Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 678
  1. #31

    Подразбиране

    Моля, майсторките, дайте малко по-подробно инфо!
    Например, какво използвате за да дупчите картончето? И отптимално разстояние между дупчиците?

    Днес успях да скъсам две картончета Явно бях направила дупчиците много близко една до друга и докато притягах конеца се скъса картончето!
    Ще съм благодарна за всякакви практични съвети!

  2. #32

    Подразбиране

    Аз използвам готови шаблони .Принтирам и нарязвам мострите,с кламери закрепвам за цветния картон /предварително оформен за картичка или за рамка/ и с пинче за коркова дъска надупчвам с връхчето .Шаблона си го запазваш за следващ път
    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  3. #33

    Подразбиране

    Показвам един етап за направа на картичка с изонит техника.

    http://www.cardinspirations.co.uk/tech/demofal.htm
    zeza_v@abv.bg

  4. #34

    Подразбиране

    Някой може ли да пусне схемичка на сърчице Гледах по линковете, но нещо не открих. Предварително благодаря!

  5. #35

    Подразбиране

    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  6. #36

    Подразбиране

    Оххх не знам дали ще се справя. Може ли някое по-лесничко с повече обяснения : uhhhh :

  7. #37

    Подразбиране

    Голяма краста тоя изонит!Оставих мъжо без манджа да боцкам картончета!Краста , също като гоблените!Ха-ха !
    pepi_r - Браво мила!!!Направо съм във възторг!Ето на цветен картон и то тъмен става по ефектно!Вече си готова за НГ!
    TDK - Хайде майсторке ,покажи и ти нещо ,че да си изплакнем очите! Ето ми инструментите !Схема-шаблон,картон под нея /парче от кашон/,кламери за да захвана схемата да не мърда ,докато пробивам с онази малка джуджавка!Тиксо и ножица !Дупчиците са на разстояние спроред схемата, но и в зависимост колко голяма картина ще правиш!И при мене се получи този ефект с разкъсването и затова когато се дупчат дупчиците стигнах до извода че трябва само да се маркират върху картона /да се получи дупчица ,но не да се забива иглата много навътре/и то с колкото се може по-тънка игла,за да се очертае модела!Освен това се шие с тънка игла! Когато решите че всяка дупчица е прободена ,сверете без да сте махнали още шаблона ,като го сложите срещу светлината!Така се виждат отворчетата които са се оформили!


    Последните ми произведения ,които оставиха мъжа ми гладен!
    любимите ми теменужки!Това жабче ,исках да стане картичка ,но не мога да си залепя шнурчето , а и малко го изкривих

    Това/рамка за сватбена картичка/ започнах ,но ми се скъсаха дупчиците !Може би и картона е от значение ,ще пробвам на друг !


    anninka
    - не се плаши,няма нищо което да не можеш да направиш,само така ти се струва че е трудно!Triana` ти е дала чудесни схемички !По-просто от това няма!Особенно тези двете ,черните /можеш да ползваш само едното/ !Знай ,че докато само ги гледаш ,ще ти се струва трудно!Извади си схемичката,можеш и сама да си нарисуваш сърчице,колкото искаш да е голямо,като гледаш шаблончето,!Направи си точици /преброй колко са на схемата и ги спази/Не съм ги чела всичките ,но според инструкциите,особенно когато се правят такива затворени елементи/кръг,овал или в случая сърчице/точките трябва да са четен брой!Всичко това можеш да го направеш и направо върху картонона на който ще избрадираш сърцето с молив/лекичко!
    Сега ще се опитам да ти обясня от къде да започнеш/в случая/-промушваш иглата в т.1 и опъваш конеца в т.27 /пише 27 ,защото прескачаш 25 + първата и последната и стават 27/Ох ,дано не те обърквам,но в случая така е решил този който е правил схемичката!Иначе в друг модел разстоянието ще е друго!След това от задната страна на картона промушваш иглата в т.28 и опъваш конеца до т.2 и така продължаваш ,като се въртиш по посока обратна на часовниковата стрелка !В един момент ще забележиш че вече зад точките сапочват да се образуват триъгълничета/в това е и ефекта от техниката / и така продължаваш докато свършат дупчиците!Това се отнася за едната половина на сърчицето!При другото е аналогично ,но вече посокате на стрелката се обръща,но ти и сама ще го схванеш, щом го започнеш !ще видиш колко е просто и приятно!Отзад на картончето стават само чертички - !Питай пак ,ако нещо не ти е ясно в процеса на шиенето!Успех!
    Дълъг пост брей,но така ще докато се научим!!!После само ще мятаме готовите си красоти!Хиляди извинения!
    Редактирано от pepen : 05.09.2010 в 18:06.

  8. #38

    Подразбиране

    Ще пробвам! Само трябва да се добера до принтер тия дни. и благодаря за обясненията. Сега ми стана малко по-ясно, защото на мен ми се струваше, че конеца трябва да се промушва под другите (там където се скупчват).

  9. #39

    Подразбиране

    Ей страхотна темичка.И аз преди време гледах готови работи и се чудех и маех как се правят.Като дете се сещам бащата на една моя приятелка правеше такива картина и ще ви обясня как,та като понапреднете да се опитате и от тях.Фактически шаблона го разчертаваше на тънка дъска(нещо от рода на шперплата) после забиваше гвоздеи,които стърчаха около 2 см и вместо да шиеше фактически конеца го увуваше около гвоздеите.Ако все още ги пази тези картини ще го питам да ми прати снимки и да ви ги покажа.Много съжалявам че немога нагледно да ви покажа.
    П.П. без да ви затрупвам с ЛС който има време и шаблончета моля да ми прати.Предварително благодаря
    Не се колебайте да ме питате ако не съм написала ясно нещо.

  10. #40

  11. #41

    Подразбиране

    Пепен ще те замоля за схемите на теменужките и жабката - много са готини. Ти си направо спец вече Заслужава си къркорането на червата на мъжът ти

  12. #42

    Подразбиране

    pepi_r - Заповядай!Така съм се зачела из нета за изонита ,че чак сега погледнах поста ти!За съжаление жабока няма схема ,но и това върши работа!Цветовете на теменужките си ги определих сама!Исках да станат оранжави ,но на тъмния картон малко се изгуби цвета!За изпълнение те са по-трудни ,но все пак мисля че ще се справиш!Сега като четох и разглеждах картинки,стигнах до заключението ,че най ефектни стават с лъскави конци !Мисля да опитам в следващите дни с ламе и то коледни!


  13. #43

    Подразбиране

    Според мен много ефектно става и с копринени конци,защото имат повече лъскавина. А може да се опита и с фосфорициращи.....
    П.П. момичета открих нещо интересно.И тук не се прави възел като се започва.Конеца се залепя с тиксо като се започва и като се свършва даден цвят от обратната страна на картона естественно.Дано ви е полезно.
    Редактирано от mareha : 06.09.2010 в 10:18.

  14. #44

    Подразбиране о

    Ще споделя моя опит- началото на конеца намазвам лекичко с клечка за зъби, топната в моментно лепило. Закрепването е сигурно и бързо предвид, че конеца се стяга доста
    КЕЛЕБЕК

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    ето няколко схемички
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    http://inqn.multiply.com/photos подновено на 17.06.11
    inqn_f@abv.bg

Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •