Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 83
  1. #1

    Подразбиране Някой ползва ли гергеф при бродиране на гоблен?

    Уважаеми колежки по хоби :wink: досега не съм прочела някой от вас да е правил коментар относно този атрибут за бродиране на гоблени. Хайде сега да ви чуя кой как шие своето ръкоделие. На кой от вас му е удобно и на кой не да ползва гергеф при бродиране на гоблен.
    Аз да Ви кажа съм пробвала да шия с гергеф но......нещо не ми вървеше бода както трябва.
    ЧАКАМ ВАШИТЕ МНЕНИЯ .

  2. #2

    Подразбиране

    http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=101
    Тук има цяла тема изписана за гергефите :wink:

  3. #3

    Подразбиране отговор

    Шила съм с гергеф 4-5големи гоблени,отначало ми беше странно,но свикнах.Практични са за голям гоблен
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  4. #4

    Подразбиране С гергеф

    Пробвах един път,ха-ха,и то само за да се почувствам някак си по средновековно...защото нали едно време жените са шиели с гергефи.Ама то взе че ми хареса.Е,гоблена беше малък,и го използвах най-накрая за да ушия контурният бод.Иначе на по-голям гоблен едва ли бих пробвала.Ето го и самия него

  5. #5

    Подразбиране С гергеф 2

    Нещо не се получи прикачването на снимката.Гоблена се казва "Непорочност".Ето го: http://www.batepepo.net/gallery/show...D%EE%F1%F2.jpg

  6. #6

    Подразбиране и аз

    А аз не мога да си представя да шия без гергеф.научих се така и ми е много удобно. моя е малък дървен и ако трябва да шия без него много се бавя.мисля че е въпрос на навик.но пък ми спестява доста време разширява"полето"на действие и не си играеш постоянно да премяташ краищата. пък и ако подпъхвате конеца при начало и край става по бързо и по красиво.....поне за мен
    Никога не стигай до крайност когато стоиш на края на пропастта!
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=14051

  7. #7

    Подразбиране Re: и аз

    Цитат Първоначално написано от AVIANA
    разширява"полето"на действие и не си играеш постоянно да премяташ краищата. пък и ако подпъхвате конеца при начало и край става по бързо и по красиво.....поне за мен
    Май ще ме навиеш да опитам
    До сега не съм хващала таквоз чудо на природата и си мисля, че ще ми е неудобно ..... ама ако на големия гоблен като го местя се получат белези ????!?!?
    Да изчакаме и мнението на по-опитните :wink:


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Шия понякога с гергеф, понякога без. Когато гоблена е голям, ми е по-удобно без гергеф, защото ми натежава като го държа и шия по-бързо без него. Но наблюденията ми са, че с гергефа не се изкривява гоблена и бода става равен и хубав. А белезите от гергефа се махат като се изпере гоблена и изглади. Лично аз шия по-бързо без гергефа, а може би е въпрос на навик.

  9. #9

    Подразбиране

    За мен е по-удобно с гергеф. Големината на гергефа зависи от големинета на гоблена или от това дали е дървен или пластмасов. По-удобно е, виждаш всичко ясно, а пък и по-малко се "криви" след това ушития гоблен.

  10. #10

    Подразбиране

    Доскоро шиех с гергеф и се получаваше доста голямо изкривяване на гоблена от както шия без гергеф има съвсем леко изкривяване .

  11. #11

    Подразбиране

    Незнам защо ви се изкривяват гоблените , когато шиете с гергеф :? , аз ли4но без това 4удо на природата немога. Дори и да е по голям гоблена си го навивам отстрани кадето остава панамата, захващам с безопасна игла и вси4ко е ОК.
    Аз без гергеф НЕМОГА

  12. #12

    Подразбиране

    Имам въпрос към шиещите с гергеф - как движите иглата? Бочваш отгоре и изтегляш отдолу и обратно или нормално си шиете само отгоре? Благодаря!

  13. #13

    Подразбиране

    Аз не шия със гергеф, но съм опитвала, не ми харесва и не става само отгоре както обикновенно, а трябва боцваш отгоре изгегляш отдолу и така...... а пък може би на мен не ми се отдава, нека кажат тези който шият с гергеф

  14. #14

    Подразбиране

    Шие се нормално - т.е. не бод по бод - отгоре отдолу, ами така както е и без гергеф. Естествено не бива да е много опъната панамата.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз тъй като шия от скоро и съм на средата на първия си гоблен да ви кажа, че шия с гергеф и шия бод по бод. Така де боцваш отгоре изкарваш конеца и после боцваш отдолу. Ама ще взема да опитам и само отгоре пък да видим какво ще се получи.

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •