Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 27
  1. #1

    Подразбиране Въртите ли гоблена докато шиете?

    Аз съм имам вече около 7-8 гобленчета избродирани, шия бързо но при мене има един проблем че когато ме учиха жената която ми показваше ме научи да въртя гоблена. Аз попринцип почвам от долния десен ъгъл и примерно имам 4 знака , нашивам си 8 бодчета и после да се върна да направя и горните 8 въртя гоблена, и при вас ли е така. Може ли някой да ми обесни как да го правя без да въртя пробвала съм се но някак си много си кривя китката и става много бавно.... а просто при по големи гоблени на всеки знак да въртиш е много изморително.
    Благодаря предварително

  2. #2

    Подразбиране

    Аз си обръщам гоблените на където падне, даже не ми се вижда уморително. По-зле е да шиеш с дясната ръка наляво

  3. #3

    Подразбиране

    Всичко е въпрос на навик. Аз въртя гоблена само ако имам да шия дълго време с един цвят, но напоследък май, че не се е случвало.

  4. #4

    Подразбиране

    Да, въртя го- иначе не мога!

  5. #5

    Подразбиране

    Аз пък не го въртя и ми е еднакво удобно да шия и надясно и наляво.

  6. #6

    Подразбиране

    Въртя го и още как ,и на мен не ми е уморително ,напротив по бързо шия !
    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  7. #7

    Подразбиране

    Е да де и аз така си мисля че шия бързо някъде около час на квадратче, но познати все ми се карат че така не е правилно и трябва да свикна без да въртя,но е ужасно наистина да пиеш с дясна ръка от ляво на дясно

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от animare Виж мнение
    Е да де и аз така си мисля че шия бързо някъде около час на квадратче, но познати все ми се карат че така не е правилно и трябва да свикна без да въртя,но е ужасно наистина да пиеш с дясна ръка от ляво на дясно
    Можеш да пиеш с която ръка ти е удобно и накъдето ти е удобно -наляво или надясно Същотото е и с гоблените,важното е да ти доставя удоволствие това което правиш

  9. #9

    Подразбиране

    Въртя като пицар тестото за пица.
    Само когато бродирам с кръстат бод някоя покривчица не въртя.
    А дали е правилно да се върти или не,за мен е важно че гоблена става и задната страна е чистичка,почти като лицевата.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  10. #10

    Подразбиране

    Абе не трябва да се върти -това по протокол, ама като правя някоя дреболийка направо свят й се завива!
    Обаче-не въртете!

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от animare Виж мнение
    Е да де и аз така си мисля че шия бързо някъде около час на квадратче, но познати все ми се карат че така не е правилно и трябва да свикна без да въртя,но е ужасно наистина да пиеш с дясна ръка от ляво на дясно
    A те твоите познати колко гоблена са ушили и демонстрирали ли са ти нагледно, как се шие часове наред наопаки?

    Човек трябва да си пази здравето (дори и само за една китка да става дума) и да му е приятно.

  12. #12

    Подразбиране

    Е значи не съм в грешка и си пия добре )), а вие с безопасни игли ли го хващате когато е по голям?

  13. #13

    Подразбиране

    Едно време, като шиех без гергеф, и аз въртях гоблените. Важното е да ти е удобно на теб, а не дали е правилно. Според мен, като пробваш няколко варианта, ще установиш кой ти е най-удобен. Сега шия с гергеф и не въртя, но пак не е по-бързо, защото бодеш един път надолу и един път нагоре, а не хващаш по две дупки наведнъж. А като е по-голям гоблена закарфичвам с безопасни игли панамата. ..... и на мен пиенето не ми пречи на шиенето...

  14. #14

    Подразбиране

    .... за да не се дупчи панамата, е удобно да се прихване с едни щипки, с които обикновено се защипва пачка банкноти, например.... дано се сещаш какво имам пред вид... аз използвам и щипките, и безопасни игли.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Понякога си завъртам гоблена "надолу с главата" и схемата също и така шия, ако преценя, че ще ми е по лесно.....

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •