Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране Гоблен на фирма "Орхидея"

    Здравейте, момичета!
    Много моля, ако някоя е шила гоблен на тази фирма, да ми помогне.
    Купих си този
    http://www.axioma.3clab.com/gobleni/...kat20/8083.jpg

    На много твърда /колосана според мен/ панама е щампирано изображение, около него има по-тъмни петна. Има допълнително схема.
    Проблемът ми е, че както и да го започна, се разминава щампата с бродерията, т.е. не мога да следвам щампата, а само схемата.
    На опаковката пише след завършване да се изпере гоблена, за да падне цветът на щампата, но ме притеснява, че ще има разминаване и замазване, изобщо...... вече ми мина желанието да го шия.

    Ще гледам да го снимам какво става до сега и ще ви пусна снимки.

    Ако някоя го е шила, нека ме успокои, моля!

  2. #2

    Подразбиране

    Здравей!

    Шила съм една розова магнолия на тази фирма. Панамата е изключително твърда - истински ад.... Останах без пръсти.... Наложи се да шия "отгоре-отдолу" (дано ме разбереш).

    Само, че нямаше никакво разминаване между схемата и щампата на панамата. Някъде бъркаш...

  3. #3

    Подразбиране

    Затова питам.
    Кръстчетата на щампата са между две нишки на панамата. Почвах отляво - разминаване, почвах отдясно - пак разминаване, направо не знам защо така се получава. В началото е малко разминаването, почти е точно, но колкото повече се отдалечава, толкова по-голямо става...
    Абе, ще я ушия, пък каквото стане
    Благодаря ти за вниманието!

  4. #4

    Подразбиране

    Аз съм правила два великднески модела на Орхидея. Панамата е твърда и трудно се бродира - това е така. Но при мен панамата беше 14 каунт и кръстчето си го правех в една кутийка. Нямах драстично разминаване.
    В момента имам три малки комплекта от цветята - едрината на панамата е същата. И смятам пак така да ги бродирам - кръстче в квадратче.

    Според мен някъде бъркаш . Или в направата на кръстчето или има оцветена част която не се бродира .

  5. #5

    Подразбиране

    Явно тогава в мен е проблема.
    Панамата е Аида 14, бродирам кръстче в кутийка. Следя внимателно схемата, но не знам защо така се получава. Довечера пак ще разгледам.
    Ако бях сгрешила някъде, все щях да забележа, ама не.
    Благодаря за помощта!

  6. #6

    Подразбиране

    Имам една такава комплектовка, още не и е дошъл реда и сега я разгледах внимателно, никъде не видях изместване на щампата, явно бъркаш някъде или си имала мал шанс да попаднеш на дефектна

  7. #7

    Подразбиране

    Не се притеснявай.Шила съм 7-8 техни малки гобленчета.Така е тяхната щампа.Кръстчето е между две нишки.Шиеш отляво,шиеш отдясно,гледаш модела,в средата нагаждаш.Като се изпере няма проблем.Дерзай!

  8. #8

    Подразбиране

    И на мен ми се разминаваше щампата с квадратчетата.Шила съм наколко коледни минита и все така съм нагаждала. Определено не е в теб проблема.

  9. #9

    Подразбиране

    Много благодаря, успокоихте ме
    Вече се чудих какво съм сбъркала - дзверих се, гледах, броих - ц, нищо.
    И аз така реших, ще шия, пък каквото стане. Включих турбо - иглата - да се свършва по-бързо.

    И нещо друго се сетих. Понеже гобленът, който шия е по-голям, явно затова разминаването става по-очевадно. При малките модели по-малко личи.
    Редактирано от bewitch : 27.07.2010 в 09:37.

  10. #10

    Подразбиране

    Абе я снимай част от панамата в едър план и съответната част от схемата да видим има ли разминаване или не.

  11. #11

    Подразбиране

    Не ме разбрахте правилно, не че има разминаване между броя на кръстчетата, просто се получава едно изместване на фигурата и понеже има фон, личи.

    Онзи ден снимах гоблена, но не се сетих да снимам схемата.
    Започнах от клонката на магнолията и след известно време вече имаше разминаване - личи при пъпката и при малкия цвят - оцветената част се вижда.

    [IMG][/IMG]

    Оставих го, реших да почна с големия цвят, като изместя с едно квадратче, за да се получи уж точно. Да, ама не, тук вече се пулучи по-голямо разминаване.
    [IMG][/IMG]

    Не знам сега дали обясних ясно.
    Както и да е, шия го, напредвам, ще го ушия, пък да видим какво ще излезе.

    Сега видях, че на втората снимка не личи много разминаването, забележете най-долното листче на цветето, отива вече в клонката.

  12. #12

    Подразбиране

    Много е нежно и не видях нищо притеснително.мисля че като го свършиш и изпереш ще си горда със себе си и ще се радваш на резултата.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря ти, ANIMONI!
    Май ще кажа като всички майстори - "той, бояджията /т.е. контурът/ ще оправи всички дефекти/.

  14. #14

    Подразбиране

    Не видях разминаване, там където смяташ, че щампата си личи, ще се изпере и всичко ще е наред

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Шия този на Орхидея.

    Наистина ужасно твърда панама. Боцкам по няколко бода, заболяват ме ръцете и го сменям с друг. Когато го започнах, не съм търсила средата, а хванах кръстче от щампата, което беше точно върху квадратче от панамата /Аида 14/ и ми се стори най-добро за ориентир. От там нататък шия само по схемата, не се съобразявам с щампираното, още повече, че вечер светлите цветове на щампата се сливат. Не се притеснявай, като се ушие всичко, и с контура, ще бъде супер.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •