Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследенПоследен
Показване на 136 до 150 от 180
  1. #136

    Подразбиране

    Като си приключил със сезона, вече ще те очакваме на среща. Нашите срещи са катр /4/ сезон. Тъкмо да следим по - отблизо процеса на везане.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #137

    Подразбиране

    Най-кратката приказка!

    Имало едно време едно момче.
    То поискал ръката на едно момиче:

    - Ще се омъжиш ли за мен?

    Момичето отвърнало:

    - Не!

    И момчето заживяло щастливо, ходило на лов и риболов, играло много голф, пиело бира, играло на карти и имало много пари .

    Край.

  3. #138

    Подразбиране

    Фризера ми е пълен със скумрия и сьомга - изпаднала съм в някакво кулинарно безидейно

    състояние и не се сещам какво да сготвя. Не искам мариновани, пушени, веяни и т.н. дълги

    процедури. Просто да я извадя сутринта от фризера и за вечеря да направя нещо вкусно. Но да

    не е чорба, защото правя често. Тук е мястото да спомена, че съм правила много различни

    рибени чорби, но най-вкусна ми се получава със сьомга - много люта и с много месо. А

    скумрията както и да я осолявам, мариновам и т.н. никога няма да стане паламуд - така че -

    незнам какво да я правя... Риба - бол. Идеи - никакви. И в цялото изобилие на кулинарни

    рецепти в интернет се оплетох и нищо не ми харесва. А тук при Zito никога не си валат, защото

    заедно с рецептата обикновено получаваш и виц.

  4. #139

    Подразбиране

    Благодаря!
    И сега прочутата рецепта!!!
    Една жена,една риба и една тенджера!
    Можете да изхвърлите останалите тенджери-няма да ви са необходими!
    Трябва ни риба, половин кило,домати-също толкова,олио 100 гр, една чаша вино от бутилка/която запазваме за после/,чаена лъжичка червен пипер и един лимон. Боооже тази криза до какви икономии ни докара........
    Вадим от фризера на чаровната г-жа Делибашева,която си е измита и почистена....ъ..ъ ..рибата и я нареждаме бавно и тържествено ,както е цяла в тенджерата. След това с плавни движения на китката ,поръсваме с червен пипер за цвят и малко сол за вкус-все пак готвим! Следват доматите.Те милите трябва да са обелени и нарязани на кубчета ,ама толкова усилия не е нужно да се изразходват.Магазин-буркан и готово. Заливаме с олио,изстискваме до край лимончето и включваме на някоя по ниска степен котлона. Един час ,може и малко повече. Слагаме масата ,някаква салатка,оная бутилка,две салфетки на човек ,едната под брадичката,хлебец и................

  5. #140

    Подразбиране

    В родилния дом, новичък татко се диви:
    - Близначета !!!
    - Не, едно е - успокоява го медицинската сестра. И следващия път елате трезвен.

  6. #141

    Подразбиране

    Драги ми Зито,
    рекох да погледна
    туй що си написал,
    че и аз да направя
    нещо дет мирише и ухае вкусно!
    Четох,четох,смях се,
    па реших-ти пиши си,
    аз ще те чета-балсам за душата!
    Зер може и гозба до сготвя-
    хеле най-допадна ми
    рибата по турски,
    че комай и аз като госпожата
    фризерът ми е задръстен!
    Поздрав най-сърдечен,
    твой почитател вечен!

  7. #142

    Подразбиране

    Най накрая ,таз писалка
    я захвърли наша Галка !
    Че като отвори ,оня фризер там,
    и докопа черният тиган,
    то с лъжицата голяма
    впусна се във кулинарна драма!
    Ножки,люспи и сълзи
    разхвърчаха се дори искри!
    Рибки и домати,сол, пипер
    тя прилежно нареди ги на мендер!
    Фурната загря,виното наля
    дънките запретна и запя:
    http://vbox7.com/play:b6f3d701

  8. #143

    Подразбиране

    ...те киеро тая риба с магданоз
    ...те киеро и кюфтета в собствен сос,
    ...те киеро баница със праз,
    ...те киеро свинско на тиган
    ...те киеро тук,те киеро там...
    ....да тръгвам аз да търся тоз локал,
    където пеят,че не бил съм ял...

  9. #144

    Подразбиране

    ВНИМАНИЕ!!!
    - Водка с лед разрушава бъбреците.
    - Ром с лед разрушава черния дроб.
    - Уиски с лед разрушава сърцето.
    - Джин с лед разрушава мозъка.
    - Пепси с лед разрушава зъбите.
    Очевидно ледът е смъртоносен! Предупредете приятелите си - разкарайте леда! Пийте чисто! И не забравяйте - ледът е виновен и за Титаник!

  10. #145

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zito Виж мнение
    ВНИМАНИЕ!!!
    - Водка с лед разрушава бъбреците.
    - Ром с лед разрушава черния дроб.
    - Уиски с лед разрушава сърцето.
    - Джин с лед разрушава мозъка.
    - Пепси с лед разрушава зъбите.
    Очевидно ледът е смъртоносен! Предупредете приятелите си - разкарайте леда! Пийте чисто! И не забравяйте - ледът е виновен и за Титаник!
    И аз това "разправям"!

  11. #146

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zito Виж мнение
    Благодаря!
    И сега прочутата рецепта!!!
    Една жена,една риба и една тенджера!
    Можете да изхвърлите останалите тенджери-няма да ви са необходими!
    Трябва ни риба, половин кило,домати-също толкова,олио 100 гр, една чаша вино от бутилка/която запазваме за после/,чаена лъжичка червен пипер и един лимон. Боооже тази криза до какви икономии ни докара........
    Вадим от фризера на чаровната г-жа Делибашева,която си е измита и почистена....ъ..ъ ..рибата и я нареждаме бавно и тържествено ,както е цяла в тенджерата. След това с плавни движения на китката ,поръсваме с червен пипер за цвят и малко сол за вкус-все пак готвим! Следват доматите.Те милите трябва да са обелени и нарязани на кубчета ,ама толкова усилия не е нужно да се изразходват.Магазин-буркан и готово. Заливаме с олио,изстискваме до край лимончето и включваме на някоя по ниска степен котлона. Един час ,може и малко повече. Слагаме масата ,някаква салатка,оная бутилка,две салфетки на човек ,едната под брадичката,хлебец и................
    Отзив за рецептата:

    Хареса ни, хапнахме си я. Другия път няма да сложа цял лимон - малко киселееше и добавих захар. Иначе с малко грах си става едновремешното Ропотамо.
    Междувременно научих и друга лесна рецепта със скумрия.
    Скумриите се пълнят с кромид и маслини, малко лимон , сол и може масло. Завиват се в намаслено фолио и се слагат във фурната за половин час. После се развиват, допичат се за да имат коричка и готово.

    И моята любима рецепта с риба:
    /Разказана в твой стил/

    Един мъж, една скара, риба, две, три и малко соев сос.

    Не отнема никакво време и сили , повдига духа и никога не омръзва.

  12. #147

    Подразбиране

    И моята любима рецепта с риба:
    /Разказана в твой стил/

    Един мъж, една скара, риба, две, три и малко соев сос.

    Не отнема никакво време и сили , повдига духа и никога не омръзва.

    Aма това си е класика.

  13. #148

    Подразбиране

    Пред коледни мисли!

    В часа по философия професорът застана на катедрата, изпълнена с различни предмети и зачака студентите да утихнат. Тогава взе голям празен буркан от майонеза и го напълни с топки за голф. Попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително.
    После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда, разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф. И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те пак отговориха утвърдително.
    Сетне професорът взе кутия с пясък и я изсипа в съда. Естествено пясъкът запълни всичко. Той попита още веднъж дали съдът е пълен. Студентите отговориха с единодушно “да”.
    Тогава професорът взе две кутии с бира от бюрото и изсипа съдържанието им в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките. Студентите се разсмяха.

    “Сега, каза професорът, когато смехът утихна, искам да ви кажа, че този съд представлява вашият живот. Топките за голф са важните неща във вашия живот – семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви, страстите и предпочитанията ви – все неща, които ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен. Камъчетата са другите неща – работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало – малките неща.”

    И продължи: “Ако най-напред сложите пясъка в съда, няма да има място за камъчетата и топките за голф. Същото се случва и с живота. Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас. Обръщайте внимание на нещата, които застрашават щастието ви. Играйте с децата си. Излезте с партньора си навън, на вечеря. Винаги ще се намери време да изчистите къщата и подредите. Погрижете се най-напред за топките за голф, за нещата, които наистина си заслужават. Подредете приоритетите си. Останалото е само пясък.”

    Една от студентките вдигна ръка и попита:”А какъв беше смисълът на бирата?”
    Професорът се усмихна.”Радвам се, че ме попитахте. Исках просто да ви покажа, че няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери място и за две бири.“

  14. #149

    Подразбиране

    Много смислен разказ, мисля че е от лекция на Айнщайн.

  15. #150

    Подразбиране

    Реклама:
    Наближава решаващият час, няма време, взимам едно парче месо, най-добре свински гърди без кост, ще ни трябва и прясна наденица.
    Овкусяваме месото, завиваме наденицата в него, връзваме го с нещо подходящо (в краен случай с връзки за обувки) и го поставяме да се пече. Колкото може по-дълго време.
    Следва продължение...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •