Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 83
  1. #61

    Подразбиране

    Направо съм изненадана от факта,че шиенетос гергеф става по-бързо от това без.Сигурно някои го правят,но аз опитах, ших упорито дни наред, но просто е толкова бавно,че...Гергефа го имам от майка ми и само защото е красив исках да го ползвам, но уви!Не ползвам и лупа.Единствено имам един месингов показалец,който влиза в употреба.

  2. #62

    Подразбиране

    Никога не съм шила с гергеф. Вижда ми се трудно.
    katya ivanova

  3. #63

    Подразбиране

    Шия с гергеф, свиква се и после е по-трудно без него. И не е вярно, че рябва да правиш по 2 движения на бод - все отгоре си шия, само иглата се държи по друг начин, по-близо до панамата.

  4. #64

    Подразбиране

    Шия само с гергеф!Не мога да си представя как се шие без гергеф. Нали този инструмент точно за това е измислен!
    А панамата, която ми е отдясно и е извън гергефа я защипвам с една щипка за пране за гергефа да не ми се мотае! Така ми е най-удобно.

  5. #65

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kireto_stz Виж мнение
    Шия с гергеф, свиква се и после е по-трудно без него. И не е вярно, че рябва да правиш по 2 движения на бод - все отгоре си шия, само иглата се държи по друг начин, по-близо до панамата.
    Не зная доколко се свиква, но аз се мъчих два месеца като грешен дявол и така и не успях. Опитвах с две движения - отгоре и отдолу, пробвах и само отгоре да бода, но панамата ми се струваше много опъната и иглата не можеше да пробие обратно горе. От натискането с пръстите и иглата панамата доста се разхлабваше, но пак не се получаваше. И ставаше толкова неравномерно, сякаш за първи път хващах игла. А за скоростта на шиене - да не говоря. Явно това "свикване" с гергефа не на всеки се отдава!

  6. #66

    Подразбиране

    Както писах преди, купих си гергеф. Опитвам се да шия с него, но честно казано само ми пречи.

  7. #67

    Подразбиране

    Мери и аз мисля като теб. Взех един от колежка за проба, но той само ми пречеше.
    katya ivanova

  8. #68

    Подразбиране

    При гергефа шиенето става като се бодва отгоре и се вади отдолу. След това аналогично се боде отдолу и се вади отгоре. Целта е панамата да е максимално опъната, за да са ясни дупчиците и шиенето да става равномерно.

  9. #69

    Подразбиране

    И аз шия само с гергеф. Не мога да си представа, че мога без него. А иначе пана и карета с къстат бод шия без.

  10. #70

    Подразбиране

    аз имах един " заравен" от време оно гергеф в шкафа и все се чудех дали да го ползвам. като не можах да се преборя с щампата, защото е много твърда панамата, го опънах на гергефа. малко е по - лесничко да се шие. иначе фините неща си ги работя засега без гергеф.

  11. #71

    Cool не съм пробвала...

    Здравейте и от мен.
    Лично аз никога не съм се пробвала да шия с гергеф...даже по-сложно ми се вижда...това да го местиш непрекъснато, да ти оставя следи. Мисля, че е въпрос на свикване.
    Пък и аз от последните два гоблена придобих отвратителен навик- да "скачам" по панамата както ми падне,т.е. омръзне ми един цвят- отивам да шия на друго място, с друг...и така, гоблените ми изглеждат много смешно ,преди да бъдат завършени...от тук шити, от там боднати...и тази цялата операция с гергеф ми се вижда мъка голяма....
    Преди бях по-дисциплинирана- като хвана долния ляв ъгъл.... и ред по ред....ама сега....поразглезила съм се.

  12. #72

    Подразбиране

    здравейте и от мен! сега видях темата и мога да кажа, че от години (ако не и от начало откакто съм започнала да шия) ползвам гергеф. имам 3 големи и 1 малък. без гергефа все едно не мога да си намеря гоблена из ръцете. изпълвам почти наред мястото в гергефа. въпрос на навик

  13. #73

    Подразбиране

    Когато се учих да шия баба ми ми даде нейния гергеф който на практика си бише антика. След години когато децата ми го счупиха ме беше яд, но е факт че свикнах с гергеф и сега не мога да ушия нищо без него. Панамата ми е силно опъната и боц-отгоре, боц-отдолу, изобщо не мога да си представя как бих държала панамата без гергеф.

  14. #74

    Подразбиране

    а не се ли обърквате с гергефа като не се вижда цялата панама как е разграфена /когато е по-голям гоблена/

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Nana Виж мнение
    И на мен ми беше блеснала тази идея, но не съм я пробвала. Между другото иглите са от неръждаема стомана, но са много остри.
    има с остри върхове напр. за кожни шевове и с обли върхове напр. за чревни шевове, но в интерес на истината не съм пробвала

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •