Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 83

Тема: pattern maker

  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantasytiko Виж мнение
    ааа кои конци са най-добри? кои да задавам на програмата? вие кои използвате?
    В програмата има ДМЦ и Анхор.,които се срещат в нашите магазини.За Мадейра не съм сигурна,поне в Хасково няма такива конци.Останалите марки,които са в палитрата на програмата май ги няма в България.Трябва да те предупредя,че когато отваряш xsd файлове от рускините,трябва да следиш внимателно номерата на ДМЦ-то.В м ного схеми те са си измисляли цветовете,които не съществуват в действителност и са си сложили измислени номера и имена.В този случай ще е необходимо да напаснеш цветовете с действителните ДМЦ или да заместиш с най-близкото от Анхор.давам ти малък пример с измислените цветове и имена.


    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #17

    Подразбиране

    много благодаря, че ми отговаряте толкова бързо, но след всеки един прочит ми изникват купчина въпроси. когато правите портрет на програмата с колко цвята я оставяте да направи снимката? ии още нещо тези каталози за цветовете на конците купуват ли се или в интернет да си намеря каталог?

  3. #18

    Подразбиране

    а мога ли да заместя един цвят с друг, като ми го направи програмата автоматично, а не аз да си играя за всеки бод поотделно

  4. #19

    Подразбиране

    Можеш автоматично да смениш цвета като маркираштози,който искаш да смениш(щракаш върху него и се получава по-удебелено квадратче),отваряш палитрата,избираш си подходящ цвят от нея,щракаш върху него с десния бутон на мишката,появява се падащо меню и избираш опцията "replace".Цвета автоматично се променя.ОБАЧЕ:когато си пуснала програмата сама да то направо схемата,автоматичната промяна на цвета може да влоши нещата.Защото на едни места си е добре,а на други просто не върви.Когато и мен ме учеха как да боравя с нея,разбрах,че пускането на автоматично направена схема се нарича ПРОГОН.Тук има сташно много играчка да напаснеш цветовете и да изчистш еденичните бодове.Най-добре е да вкараш изображението под мрежата и да почнеш да набираш върху него.В този случай лесното е,че избягваш еденичните бодове и неподходящите цветове.Трудното е,че отнема време и изисква търпение.При този случай автоматичната смяна на цвета става много по-лесно.Може да се приложи и друг похват-само на определен участък да смениш цвета.Това става като натиснеш "кофата"отгоре на лентата с инструментите и после щракнеш върху участъка,където искаш смяна.
    От опит те съветвам да започнеш с по-лесни изображение и впоследствие да преминеш към снимки.От снимки доста трудно се получава добра за шиене схема.Но ако толкова много ти се иска от снима да направиш нещо,опитай не само чрез автоматично пускане през програмата и допълнителна обработка,но и сама да набереш схемата върху нея.
    Относно каталозите на ДМЦ и Анхор можеш да си ги поръчаш от дистрибуторите им или директно от интернет.Добре е да имаш "живи"цветове под ръка,защото както казва Сисак по-надолу в темата,понякога това,което виждаш върху монитора се разминава с действителното.Тук зависи донякъде и от самия монитор според мен.А и може самите "съставки"на дадения нюанс или цвятда не са в правилна пропорция.
    Преди време имах една от първите версии ма РМ и там се опитах да си създам палитра на Ариадна,като използвах конвертора с ДМЦ и разнищвайки съставките на всеки цвят.Повярвай ми,беше къртовски труд и то за тоя дето духа.Накрая с новата версия на РМ си седнах на д.....то и сравнявам цветовете с тези от чилетата.(аз нямам каталози,но имам доста цветове като конци от гоблените).
    Ако имаш още въпроси,питай и ако мога ще помагам.Надявам се и другите съфорумки да дават по едно рамо къде с критика,къде със съвети от от техния опит.
    Редактирано от tdm13 : 25.07.2010 в 20:48.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #20

    Подразбиране

    вижте какъв каталог си намерих в интернет за конците. дали е реален, защото за да си го купя е някъде към 25лв така четох http://www.goblenite.com/flash/dmc-catalogue/

  6. #21

    Подразбиране

    здравейте искам да попитам как се прави чено-бял гоблен? в програмата ли има такава опция или преди това се обработва на photoshop и така се слага в програмата? чух, че те са ставали по-хубави от цветните според вас така ли е?

  7. #22

    Подразбиране

    На мен лично повече ми харесват черно-белите гоблени някак по-въздействащи ми изглеждат. Аз попитах същото и в пост 4 е отговора на mimiko.
    Зад облаците небето винаги е синьо!!!

  8. #23

    Подразбиране

    значи първо си я обработвам на photoshop,за да направя снимката черно бяла, след това я слагам на програмата, но как да обработя цветовете които искам, не го разбирам това, на мен ми е ясно, че като е черно бяло то пак има сумати и нюанси на черното и бялото

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantasytiko Виж мнение
    значи първо си я обработвам на photoshop,за да направя снимката черно бяла, след това я слагам на програмата, но как да обработя цветовете които искам, не го разбирам това, на мен ми е ясно, че като е черно бяло то пак има сумати и нюанси на черното и бялото
    Просто накрая залагаш 6 или 10 цвята,които освен черно и бяло има нюанси на сивото.След това изчистваш разхвърляните еденични бодове т.е. щракаш върху тях с желания от теб нюанс за уеднаквяване.Има нюамси на сивото,които би могла да смениш с по-подходящи.
    Има и друг вариант-така да обработиш снимката на фотошопа и после да получиш графика в най-чист вид- само черно и бяло.Тогава през програмата се работи най-лесно.Само изчистваш разхвърляните еденични черни бодове.
    Тук има два варианта-да премахеш бялото и да получиш графика върху бяла неразграфена панама или да премахнеш бялото,да превърнеш черното в бяло и да задаеш черен цвят на панамата.А бе варианти има много,стига да избереш това,което на теб най-много ти харесва.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantasytiko Виж мнение
    значи първо си я обработвам на photoshop,за да направя снимката черно бяла, след това я слагам на програмата, но как да обработя цветовете които искам, не го разбирам това, на мен ми е ясно, че като е черно бяло то пак има сумати и нюанси на черното и бялото
    виж тези уроци ,показано е как да изтриеш цветовете и да избереш по твое усмотрение цветове и как да ги запазиш. След това вкарваш обработената с photoshop снимка
    http://www.youtube.com/watch?v=viJUp...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=GrtAT...eature=related

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  11. #26

    Подразбиране

    БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩА сега ще се опитам да си направя и черно бяла схема

  12. #27

    Подразбиране

    ето какво се получи от моят опит: първо си преработих снимката на photoshop, за да стане чено-бяла, но след като я изкарах на pattern maker, с 10 цвята, не ми излзоха черно-бели цветове, а повечето са зеленикави.

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantasytiko Виж мнение
    ето какво се получи от моят опит: първо си преработих снимката на photoshop, за да стане чено-бяла, но след като я изкарах на pattern maker, с 10 цвята, не ми излзоха черно-бели цветове, а повечето са зеленикави.
    Сега зеленикавите ги смени с подходящи сиви нюанси.
    Програмата сама по себе си не може да направи идеални неща
    Всеки дизайн има нужда от допълнителна обработка.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  14. #29

    Подразбиране

    знам, че вече се излагам с постоянните си въпроси, но имам и друг пореден - за черно-бялата ми снимка се отнася. значи като гледам в програмата, както писах и по-горе, ми изглеждат зеленкави цветовете, но като ги сравня с някой от online - каталозите, цветовете ми са съвсем нормални и всичките са си в нюансите на сивото. аз съм задала 10 цвята, но пробвах с колко най-много може да бъде и са 20. мислите ли, че е по-добре да си задам 20 цвята и така да започна да си изчиствам бодовете или да си ги оставя на 10 цвята? много благодаря предварително

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от fantasytiko Виж мнение
    знам, че вече се излагам с постоянните си въпроси, но имам и друг пореден - за черно-бялата ми снимка се отнася. значи като гледам в програмата, както писах и по-горе, ми изглеждат зеленкави цветовете, но като ги сравня с някой от online - каталозите, цветовете ми са съвсем нормални и всичките са си в нюансите на сивото. аз съм задала 10 цвята, но пробвах с колко най-много може да бъде и са 20. мислите ли, че е по-добре да си задам 20 цвята и така да започна да си изчиствам бодовете или да си ги оставя на 10 цвята? много благодаря предварително
    Онлайн каталозите не ги взимай много насеризно.В зависимост от характеристиките на монитора цветовете дават леки отклонения.Най-добре си напиши на листче номерата на конците и отиди в някой магазин да ги видиш наживо.
    Моята гледна точка е,че с 20 цвята само ще се замоташ.Но вече решенията относно схемата трябва да взимаш ти.
    Моя метод на работа е по-различен и по-нататък се опасявам,че мога да те объркам.Но доколкото мога ще се опитвам да помогна.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •