Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 32

Тема: Може ли?

  1. #1

    Question Може ли?

    За първи път ще шия гоблен на Дименшънс. От различните упътвания разбрах, че трябва да намеря средата на панамата и да започна шиенето от там. А какво ще стане ако си започна от едното ъгълче? Може ли да си позволя това или е абсолютно задължително да започна от средата на панамата?

  2. #2

    Подразбиране

    Може да започнеш и от едно ъгълче, но трябва да си разграфиш прдвврително панамата. Използвай за това изпиращ се маркер.

  3. #3

    Подразбиране

    Много благодаря за помощта!

  4. #4

    Подразбиране

    започва се от края

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от hhh Виж мнение
    започва се от края
    И къде го пише?

  6. #6
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от hhh Виж мнение
    започва се от края
    Да и къде е написано,че се почва от края.Може да се почне и отгоре на панамата на долу и от средата може.

  7. #7

    Подразбиране

    знам го защото съм гледала как се започва

  8. #8

    Подразбиране

    Когато ших еднорога си разграфих панамата и почнах от долу нагоре. Но в инструкцията пишеше да се намери средата и от там да се почне. Според мен няма голямо значение, стига да се разграфи правилно. - въпрос на предпочитания. В един от руските форуми дами почваха и от горе надолу. На кой както му е удобно - резултата ще е един и същи.

  9. #9

    Подразбиране

    аз пък си шия както ми падне..отдолу...ако ми стане скучно почвам от горе..отстрани...абе, както дойде...ако някъде имам много единични бодчето, които ме изнервят...веднага скачам някъде ,където много-много не се сменят цветовете..и така ги редувам...така че..ший си както ти е удобно-ВАЖНОТО Е ДА ГО ЗАВЪРШИШ НАКРАЯ... ЩОТО АЗ В ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ САМО ЗАПОЧВАМ..И НИЩО НЕ ЗАВЪРШВАМ..

  10. #10

    Подразбиране

    искам да попитам с колко ката се бродира? с 6 или се разделя на 2х3

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Q10 Виж мнение
    искам да попитам с колко ката се бродира? с 6 или се разделя на 2х3
    Зависи на каква панама и с какъв бод. На разграфена българска панама се бродира с 2(два) ката конец. Кръстчета също се бродират с два ката, независимо от панамата, освен ако в указанията на модела не е посочено друго. Гобленов бод на 14 каунта се бродира с 3(три) ката.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Q10 Виж мнение
    искам да попитам с колко ката се бродира? с 6 или се разделя на 2х3
    С колкото ката е посочено в инструкцията. Може с един, а може и с осем.

  13. #13
    Активност Аватара на sonya_t
    Селановци, обл. Враца
     
    43 Мнения
     

    Подразбиране

    Привет и от мен! Аз разграфявам панамата, номерирам квадратчетата от всички страни и започвам долу в ляво. Така ми е най-удобно. А и както казвате, важен е крайния резултат.

    C'est la vie...
    sonya_t.s@abv.bg

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от hhh Виж мнение
    знам го защото съм гледала как се започва
    Миличка, къде си гледала как се почва, че вярваш толкова силно? Почва се от там, откъдето на човек му е най-удобно Има някакво правило, че уж за неразграфена панама се почва от центъра, но то е само защото центъра се намира най-лесно.Иначе най-удобно е да се започне от някое местенце, което е с много бодове от един цвят и ще служи за добър ориентир за по-нататък. Не е нужно да е нито централно, нито крайно, просто трябва хубаво да си изброиш/маркираш панамата.

  15. #15
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от bop_bop_mara Виж мнение
    Миличка, къде си гледала как се почва, че вярваш толкова силно? Почва се от там, откъдето на човек му е най-удобно Има някакво правило, че уж за неразграфена панама се почва от центъра, но то е само защото центъра се намира най-лесно.Иначе най-удобно е да се започне от някое местенце, което е с много бодове от един цвят и ще служи за добър ориентир за по-нататък. Не е нужно да е нито централно, нито крайно, просто трябва хубаво да си изброиш/маркираш панамата.
    Подкрепям това мнение.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •