Ми радвам се ,че Ви харесва.Засега на един,но поне съм сигурен ,че няма да остане гладен.Вероятно другите са на някой прочута диета
Трябваше да започна с най важното хляба!
Тук изрових една рецепта на стар морски готвач. На корабите хляба се прави от" кока" и си е много отговорна работа.Интереснато е че той има специфичен вкус и като е топъл, не мож се спря да хапваш ".Кока" е винаги на разположение на капитана и в подозрението на екипажа.Камбуза/кухнята/ е неговото царство.Само "барото" капитана може така да си влиза, когато поиска, а в някой изключения боцмана. "Кока" може да провали дисциплината на кораба и включително да се стигне до бунт. Рядко може да се срещне добричък и кротък "кок". Повечето който познавам са диваци с агресивен, канабалски характер. Например: Данчо "Глигана"-бивш боксьор тежка категория.Името отговаря точно на поведението му.Има и един в лека "Бабаджана",шест братя или седем ...... Ами "Джуджето" Краси-такова криво нещо не сте срещали. Мишо "Гагауза"-малее,ще те разпори на нахардахуца на филийки, без да усетиш какво става. Има и други......... ама стига,то само прякорите като се изпишат!
Хляб за една чета.
Взимаме 9 кг.брашно,5 л.вода ,250 гр мая и една шепа сол.Бъркаме,месим на дъска намазана с олио.Престоява да втаса 1-2 часа.Правим отделните хлябове и ги оставяме около 30 мин. да се повдигнат.Разбъркваме две яйца и мажем хляба.Фурната надута до 550 градуса.Слагаме ги и я изключваме.Пече се 45 минути ,като следим в края да е 360 градуса.
Те това е! Знаете че един хляб е около 7-800 гр. така че може да си направите сметка за пропорциите. Пробвайте и ще видите разликата от другите, който се продават в мрежата.

И една супичка да праснем! Старобългарска чорба! А ? Диетична!!
Взимаме по една китка магданоз,копър и джоджан.Няколко стръка лук се запържват в чисто масло.Обаче в момент на криза може и без масло.Слагаш 1 ч.ч. вода и бъркаш,тоест запържка правиш,значи. Този траволяк дето съм го написал по напред го нарязваме с един хубав милитарски/демек военен/ нож.Режеш с кеф и слагаш при лука,,където може да ври и да става на нещо.Само че преди да сложиш водата го бъркаш така на сухо за да омекне-леко .След това слагаш водата. Застройваш с един жълтък и кисело мляко. Обаче ......тъй като е криза ,както писах, освен това,може да спестиш яйцето. Ползваш киселото мляко.Може и без мляко само със сол. Пък да не е съвсем постно, една люта чушка ще свърши чудесна работа.
Такива ми ти работи момичета. Правите хляба от горната рецепта и тази чорба и хапвате.Една седмица и ще станете прабългарки!
Забравете за диетите!