Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 83

Тема: pattern maker

  1. #1

    Подразбиране pattern maker

    Здравейте, някой знае ли как мога да си преобразувам схемата на гоблена от 1:4 към 1:1? моля да ми помогнете търсех и в други фороми отговор, но така и не открих. Благодаря ви предварително

  2. #2

    Подразбиране

    Може би трябва да промениш номерацията на решетката. Тя да съдържа 20 символа, а не 10. От настойките на решетката. Нека да се изкажат и по-работилите с програмата.

  3. #3

    Подразбиране

    Чудя се може ли по някакъв начин кога се пуска картинка през програма да се зададе само 1 цветова гама (пр:черно-бяло или сепия) и след това да се изчиства от единичните бодчета?
    Зад облаците небето винаги е синьо!!!

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepincetyyy Виж мнение
    Чудя се може ли по някакъв начин кога се пуска картинка през програма да се зададе само 1 цветова гама (пр:черно-бяло или сепия) и след това да се изчиства от единичните бодчета?
    Отваряш програмата, изтриваш цветовете и задаваш цветовете които искаш, след това ги запазваш със save palette и тогава пускаш картинката.
    Забравих, трябва и картинката преди това да я обработиш в цветовата гама, която искаш с фотошопа.
    Редактирано от mimiko : 11.07.2010 в 13:54.

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  5. #5

    Подразбиране

    Много благодаря!
    Зад облаците небето винаги е синьо!!!

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantasytiko Виж мнение
    Здравейте, някой знае ли как мога да си преобразувам схемата на гоблена от 1:4 към 1:1? моля да ми помогнете търсех и в други фороми отговор, но така и не открих. Благодаря ви предварително
    Показвам ти детайлно:









    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  7. #7

    Подразбиране

    даа много ти благодаря толкова време търсех и нищо не намерих.... нова съм в шиенето на гоблени, но вече се опитвам да си направя схема на снимка от бала ми. вие пробали ли сте как стават? изглеждат ли по същия начин както на програмата?

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantasytiko Виж мнение
    даа много ти благодаря толкова време търсех и нищо не намерих.... нова съм в шиенето на гоблени, но вече се опитвам да си направя схема на снимка от бала ми. вие пробали ли сте как стават? изглеждат ли по същия начин както на програмата?
    По принцип снимките стават по-трудно.Трябва предварително да се пипнат с фотошоп.Ако пуснеш програмата сама да ти направи схемата,няма да стане много сполучливо.Ще се получат множество еденични бодове.Ще трябва допълнително да работиш върху схемата и да изчистиш еденичните бодове с неподходящ цвят и да ги замениш с подкодящ.Другия начин е да вкараш снимката под мрежата и да почнеш да набираш върху нея бодовете,като сама си правиш подбор на цветовете.Тук имаш възможност да смесваш ДМЦ с Анхор или да правиш блендове,сама да си зададеш размера на гоблена.
    Най-лесно схема на гоблен става от картина на някой от старите художници,например Ботичели,Рафаело или пререфалитите.В интернет има виртуални галерии и можеш да си свалиш каквото искаш от тези художници.Само,че снимката трябва да бъде с висока резолюция,като кликнеш върху нея да не се показва мъничко изображение.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #9

    Подразбиране

    аз съм си я обработила с photoshop, но искам да разбера освен тези единични бодове трябва ли да променям цвета на кожата отделно, защото от далече гледано стои много добре всичко, но когато доближа цвета на кожата ми се струва зеленикав

  10. #10

    Подразбиране

    Програмата лъже с цветовете.Дори на скрийна да ти изглежда добре (и от близо, и от далеч), понякога се налага смяна на цветове.И не само на лицето.

  11. #11

    Подразбиране

    Sissak е права.За лицата аз използван следните цветове на дмц,в зависимост от личната ми преценка(ама ме всичкоте накуп)- 632,3772,407,3064,3773,950,3774,436,437,738,739,95 1, 945,3856.
    По принцип трябва да имаш каталог или мостри от цветовете на конците,за да можеш да сравняваш тези от с програмата с тези в действителност.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  12. #12

    Подразбиране

    Здравейте момичета ,
    срам не срам ще питам ,изглежда от ЕГНето позабравям
    та на въпроса------ как мога да сменя знака на схема в ПМ с друг знак

    Проблема ми е че имам някъде знаци които трудно се различават и са един до друг .

    Другото което ми е любопитно и ще питам -случва ми се дадена схема като я отворя на единия компютър е с едни знаци ,а на другия компютър с други знаци ---защо е така

    Целувки от мен ако ми помогните
    djina59@abv.bg

    Тук срещнах приятели за които съм мечтала,
    но срещнах и такива за които живота бих си дала.


  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от djina59 Виж мнение
    Здравейте момичета ,
    срам не срам ще питам ,изглежда от ЕГНето позабравям
    та на въпроса------ как мога да сменя знака на схема в ПМ с друг знак

    Проблема ми е че имам някъде знаци които трудно се различават и са един до друг .

    Другото което ми е любопитно и ще питам -случва ми се дадена схема като я отворя на единия компютър е с едни знаци ,а на другия компютър с други знаци ---защо е така

    Целувки от мен ако ми помогните
    Отваряш палитрата,щракаш върху symbols,маркираш долу в лентата който знак искаш да промениш,избираш символ от палтрата,щракаш два пъти върху него и готово.Прилагам ти и скринове.
    А това със знаците на различните компютри и при мен се получава.Предполагам,че в схемите са добавяли собствени знаци,които компютрите разчитат по различен начин.



    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  14. #14

    Подразбиране

    ааа кои конци са най-добри? кои да задавам на програмата? вие кои използвате?

  15. #15
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Реклама:
    ДМЦ или Анхор, според мен! Не че шия много с тях, но те са най-хубави.
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •