Показване на 16 до 30 от 51

Threaded View

  1. #1

    Подразбиране Гобленът, по който направо полудях!

    Днес ми се струва подходящ да пусна нова тема, за която се готвя от месец. По принцип трябваше да кача само снимки, но макар и трудно намерих и историята на ... "Уличната мадона" на Феручи
    Оригиналната картина на Феручи изглежда така:

    Изчезнала е след края на Втората световна война и следите й се губят някъде в Щатите. Точно там една монахиня от итало-американски произход- сестра Анджела Мари неочаквано разкрива тайната на картината. Тя е едно от десетте сирачета на Анджелина и Антонио Бово , емигранти от Италия. Баща й умрял много млад, майка й била неспособна с нейния английски да се грижи за децата си, получава нервен срив и угасва в клиника за душевно болни.
    След като се замонашва, сестра Анджела Мари решава да потърси роднините си в Италия. Намира ги и в една от детските снимки разпознава образи, изглеждащи твърде познати. Изглеждали съвсем същите като от многото репродукции на Мадоната на Феручи, които била виждала. Една от лелите й обяснила, че всъщност модели на художника били 12-годишната й /тогава/ сестричка и малкото им братче- майката и вуйчото на монахинята. Художникът се трогнал от грижовността, с която момичето гледало да защити братчето си от дъжда и вятъра.
    Това е накратко историята, която са подкрепили и експерти. Все още съществува някаква надежда да се намери оригинала.
    А аз се влюбих в един от вариантите на гоблена, беше дело на tatuncevвъпреки че лицата бяха на петна /такъв е моделът/, сърцето ми щеше да изхвъкне от емоциите, които предизвиква гоблена.
    Жалвах се в заявките и merkaaa и Светлето Петрова ми изпратиха своите варианти, в нета намерих още два. Открих, че има и гоблен - графика, но не разполагам със схемата. Така или иначе-живот и здраве-ще ги ушия всичките, ако ще да се разчуе!
    Ето ги и тях:

    Редактирано от kaliakra2002 : 11.10.2010 в 21:30.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •