Страница 6 от 46 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 678
  1. #76

    Подразбиране

    m_rija, страхоно ти се е получило и много ефектно , и тъй като съм на коледна вълна ще те замоля за схемичката.
    За схемата на цветето ми дай е-mail, тъй като съм го изтеглила отнякъде /не помня от къде/, а е рdf и незнам как по друг начин да го пратя.
    Ge4i1970 няма проблем - ела. Приемам гости в градинки всяка вечер от 18-20 часа . Пък ако не дойдеш ти до Горна, нищо чудно някой почивен ден аз да ти чукна среща в Търново.

    Аз още малко време мисля да се посветя на тази техника и ще си почвам отново гоблена, че и той плаче за довършване. Докато го шия може от време на време да разнообразявам с изонита, че много ме грабна

  2. #77

    Подразбиране

    Има две Пепита , които се вихрят из темата......Коледа наближава.Ще чакам подаръци

    Красиво е.

  3. #78

    Подразбиране

    m_rija- Много красиви стават твоите!Аз все още не смея да започна с един конец!Съжалявам че не мога да ги видя на живо , да сравня с моите!Освен да си разменим по една картичка и трите !Аз,ти и pepi_r-миличка и ти правиш все по-красиви неща ,а кой знае след 3 месеца какво ще видим !Браво на вас момичета!
    Аз ходих по магазините да търся бархетни/велурени/блокчета ,но резултата е нулев!Не се отказвам обаче,може да е заради учениците!Попаднах на едни лъскави конци,но не съм купила!Скорпито така и не показа нейните !
    Ge4i1970 - не се бой ,не е толкова трудно!И аз си шия гобленчетата и между другото правя от време на време по някоя картичка!И тази техника ,като всяка друга наистина си иска време!Тази вечер си засекох времето -4 часа за ето тази картичка!Вярно че трудно се работи с ламен конец,но пък накрая резултата ме кефи !Съжалявам само ,че на снимката не може да се види колко е красива/умря циганчето/,сложих и мъниста и пайети,суперско стана!



    Най-лесно ми беше ,когато избродирах дядо Мраз със светещия конец!С него излиза добре и на снимката!

    sissak - хайде мила,хващай и ти иглата и картончето и почвай, че и ние искаме подаръчета!Както умееш и да ги съчиняваш,ще направиш уникати!

    pepi_r - може ли да ми кажеш ,когато ши ангелчето,долу в расото му ,с кои линии започна най-напред!Нали има напречни и надлъжни!То има обяснение,но като не знам пустия му английски!Ще го почна тази вечер и ще карам на око!Ти все пак напиши,аз няма да го свърша нощес!

  4. #79
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Искам и ааааааааз, но ми се струва трудно. А може би трябва някой да покаже? Лелеееееее, колко съм...смотана , ама ще се науча, някой ден. До тогава ще се радвам на ваште красоти, момичета!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  5. #80

    Подразбиране

    Момичета, страхотни неща показвате като начинаещи Какво ли има още да видим по-нататък
    Имам един въпрос - как изглежда гърба, по-точно как завършвате конеца /все пак не може да се промуши както при гоблена, нали/
    А такава картичка си имам подарък от Соня

  6. #81

    Подразбиране

    В повечето случаи се залепва с тиксо. Аз лично ползвам и двойно залепващо, където позволява и има повечко конци-тамън е по-стабилно.

  7. #82

    Подразбиране

    Pepen, бладодаря за милите думи, и твоята елхичка е станала страхотна, то не са пайетки, мъниста, красоти.... просто чудо, направо ми залепна погледа .
    А за размяната съм навита веднага, само кажете, изберете темата на картичките и пращайте адресите на лични . С удоволствие ще участвам. Аз тази седмица малко изоставих картончетата, защото започнах да боцкам едни снежни човеци на Дименшънс .... Така ми се иска понякога да мога да не спя и да имам поне още един чифт ръце , добре че няма, кой да удовлетвори това ми желание, че представяте ли си на какво ще заприличам

  8. #83

    Подразбиране

    А може и да ушием един и същи мотив, но всяка според своето си виждане
    Pepen за ангелчето - първо направих линиите, които са открая към долната част /доколкото помня беше в 16 дупка/, а после тези дето са от средата към крайните дупки, като за тези вторите почвам от най долната дупка - в средата /уф дано си ме разбрала , но по-тъпо не можах да го обясня/.

    Аз от няколко дена не съм шила. Имам си първолаче и ме тресат първолашки страсти. На г-жата от предучилищната група и подарих картичката с червеното цвете на оранжевия картон

  9. #84

    Подразбиране

    pepi_r - ЧЕСТИТО ТИ ПЪРВОЛАЧЕ!!!С пожелание да ти е живо и здраво и успех в живота!

    Благодаря ти за разясненито!Горе -долу разбрах обяснението ти !Питам те ,защото се получава особен ефект ,при който сигурно трябва да се спазва някаква последователност при бродиране на линиите!Кои да са отдолу ,и кои отгоре!Но ще пробвам и дано се получи !С практиката ще свикна!
    m_rija - благодаря ти и аз за похвалата!
    За разменката ,тя тематиката е ясна-Коледно -новогодишна!Или да направим като в играта робин!На един картон първо всяка си избродирва едно моделче ,предаваме на следващата и така докато нашето си се върне !Може и да е на друга тема ,нека е тайна !За сега сме само трите,но мисля че ако има желаещи може и други да се включат!Целта е да се учим от грешките си и от другарчето си!Примерно аз правя елхичка по един начин ,с конец какъвто реша и искам всяка от вас да повтори моделчето ,но както той го вижда че ще стане по-добре!Така и ще определим кой вариант да използваме за напред за да стават картичките по- ефектни!Ако сте съгласни ,да почваме!
    iasi -Скорпиончето ти е отговорила,тя е по - майсторица от нас начинаещите! На първа страничка на темата съм показала гърба на петлето!Вижда се ясно как съм лепила конеца с тиксо!Хайде включи се в нашето предизвикателство, така ще видиш работата на всяка от нас!

    Ge4i1970
    - как така си "смотана"!Я, не се предавай!Просто вземи едно парче картон ,начертай един кръг ,сложи му няколко дупчици на кръст ,конец,игла,тиксо и почни!Не е необходимо да започваш с някакво сложнотия!Специално за теб/и за другите желаещи разбира се/ ще кача няколко картинки как се прави кръг ,ъгъл,спирала и...Това са и основните елементи на тази техника!Заповядай и ти в нашето предизвикателство,вече споменах ,какъв ще е фекта на едно такова участие!

    Споко ,няма да шием нещо сложно,което да ни отнема много време!

  10. #85

    Подразбиране

    Аз съм ЗА

  11. #86

    Подразбиране

    Как се прави кръг !




    Дадени са три кръга ,чрез тях е показано че в зависимост от разстоянието между дупките се получава по-голям или по малък кръг в средата/показано е с пунктирана черта/ !Просто следвайте пътя и въртете по посока на часовниковата стрелка !Ето тука на тази 2-та картинка ,вече са се получили готови кръгове!Единия е малък/с посветлия цвят/,другия се е получил по-отворен !А на 3-та картинка се вижда какво се получава на лицевата страна на картончето , а на гърба стават чертички/с пунктира/!

    2. 3.

    Споменах в горния си пост ,че не трудно!Докато само го гледаш на картинка/както аз правих/ ти се струва сложно!Просто го направете!Може да разделите кръга и на по-малко на брой дупки за да свикнете с техниката!
    Следващото само ще ви се стори по-сложно ,но щом опитате първото ,това ще ви се изясни!Няколко начина да си направите цвете!


    Това е спирала/на единия лист разбира се/!Тя се явява като полукръг ,започваш от единия край ,избираш през колко дупки ще опънеш конеца/обикновенно на шаблончето е показано/ и въртиш по посока на часовниковата стрелка!



    Дано съм успяла да ви обясня разбираемо!Разбира се друго си е да го видите на живо!Някой пусна едно клипче на първа страничка,може и там да погледнете !Беше как се прави пеперудка,но то важи почти за всички елементи!
    Успех, и дано скоро се обадите че сте му хванали цаката на пустия му изонит!Как му се радвах когато най-после го бях схванала и направила първото си кръгче!

  12. #87

    Подразбиране

    Как се запълва ъгъл!



    Така се правят или по подобен начин листенца на цветя

    Една новогодишна топка !Този път ,кръга се запълва !Опитайте!Получава се много ефектно в средата на кръга!



    Ако имате въпроси -питайте !

  13. #88

    Подразбиране

    Олееее какви красотиииии.Пепи ти направо прекаляваш.......умирам от срам.....гледай какви работи правите вие тук....а аз само се почесвам.Браво момичета!Вие сте нашата гордост! А на нас к'во ни остава....да гледаме и да се пулиме

  14. #89

    Подразбиране

    Чудесийки,КРАСОТИ!По -точно бих се изразила с друга дума-да гледаме и да се дивим,сиреч, да се удивлявяме.

  15. #90
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Реклама:
    Аааааа, ще пробвам със сигурност събота и неделя и после ще покажа да видите кви съм ги сътворила! Благодаря ти, pepen!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

Страница 6 от 46 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •