Страница 44 от 46 ПърваПърва ... 344243444546 ПоследенПоследен
Показване на 646 до 660 от 678
  1. #646

    Подразбиране

    Благодаря за отговора. Красиви и интересни са картичките, но май тази техника няма да я пробвам. Но да не се заричам, живота е превратен и пълен с изненади.

  2. #647

    Подразбиране

    О, то и аз отначало си казвах - красиво, ама абсурд да пробвам, като видях колко особени материали трябват. Но по едно време нещо ми прищрака и си викам - ще ги намеря пък и ще опитам, нали съм си инат. И така.

  3. #648

    Подразбиране

    Здравейте, момичета!
    Първо искам да Ви поздравя за красотите, които правите. Страхотни са! Браво и на опитните, и на начинаещите, а пък за децата - просто нямам думи. Да сте живи и здрави много години напред.
    Аз се заглеждам по този изонит от съвсем скоро. За Коледа ми подариха такава картичка и аз се захласнах по нея. Порових из нета и разбрах, че това е изонит и ето ме тук. Вече имам направени 3-4 нещица с принтирани шаблони от нета. Много ми е интересно и приятно.
    Четох доста назад в темата, но не цялата, защото е адски дълги. Искам да ви попитам какво правите с дупките, когато картона ви се обърне към лицевата страна? Правите ли по-големи дупки и после сс малка игла ли шиете? Някоя от вас дали е опитвала да ушие компакт диск? И още едно въпросче - към края на седмицата ще си търся материали, но незнам къде и какви. Трябват ли ми някакви специални конци? Мисля да си взема тънки и дебели, най-различни цветове. Ако някоя от вас ме ориентира за добре зареден магазин в София в района на Младостите ще съм благодарна.

  4. #649

    Подразбиране

    Здравей, bimbaaa. Не съм специалист в изонита, но мога да ти кажа аз какво ползвам. За пробиване на дупките ползвам пинче (кабарче с голяма глава), а шия с тънка игла. За основа ползвам листчета от велурено блокче или си купувам картончета с размер А4, от по-тънките, какъвто цвят ми трябва. Точната дебелина не знам, преценям на око дали ще ми свърши работа. А конците, които ползвам са най-обикновено мулине (да се оползотворят остатъците) или ламе. Дано съм била полезна.

  5. #650

    Подразбиране

    Здравейте момичета,

    днес случайно попаднах на тази тема иии.............. направо онемях, нямам думи да опиша колко съм възхитена от Вашите творби
    Успяхте да ме "запалите" и мен в това толкова интересно начинание.
    Ще пробвам и аз...

  6. #651

    Подразбиране

    Добро утро...
    Направих един червей с книжка и очила, който е повече бродерия отколкото изонит, но стана много хубав. Момичета искам да ви питам как принтирате шаблоните? Когато дам да ми принтира като снимки не ми излиза цялото шаблонче, а когато се принтира на цяла страница ми се получава прекалено голям шаблон. Къде бъркам?

  7. #652

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от bimbaaa Виж мнение
    Добро утро...
    Направих един червей с книжка и очила, който е повече бродерия отколкото изонит, но стана много хубав. Момичета искам да ви питам как принтирате шаблоните? Когато дам да ми принтира като снимки не ми излиза цялото шаблонче, а когато се принтира на цяла страница ми се получава прекалено голям шаблон. Къде бъркам?
    Вкарай го в уорда и си го нагласи по твой си размер в зависимост от това колко голяма искаш да ти е картичката , като винаги оставаш резерва за отстрани

  8. #653

    Подразбиране

    Благодаря, пепен...
    И още нещо - аз нали съм новак, как да разбера като видя даден шаблон как да го шия - в смисъл, някоя завъртулка дали трябва да е 1 към 6 или 1 към 3.Ако нямам пред себе си шаблона и вече ушития вариант ми е много трудно. Гледах как се запълва ъгъл, кръг и други основни правила обаче нещо не мога да си ги представя нещата.

  9. #654

    Подразбиране

    Отдавна не съм шила с изонит и дано ми е останало нещо в харддиска в главата ми!
    Когато шаблона е предназначен специално за изонит, тогава би трябвало да има цифри които да те упътват.Тръгваш от 1 към2 после към 3 и т.н.
    Като понапреднеш и сама ще можеш да прецениш през колко дупки да бодеш.
    Ето ти схема на цвете /кала/На едната са само дупчици , на другата има обяснение.


    За съжаление не всеки шаблон има това обяснение.Питаш кога е 1 към 3 или 1 към 6.При кръг или овалв първия случай кръга който ще се получи ще е по отворен , при втория отвора в средата ще е по малък.Пробвай

    Аз имам доста насъбрани схеми!Щом ти трябва нещо кажи веднага ти го качвам стига да го имам!

  10. #655

  11. #656

    Подразбиране

    Момичета, имам нужда от помощ!
    Искам да направя този часовник. Не мога да се ориентирам за основния кръг как да го шия. Този кръг, който е най-голям. За него питам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #657
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Шиеш кръг през 11 дупчици. Успех!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  13. #658

    Подразбиране

    Благодаря за бързия отговор.

  14. #659

    Подразбиране

    Ge4i1970 ти е отговорила

    От мен един линк в който е показано каква окръжност се получава при различните варианти на бродиране


    http://skrepppka.ucoz.ru/publ/teorii...zonit/13-1-0-7


    Опитай и покажи !

  15. #660

    Подразбиране

    Реклама:
    Момичета, може ли пак помощ?
    Часовника, който горе ви показах в момента го дупча. Искам да го ушия да го сложим у нас на стената като истински часовник. Ще монтираме механизъм от друг часовник и ушитото ще ми бъъде основа. Обаче сега се замислях дали да шия централното кръгче и стрелките? Определено със стрелките ще е по-красиво, но дали няма да е прекалено и да се изгуби ефекта като сложим истинските стрелки? Как мислите? Все още не съм надупчила стрелките - очаквам мнението ви...

Страница 44 от 46 ПърваПърва ... 344243444546 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •