Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 83
  1. #46

    Подразбиране

    а какъв размер е най-подходящ да става и за средни и за по-големи гоблени

  2. #47

    Подразбиране

    Никога не съм шила с гергеф но ще ми е интересно да опитам. Мисля че изглежда много красиво когато жена шие с гергеф. Нещо като да пушиш с цигаре. Е аз не съм и пушила де!!!
    Много изискано изглежда но не знам дали ще ми е удобно. Като опитам пак ще пиша

  3. #48

    Подразбиране

    Аз не мога да шия без гергеф С гергефа се опъва панамата и така се шие по-лесно,е това е лично мое мнение,разбира се

  4. #49

    Подразбиране

    аз сега се уча да шия с гергеф
    обичам красивите неща

  5. #50

    Подразбиране

    Преди шиех без гергеф. Сега обаче без него не мога. Имам 2 - 10-12см. диаметър и около 25см. диаметър. С малкия е много удобно и много красиво става.

  6. #51

    Подразбиране

    Аз свикнах да шия със гергеф и вече не мога без него. Използвам дори за съвсем миниатюрни мотивчета. Без него ме заболява лявата ръка, с която държа гоблена

  7. #52

    Подразбиране

    Аз все си мисля ,че няма да мога да шия с гергеф ,по простата причина, че движенията стават повече .Ако не се лъжа- нали все ки гобленов бод ще минова отгоре- отдолу...Ха-ха разбрахте ли ме какво искам да кажа
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  8. #53

    Подразбиране

    Разбрах те напълно.Точно затова и аз не го използвам.За едно диагоналче гобленов бод ще ми трябват две движения а без гергеф го правя седно движение.А за да виждам дупчиците на панамата просто използвам фокусирано осветление.
    Казват че всеки си има звезда и че всичко умира угасне ли тя. Звездите се ронят и хората с тях лека полека превръщат се в прах. А какво ли ще стане след много години когато останат в пространствата сини едничък човек и едничка звезда?! И ако и тя се стопи във нощта?!
    frentcheva@dir.bg

  9. #54

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimka Виж мнение
    Аз все си мисля ,че няма да мога да шия с гергеф ,по простата причина, че движенията стават повече .Ако не се лъжа- нали все ки гобленов бод ще минова отгоре- отдолу...Ха-ха разбрахте ли ме какво искам да кажа
    Не е задължително. Аз шия така /с повече движения/ само в едната посока, но в другата се шие като без гергеф. Специалистите шият и в двете посоки като без гергеф т.е. движенията им не са повече.

  10. #55

    Подразбиране

    АМИ БРАВО НА СПЕЦИАЛИСТИТЕ! ЗНАЧИ АЗ ИМАМ ДОСТА ДА СЕ УЧА.ХИРУРЗИТЕ И ТАПИЦЕРИТЕ ИЗПОЛЗВАТ ЕДНИ ИЗКРИВЕНИ ИГЛИ.ТА АЗ КАТО ВИДЯ ГЕРГЕФА И ВСЕ СЕ СЕЩАМ ЗА ТЯХ. СЯКАШ ИДЕАЛНО ЩЕ СИ ПАСНАТ!
    Казват че всеки си има звезда и че всичко умира угасне ли тя. Звездите се ронят и хората с тях лека полека превръщат се в прах. А какво ли ще стане след много години когато останат в пространствата сини едничък човек и едничка звезда?! И ако и тя се стопи във нощта?!
    frentcheva@dir.bg

  11. #56

    Подразбиране

    В крайна сметка всеки сам избира как да шие.Аз не мога с гергеф ...и това е. А и съм по припряна и няма да издържа на по - бавни/за мен/ движения
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  12. #57

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от frentcheva Виж мнение
    .ХИРУРЗИТЕ И ТАПИЦЕРИТЕ ИЗПОЛЗВАТ ЕДНИ ИЗКРИВЕНИ ИГЛИ.ТА АЗ КАТО ВИДЯ ГЕРГЕФА И ВСЕ СЕ СЕЩАМ ЗА ТЯХ. СЯКАШ ИДЕАЛНО ЩЕ СИ ПАСНАТ!
    И на мен ми беше блеснала тази идея, но не съм я пробвала. Между другото иглите са от неръждаема стомана, но са много остри.

  13. #58

    Подразбиране

    Аз си търся пласмасов гергеф ако някой знае къде се продава да каже обиколих всички магазини за гоблени в Пловдив?

  14. #59

    Подразбиране

    Purviat mi goblen beshe" Kazanskata madona".Zapochnah bez gergef i za 1 mesez ushih samo edna treta ot goblena.Posle opitah s gergef i razbrah kakva ogromna razlika ima-za sledvashtia edin mesez ushih ostanalite dve treti ot goblena.Stana mnogo po ravno,po-krasivo.Lesno se shie-dupkite stoiat otvoreni,ne stiagash, a vurvi gladko.V nikakuv sluchai ne se shie samo otgore-muka e taka,zashtoto panamata e opunata,ziala borba bi bilo da se podpuhva samo otgore.Bodva se otgore-izvajda se otdolu-dobiva se navik,rutina/edna vecher mujut mi me gledal kak go pravia i kaza,che sum stanala kato shevna mashina-taka burzo sum bodiala otgore-otdolu.../
    Sega za nishto na sveta ne bih zapochnala pak onazi muka-da shia bez gergef.
    Lesno se svikva-derzai i niama da sujaliavash!

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от dima67 Виж мнение
    Аз не мога да шия без гергеф С гергефа се опъва панамата и така се шие по-лесно,е това е лично мое мнение,разбира се
    Съгласна съм,аз също не мога да шия без гергеф. Вярно е че остават белзи там където е бил,ама след като се изпере и изглади те не си личат.

Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •