кажете колко голям гергеф да си купя за този гоблен!Аз по-принцип шия по-големи!Помагайтеееееее!

  2. #32

    Подразбиране

    Моят гергеф ми е от баба ми
    Точно в момента не мога да го ползвам обаче, защото шия Winter field на John Clayton, а той е тесен и дълъг не се хваща от гергефа
    Удобен ми е, защото опъва добре панамата

  3. #33

    Подразбиране

    Desinda, и аз съвсем скоро започнах Възкресението. Преди да го започна прегънах горната част на панамата така, че долния ръб да стигне на около 1/3 от долния край и го приших, а после - по същия начин - още веднъж - получи се слой от 4 ката, но размера се намали значително. Като стигна до пришитото, ше го разшия и ше го пришия пак, но по-нагоре.

  4. #34

    Подразбиране

    Valja,благодаря ти за идеята!Ще пробвам!Но няма ли това всичкото, макар и нагънато пак да бъде в ръката ми и да трябва да го държа!Аз сега шия в дясната част, там където е тревата и кръстовете!Ох, не мога да обясня!Но ще пробвам твоя начин!Но мисля да си купя и гергеф,т.к. следващия ми заплануван гоблен/освен тези които шия/ е "Вечер на село"И той също е огромен!Ще видя какво ще измисля!
    Може би не е тук мястото, но имам доста интересни схеми на гоблени,които поради липса на фотоапарат и умения не мога да покажа А ми е съвестно-вие толкова ми помагате!Но ще работя по въпроса!

  5. #35

    Подразбиране

    Гергефът ми върши чудесна работа когато шия гоблен с кръстад бод, при гобленовия бод не го ползвам защото въобще не е удобен за моя стил на шиене.

  6. #36

    Подразбиране

    Предпочитам гобленовия бод и не ползвам гергеф да де не съм и пробвала друг бод , но никога не е късно

  7. #37

    Подразбиране

    Аз отна4ало опитах с гергеф(защото имах),но изобщо не ми беше удобно и веднага го зарязах

  8. #38

    Подразбиране

    шия само с гергеф и малки и големи гоблени ,опитвала съм без него но не ми е удобно колкото до изкривяването не съм сигурна че гергефа е причина

  9. #39

    Подразбиране

    опитът ми да шия с гергеф беше много комичен.
    katya ivanova

  10. #40

    Подразбиране за гергефа

    от първи път не става шиенето с гергеф но като му намериш мястото в ръката си после е незаменим

  11. #41

    Подразбиране

    Хайде и аз да споделя! Когато за пръв път опитах бродиране с гергеф ми беше много трудно, НО аз съм инат и продължих. После дланта ме боля цяла седмица, но в крайна сметка свикнах с гергефа и сега не мога да шия без него. Панамата ми е изпъната и дупчиците се виждат по ясно. Имам два гергефа единият е №2, а другия №6. Когато работя големи гоблени ползвам по - големия, а когато работя малки гоблени или 1:1, когато гобленът е с детайли ползвам малкия.
    С гергеф е много по - удобно, особено за големите гоблени, защото панамата не тежи и не е необходимо постоянно да я премяташ.
    Та с две думи: Не мога без него (гергефа)

  12. #42

    Подразбиране

    Както ми беше казала една стара гобленарка, която ми показа как да бродирам КОЛКОТО СА ГОБЛЕНАРИТЕ ПО СВЕТА ТОЛКОВА СА И РАЗЛИЧНИТЕ НАЧИНИ ЗА ШИЕНЕ

  13. #43

    Smile

    От начало като започнах да бродирам малки гоблени го правех с гергеф,а сега големите ги бродирам без гергеф,защото много тежат!

  14. #44

    Подразбиране

    Аз съм се пробвала да шия с гергеф,но ми беше много неудобно.Фактът може би се дължи на това ,че шия с лявата ръка .

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    И аз съм пробвала с гергф,но не се получи нито на малък, нито на голям гоблен. Може би е въпрос на навик. Но моя приятелка шие от години само с гергеф,защото си е чупила китката и не може да я движи достатъчно. Гоблените й стават много равни.Най-големият й гоблен е Сиси.

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •