Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 83

Тема: pattern maker

  1. #31

    Подразбиране

    Момиче имам въпрос. Инсталирах си РМ и обработих един гоблен на Гобленсет - Света Елена. Схемата се получи , но не можах да направя на всяка страница разграфяване като за панама 10 20 и т.н. Кас става това

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Vili_SS Виж мнение
    Момиче имам въпрос. Инсталирах си РМ и обработих един гоблен на Гобленсет - Света Елена. Схемата се получи , но не можах да направя на всяка страница разграфяване като за панама 10 20 и т.н. Кас става това
    Благодаря за комплимента,ама съм лелче над 40.
    От лентата с менюто кликваш на "fabrics",избираш "grid options" и си задаваш 10 или 20.
    Пак от "fabric"избираш "sizes" и задаваш 22,за да се пригоди схемата към нашата разграхена панама.
    За разпечатка- от "file"менюто избираш "page stup",задаваш отметка на "size using specified size"и на "stitches per inch"задаваш 8.Това е как да ти изглежда схемата вече на хартиен носител.За мен 8 е най-удачно,но както си прецениш.
    Ако се поровиш из темата,ще прочетеш интересни неща и ще намериш линк за сваляне на указания как се работи с програмата.
    Редактирано от tdm13 : 28.08.2010 в 18:45.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #33

    Подразбиране

    Момичета, свалих си от нета пет гоблена на Гобленсет в РМ. Изкарах схемите но всички са цветни. Бих ли могла да ги направя по някакъв начин черно-бели. Да си понамаля до някъде разходите. Нямам принтер а в нашия град една цветна страница е 1 лев.

  4. #34

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Vili_SS Виж мнение
    Момичета, свалих си от нета пет гоблена на Гобленсет в РМ. Изкарах схемите но всички са цветни. Бих ли могла да ги направя по някакъв начин черно-бели. Да си понамаля до някъде разходите. Нямам принтер а в нашия град една цветна страница е 1 лев.
    Отваряш палитрата,щракаш на symbol format и махаш отметката,там където ти показвам.





    Потърси в предните постове къде е линка за сваляне на ръководството за работа с РМ.После като го прочетеш внимателно и евентуално има нещо неясно,тогава питай.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #35

    Подразбиране

    БЛАГОДАРЯ
    tdm13 съжалявам че живееш далече и не мога да те черпя едно. Благодаря много. Получи се.

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Vili_SS Виж мнение
    БЛАГОДАРЯ
    tdm13 съжалявам че живееш далече и не мога да те черпя едно. Благодаря много. Получи се.
    Важното е,че всичко е наред!Щом си доволна от резултата,за мен това е повече от почерпка!В този форум сме,за да си помагаме.
    На мен много ми помагаха и още ми помагат,а аз гледам да помогна и на другите доколкото мога.
    Обаче наистина си намери линка с ръководството за работа с програмата.Много е полезно и всичко е показано с картинки.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  7. #37

    Подразбиране

    Имам едно питане,дано обясня правилно.Комплектовам си един фар на Кинкейд.Имам оригиналната схема,но е малко бледа,а аз шия предимно вечер и ще ми е трудно със знаците.Случайно открих пренабор в руски форум и си го изтеглих.Но тъй като вече съм си патила с пренабори,първо разгледах схемата.И наистина открих проблем.Гоблена се шие кръсче и полукръстче.В ключа със знаците където има еднакви номера конци за двата вида бодове,знакът е един и същ.Например ако имам номер конец292, знак стрелка за бод кръстче,за полукръстче за същия номер конец имам същия знак стрелка.И когато започна да шия,няма да знам на схемата с кой бод да шия.В момента шия един леопард на Дим и имам същия проблем,но се справям.
    Много дълго обяснявах,но исках да е максимално разбираемо.Та питането ми е,може ли някак да се оправи този проблем.

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Mynki Виж мнение
    Имам едно питане,дано обясня правилно.Комплектовам си един фар на Кинкейд.Имам оригиналната схема,но е малко бледа,а аз шия предимно вечер и ще ми е трудно със знаците.Случайно открих пренабор в руски форум и си го изтеглих.Но тъй като вече съм си патила с пренабори,първо разгледах схемата.И наистина открих проблем.Гоблена се шие кръсче и полукръстче.В ключа със знаците където има еднакви номера конци за двата вида бодове,знакът е един и същ.Например ако имам номер конец292, знак стрелка за бод кръстче,за полукръстче за същия номер конец имам същия знак стрелка.И когато започна да шия,няма да знам на схемата с кой бод да шия.В момента шия един леопард на Дим и имам същия проблем,но се справям.
    Много дълго обяснявах,но исках да е максимално разбираемо.Та питането ми е,може ли някак да се оправи този проблем.
    Щом имаш xsd формата смени знаците на цветовете,където ти съвпадат за различните бодове.За да не превключваш непрекъснато,направи една разпечатка само на инфото-там би трябвало да пише кое с какъв бод е.И където има съвпадение,смени знака само.А ако имаш цветен принтер,вместо знака можеш да смениш самия му цвят в схемата.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #39

    Подразбиране

    tdm13,много ти благодаря за обяснението.Имам цветен принтер и ще пробвам,макар,че не ми е много ясно как да стане.Ако оплескам нещата,ще питам отново.

  10. #40

    Подразбиране

    Благодаря и аз! Тази хватка не ми беше ясна и процедирах както бях писала по-долу.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  11. #41

    Подразбиране

    Голяма мъка..........................и нищо не направих.Като сменя знака,сменя се и на двете места.
    Благодаря за нагледния урок.Утре ще пробвам отново.

  12. #42

    Подразбиране

    Здравейте, бих искала да попитам как може да се види метража на конците в ПМ.
    Знам за опцията 123, но тя показва бр. чилета, а не точният метраж.


  13. #43

    Smile

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    Здравейте, бих искала да попитам как може да се види метража на конците в ПМ.
    Знам за опцията 123, но тя показва бр. чилета, а не точният метраж.

    Виж това ще помогне ли?
    От 123, натискаш долу Skein information:


    п.с. За да не Ви обърквам, че знам много за програмата, ще поясня - примера показан от мен, не е мой, аз съм само ползвател. Показаната от мен таблица е дело на Astrelaan
    Редактирано от did_tag : 05.10.2010 в 06:34.

  14. #44

  15. #45

    Подразбиране ВАЖНО

    Реклама:
    Момичета,
    Възниква проблем с РМ,която ползваме без да сме я купили официално от производителя.Отваряйте xsd файловете си при изключен интернет.
    При мен на няколко пъти се случи да се опитам да отворя файл с нея и се прецака.След деинсталиране и повторно(пр мен 3-4 пъти) инсталиране се оправи,но нета трябва да е изключен.Явно производителя е предприел необходимите мерки относно кракнатите копия.Оттам се бъгва и Уиндоуса.Възниква и проблем,ако се използва Гугъл Хром като търсачка.
    Сега се налага да преинсталирам компа,за да се оправят нещата.

    Моля,споделете,ако и при вас е възникнал подобен проблем.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •