Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 18 от 18

Тема: Майонеза

  1. #16

    Подразбиране

    Възможно да е заради млякото :? - честни да ти кажа не съм пробвала пропорция 1:1, но тя и с с 2:1 става по-течна, ако е малко лимонената киселина или ако не са постояли продуктите няколко минути заедно преди обработка.Иначе става доста гъста -като крема сирене.Важното, че ти е станала :wink:

  2. #17

    Подразбиране

    Вчера направих от леката майонеза - стана перфектна - много бяла, пухкава и гъста - наистина като сирене "Крема". Направих я в съотношение олио : мляко - 2:1. До сега не бях чувала за такава млечна майонеза, винаги съм си мислила, че майонезата става само с яйца. Много съм доволна! Вече ще правя само такава майонеза!

  3. #18

    Подразбиране

    Реклама:
    Момичета, като чета отговора на рер-4о се сещам и аз да ви кажа - ние купуваме мляко от един млекар, не от магазина. Може би то наистина е по-маслено, а освен това слагаме всичкия каймак при приготвянето на майонезата. Нашата се получава много гъста - като се обърне бурканчето на обратно, майонезата не пада. Като чета, че ви се получава рядка майонезата се чувствам малко виновна за тая рецепта, но при мен резултата е много сполучлив. :? Надявам се да не ме пустосвата много

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •