Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 27 от 27
  1. #16

    Post

    Голямо въртене голямо чудо се е заформило тук...много ме развеселихте с вашите умения да шиете, да пиете и да въртите кога каквото дойде...та и аз така като вас...въртя гоблена само когато имам повече за шиене...иначе се "измъчвам" в правилната посока и се чувствам като с две леви ръце...но аз често съм с две леви ръце, така че свикнах да се "понасям"...а да бродираш с гергеф е голямо удоволствие, но си има цена - става красиво, но бавно...поне за мен е така...с него лесно въртиш накъдето си искаш...и като извод от цялата въртележка: правя нещата така, като ми е приятно и взимам от другите съвети, които са ми полезни...проверявам и прилагам...целувки за вас и хайде на въртележката поне с по един гоблен в ръка...

  2. #17

    Подразбиране

    Здравейте и от мен!
    Аз преди години когато се учех да шия въртях,но после се научих да шия без да въртя.Сега даже повече ми харесва,когато шия на обратно .Но както казаха и останалите,важното е на теб как ти е удобно.Хубав и приятен ден с някое гобленче в ръка

  3. #18

    Подразбиране

    Аз въртя гоблена понякога...като се замисля като шия дълго време с един цвят.penka000 благодаря за пожеланието ,но днес мисля да не шия все пак си е празник макар че ме сърбят ръцете.Поздрави и лек ден на всички

  4. #19

    Подразбиране

    Не съм се сещала чак да го въртя, но понякога го обръщам както казва rostso 'с главата надолу' за да ушия по-далечния край.

  5. #20

    Подразбиране


    Ще ме сбъркате...
    ама какви теми започвате само...

    Не въртя гоблена, освен че го обръщам и аз от време на време 'надолу с главата', за да стигам по-лесно другия край, защото аз пък... го опъвам цеееличкия на рамка и понякога ми е трудно да стигам с дясната ръка чак до левия край.
    Но като го обърна си го шия така и не го въртя повече

    А да попитам... как следите схемата, и нея ли въртите?
    Аз и без това трудно я следя, остава и да почна да я въртя...
    Редактирано от Shanni : 10.09.2010 в 18:29.
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  6. #21

    Подразбиране

    Мен ме учи една жена и първото,което ми каза тогава е да не въртя гоблена.Но според мен както му е удобно на човек!

  7. #22

  8. #23

    Подразбиране

    Оооо въртя го и още как... така де - като се налага, се налага

  9. #24

    Подразбиране

    Аз напоследък шия кръстчета и там определено ми е по-удобно да шия отгоре-надолу знаците. Най-вече заради това, че когато началните кръстчета от всеки ред са едно под друго, просто няма как първо да завърша долния ред и после да започна горния - това е една и съща дупчица на панамата.
    Ако знаците от определен цвят са групирани "отдолу-нагоре" (т.е подравнени са десните крайчета на редовете, а не левите, аз шия първо надясно, после се връщам наляво), завъртам гоблена и си шия отгоре-надолу и надясно-наляво. Понякога си завъртам и схемата, когато усетя опасност от забъркване

    За гобленов бод, тъй като в началото не шиех съвсем правилно, когато се поправих, свикнах да шия отдясно-наляво и затова си завъртам гоблена на всеки ред (с изключения).

    Но държа да отбележа, че не спазвам правилата за хубав гръб на гоблена.

  10. #25

    Подразбиране Да

    Да, въртя го - шия с лявата ръка и от дясно на ляво като се връщам (1:4 )ми е страшно неудобно, ако не го обърна с "главата надолу"

  11. #26

    Подразбиране

    Не въртя гоблена ,даже допреди 2 години не знаех че като се шие може да се завърти.Тогава имах възможност да шия на предишното ми работно място и колежката ми като ме видя как шия ме попита защо не го въртя гоблена,чак ми и показа а аз се втрещих.Страшно неудобно ми се стори да въртя гоблена насам натам като пумпал.
    Но както казаха и други преди мен,важното е като шием да ни е удобно и да ни доставя удоволствие
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  12. #27

    Подразбиране

    Реклама:
    Остави хорското мнение и кой какво казва! Важното е на теб да ти е удобно
    Мен например все ме питат защо шия наопаки
    Преди да ползвам гергеф или рамка въртях плата, а сега все въртя рамката (но само при завършване на конеца) и току се халосвам с нея, че е с големи размери


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •