Една чорбица !!!


И с малко риба стават разни работи! Потайни такива,забулени в мистерия,приготвени в едни внушителни сгради от едни люде облечени в черно,изпостели с бледи лица.
МАНАСТИРСКА рибена чорбица

400 гр. дребна риба/става въпрос за цял манастир, ей! / 5 суп.лъжици олио/зехтин/.Една връзка пресен лук,3-4- домата, 2- чушки,2 до 3 картофа,15-20 маслини,магданоз,чер пипер, сол и фиде. Рибата се сварява в подсолена вода,бульона се прецежда и се кипва с олиото.Прибавят се ситно нарязаните:лук,картофи,чушки,домати,който се сваряват до омекване. През това време монасите почистват маслините от костилките.Когато зеленчуците са сварени,добяваме маслините,фидето и рибата/която сме я извадили след като я сварихме-това се прави за да не се разкашка,да има търговски вид/Още 10 -тина минутки ври,след което обилно поръсваме с магданоз и чер пипер.
Тази рецепта е тъкмо за това захладняло временце,защото- гарнитурата е манастирска гроздова. С една чорба и две ракии може да доживееш до вечерта-нали непрекъснато се пости!
Да предположим,че нашите рибари още в началото на лова хванат, две три рибки и си направят чорбица,на брега, по тази рецепта. Тогава аз ще съм спокоен, че ще изкарат още дълго време, докато хванат нещо голямо-огромно. Е-е един час ще устискат!
Между другото за информация на дамите ще споделя,че навремето като бях в спортната школа/ех какви времена/падаше голямо ядене.Обаче гимнастиците имаха много странна диета,която беше изключително ефикасна.......супи! Боксьорите бяха непрекъснато на режим сваляне на килограми,като в промеждутъците се тъпчеха като за световно и си бяха вечно гладни. А гимнастиците потдържаха форма със супи. Добре приготвената супа засища и снабдява организма с необходимите минерали,витамини,соли и прочее ,комплексно.