Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 83

Тема: pattern maker

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Момиче имам въпрос. Инсталирах си РМ и обработих един гоблен на Гобленсет - Света Елена. Схемата се получи , но не можах да направя на всяка страница разграфяване като за панама 10 20 и т.н. Кас става това

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Vili_SS Виж мнение
    Момиче имам въпрос. Инсталирах си РМ и обработих един гоблен на Гобленсет - Света Елена. Схемата се получи , но не можах да направя на всяка страница разграфяване като за панама 10 20 и т.н. Кас става това
    Благодаря за комплимента,ама съм лелче над 40.
    От лентата с менюто кликваш на "fabrics",избираш "grid options" и си задаваш 10 или 20.
    Пак от "fabric"избираш "sizes" и задаваш 22,за да се пригоди схемата към нашата разграхена панама.
    За разпечатка- от "file"менюто избираш "page stup",задаваш отметка на "size using specified size"и на "stitches per inch"задаваш 8.Това е как да ти изглежда схемата вече на хартиен носител.За мен 8 е най-удачно,но както си прецениш.
    Ако се поровиш из темата,ще прочетеш интересни неща и ще намериш линк за сваляне на указания как се работи с програмата.
    Редактирано от tdm13 : 28.08.2010 в 18:45.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #3

    Подразбиране

    Момичета, свалих си от нета пет гоблена на Гобленсет в РМ. Изкарах схемите но всички са цветни. Бих ли могла да ги направя по някакъв начин черно-бели. Да си понамаля до някъде разходите. Нямам принтер а в нашия град една цветна страница е 1 лев.

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря и аз! Тази хватка не ми беше ясна и процедирах както бях писала по-долу.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #5

    Подразбиране

    Голяма мъка..........................и нищо не направих.Като сменя знака,сменя се и на двете места.
    Благодаря за нагледния урок.Утре ще пробвам отново.

  6. #6

    Подразбиране

    Здравейте, бих искала да попитам как може да се види метража на конците в ПМ.
    Знам за опцията 123, но тя показва бр. чилета, а не точният метраж.


  7. #7

    Smile

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    Здравейте, бих искала да попитам как може да се види метража на конците в ПМ.
    Знам за опцията 123, но тя показва бр. чилета, а не точният метраж.

    Виж това ще помогне ли?
    От 123, натискаш долу Skein information:


    п.с. За да не Ви обърквам, че знам много за програмата, ще поясня - примера показан от мен, не е мой, аз съм само ползвател. Показаната от мен таблица е дело на Astrelaan
    Редактирано от did_tag : 05.10.2010 в 06:34.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Виж това ще помогне ли?
    От 123, натискаш долу Skein information:


    п.с. За да не Ви обърквам, че знам много за програмата, ще поясня - примера показан от мен, не е мой, аз съм само ползвател. Показаната от мен таблица е дело на Astrelaan

    Не мога да се оправя с изчисленията за метража на необходимите конци-в колонката skein est. ми излиза навсякъде 1.000,а не както е показано на картинката...
    а пък във втората табличка където се отбелязват броя нишки и дължината на конеца в едно чиле-мерната еденица е инч и не виждам откъде да я обърна в сантиметри

  9. #9

    Подразбиране

    1 инч = 2,54 сантиметра

  10. #10

    Подразбиране

    да-бих могла да обърна инчовете в сантиметри но там където е казано да умножим дадената цифра по 8 или 800 за да получим дължината в метри или сантиметри-при мен са само еденици-а на снимката се вижда как за всеки цвят е различно

  11. #11

  12. #12

    Подразбиране ВАЖНО

    Момичета,
    Възниква проблем с РМ,която ползваме без да сме я купили официално от производителя.Отваряйте xsd файловете си при изключен интернет.
    При мен на няколко пъти се случи да се опитам да отворя файл с нея и се прецака.След деинсталиране и повторно(пр мен 3-4 пъти) инсталиране се оправи,но нета трябва да е изключен.Явно производителя е предприел необходимите мерки относно кракнатите копия.Оттам се бъгва и Уиндоуса.Възниква и проблем,ако се използва Гугъл Хром като търсачка.
    Сега се налага да преинсталирам компа,за да се оправят нещата.

    Моля,споделете,ако и при вас е възникнал подобен проблем.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  13. #13

    Подразбиране

    Ще може ли да ми посочите от къде да си изтегла програмата РМ,

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от d78152 Виж мнение
    Ще може ли да ми посочите от къде да си изтегла програмата РМ,
    Или от официалния сайт http://www.hobbyware.com/ трайъл версията
    или оттук http://dump.ru/file/2980412 , която е


    версия.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  15. #15

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •