Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 180

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Мъжо спи,а аз чета и се смея като хахава,ама и огладнях,а вечеряхме кюфтета на скара,пържени картофи и огромна домашна "от всичко" салата.Жив да си!

  2. #2

    Подразбиране

    Тази парна баня ме изкефи,но се чудя- на малката и правех един чай за кашлица,съдържащ и анасон,сега е пак с бронхит и ми казаха да и правя такава баня с лайка и сода-дали да не съчетая отхрачващ чай със парна баня и да и направя от твоята.Сигурно ще се прочистят всички бактерии и ще спи като къпана непробудно след това.Да не помислите ,че ще подложа 4г дете на такова нещо/просто в кръга на шегата/.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  3. #3

    Подразбиране

    Нищу нямаше ми фчера
    ставам сутринта
    ф углидалото съ дзверя:
    бря чи красута!
    Викам сигур са чалдисах
    туй ни мой съм аз!

    Смятай кат са начарвисам
    и са нагласа.
    Тъй по нощник и терлици
    с чорлава куса
    мязам кат на убавица
    ф профил и анфас.

    Дрямах начи и въртях съ
    цъках със език
    плюх си да’н съ урочасам
    тъй са възхитих.
    Дъл на пустото глидало
    съ яви дифект?


    Тъй да съм разхубавяла …
    А сиктир бе!
    Са умислих утведнъжки
    как навън ш’въря?
    Момците аку са натръшкат
    кату мъ съзрат?

    С модна фуста чи забратка
    с китка у ръка
    с тоз акъл зер за три патки
    кату заблеста …
    И къдету койт’ ма срещни
    пламна, изгуря ф разни помисли пугрешни …

    Пък ни съм таквас!
    Туй наверно сън е билу
    сигур йощи спа
    и ми са е присънила буйна красута.

    Скуркузъбел съм мий ясну
    ич да’н ма сазреш
    щот ут толкува прикраснус
    мой са пубулейш.
    Толкус убус да са исипи
    тъй връз мен кат дъж …
    Някой тряа да мъ ущипи!
    Пу възможнус мъш ...

  4. #4

    Подразбиране

    Да си призная, честичко надничам в твоята темичка - не от готварски мераци, а просто така... прочитам по някоя и друга твоя рецепта за настроение! Ама с тези мерени рими в неповторим източен диалект направо ме разби... Чета, чета, и като лудичките сама се смея. Ама от смях корема чак ме заболя, а от съседния офис надникнаха по едно време да видят какво става при мен ... Имаш неповторимо чувство за хумор!!! Жив и здрав да си и продължавай в същия дух да пълниш темичката с твоите специалитети и настроение!

  5. #5

    Подразбиране

    Добре, че нямаше никой с мен като четях стихотворението, щяха да помислят, че не съм в ред. Дадох и на моя съпруг да чете в страничката и много му хареса .

  6. #6

    Подразбиране

    Малко в твой стил/взето от интернет/;

    Събудих съ сабайлем ут сиклет.
    Идно ми беше свинску и тривожну.
    Потътрих съ да правя туайлет-
    и съ същисъх! Мигар е фъзможну?!

    Подпухнало ми`й лявото уко
    (изглежда, че нощеска са мъ били! )
    „Брях!”-рекох си. „Ми що? И за како?
    И що ни съм разбрала? Ам` съм шиле!”

    Устай укото- що съм дибидюс ?!
    `Бах тъз склироза! Ко ли съм правИла?
    Фъупще ни повня! Ей го- честен кръст!
    Въйййййй- светна ми ! Играх го самодива.

    Дубре- сначале! Имаше банкет
    и тътреха ме в некаква си торта.
    Май нек`ъф мъш ми даде иширет
    Ма повня ли ут толкоз ногу ора?

    Ут тортата излезох май по рокла.
    Е, верно- въз лежерна и прозрачна.
    Изглежда ми`й паднАла, га съм скокнала.
    (ма явно твърде хард ми`й бил разкрача!)

    Това със дибидюса си гу спомних.
    Убаче за укото ми`й по дертну.
    Ейййййй! Сетих съ! Пардон, чи йе нискромну,
    ма танцих свръх фамозно и икспертну!

    И съ изсилих с финт. Предпируетно!
    Убачи ни фиксирах нек`фъ палмъ.
    И след йедин пудскок фаталитетен
    съ сблъскъхме със сила колусалнъ.

    Язък! Сегъ мъ`й яд, чи си гу спомних.
    Виж, друго беше си да съ насуля
    на некой мъш с еееей с т`квоз...сърце угромну.
    Пък яз на палма! Да съ таквоз в акъля!

    Да упусте`й късметя ми каръшки!
    Виднъж и мен да смигнът ф кал`бълъка,
    па яз със палми дъ съ млатя мъшки!
    Ма хак да ми йе! Мъкаааа, мъкаааа! Мъка!
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  7. #7
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Нямам думи!!!!!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  8. #8

    Подразбиране

    Понеже съм модератор в един друг форум,преди да направя корекцийте на една рецепта,ще си позволя да я пусна тук . Дамите да имат в предвид,че е писана от истински мъж,който пряко сили се бори с финансовата световна криза. Жестока борба ,но той и неговото семейство ще оцелеят.....определено!

    Скъпи съфоромници както знаете е криза затова реших да пусна няакои еФтини,,и енерго спестяавашти рецепти''първата е ,,Цвеклова супа;1/2кг.картофи,1глава ккумид лук,една глава цвекло,2супени лажици балсамов оцет,2/3моркова,едно варено яйце,сол на вкус,мляанчерен пипер на вкус,листа целина.;1.в тенджера се сипва вода и се кипва.Картофите се обелват и наряазват на дребно,и се пускат във врящата вода.;2Цвеклото се обелва,наряазва и леко се запича на фурна.Наръсва се с балсамов оцет.;3Оделно се запичат във фурна морковите на кръкчета и крумидаът обелен и наряазан на едро.;4Щом картофите омекнат,се прибавяат запечените зеленчуци,а накрая и дребно наряазаното яайце.;5Супата се подправя на вкус и се украсяава с наряазани листа целина. П.П. ВСЕКИ ДЕН ЩЕ ПУСКАМ ПО ЕДНА КРИЗИСНА ПОСНА СУПА.

  9. #9
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Само едно ще кажа: ПРОСТ НАРОД - СЛАБА ДЪРЖАВА! За съжаление такова поколение расте сега!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  10. #10

    Подразбиране

    Рецепта за Доро-вот (Етиопия)


    Продукти
    6 бр. пилешки бутчета
    60 гр лук кромид стар
    40 мл доматено пюре
    2 ч.л. червен пипер
    2 гр черен пипер млян
    6 бр. яйца
    500 мл бульон пилешки
    50 гр масло


    Приготвяне

    1.Опечете бутчетата с малко масло вьв фурната
    2.Запържете лука в маслото, докато стане прозрачен
    3.Добавете доматеното пюре, сол, черния и червения пипер и долейте бульона
    4.Задушете сместа на слаб огън за половин час
    5.Сложете бутчетата в готовия сос заедно с целите варени яйца
    6.Гарнирайте ястието с ориз.
    Редактирано от zito : 15.10.2010 в 14:50.

  11. #11

    Подразбиране

    Салатка - 017z

    В този дъжд, може да те обхванат творчески моменти. Отваряш хладилника и почваш:
    Няколко големи маслини -обезкостяваш ги. Сваряваш две яйца и взимаш белтъка, който нарязваш на ситно. Я... имало малко сварено пилешко, нарязваш на ситно.Една лъжица майонеза и две по малки с кисело мляко. Смесваме цялата тази работа липсва лимон,слагаме! Нещо за разяждане - една,две склидки чесън счукан........проверка.Добре е! Магданоз да нарежем на ситно и да поръсим.Ми.... и малко чер пипер ще трябва. Такаааааааааа! Салатата е готова!
    Какво ще върви на тази салатка водка естествено .

  12. #12

    Подразбиране

    И след салатката,нещо което да ни напомни за топлото време!
    Гозба от Нигерия Там са големи сажди или печки!
    Продукти
    (за 4 порции)
    3 глави лук
    6 големи домата
    200гр. варена риба
    или
    2 рибни консерви
    сол
    черен пипер
    зехтин
    захар


    Начин на приготвяне
    1. Измийте, обелете и нарежете на малки парченца доматите.
    2. Обелете и нарежете на едро лука.
    3. Сложете лука и доматите в тенджера без мазнина.
    4. Варете, докато водата избяга и по дъното остане суха следа.
    5. Добавете варената риба или консервите, сол, черен пипер и повечко захар. Ако дойде в повече пък ще имате възможност да се похвалите с рибена торта.
    6. Бъркайте, докато рибата се раздроби леко, нека останат малки парченца.
    7. Поръсете с магданоз, чубрица, босилек, мента или джоджан..
    8. Може да сервирате с чапати ( индийски хляб ) или грис. Но ми си струва малко шашаво.

    Бива си го - като нЕма свински пържоли...или пък сме на диета!

  13. #13

    Подразбиране

    Cещам за едно студено пиле,което са нарича "Галантин".Много лесно за приготвяне.
    Обезкостяваме едно пиле по едричко.Ще ни трябват няколко вида колбаси или нещо подобно,малко кашкавал,шепа гъби,2 яйца,моркови,лук,чесън и повечко магданозец. Напълваме пилето с нарязаните колбаси и зеленчуци без магданоза.Можеме и да го вържем с нещо да не хукне с манджата, тоест да го овържем.След това правим смес от яйца и нарязан магданоз и го поливаме или овалваме, както предпочитате.Така изкъпано го увиваме в една платнeна салфетка,вързваме и го слагаме в един по дълбок съд да ври 60 мин.Във водата можем по избор да сложим неща така за мирис и екзотика. Следва подсушаване и престой в хладилника минимум 8 часа.
    Вадим ,режем на порции,поръсваме с червен пипер и малко зехтинец,посипваме с пресен магданоз и с последни усилия изстискваме едно,две лимончета.Вадим бирата и почваме.........
    Не го солете защото колбасите са солени-става и със шунка и разни такива..

  14. #14

    Подразбиране

    Студ! Обаче можем да си позволим една супа в почивните дни. Защо в почивните-ще разберете
    Шкембе чорба!
    Шкембето се измива добре, като се стърже под струя вода с нож до почистването му. В магазините го продават ,почистено и запарено! След това е добре да се изкисне поне 1 час във вода.
    Вари се 2-3- 4 часа на среден огън, като се внимава да не остане без вода. Най-добре става в тенджера под налягане – варене около 1 час. В никакъв случай не се вари със сол. Сол се добавя съвсем накрая, вaри се още 15 мин.
    Желателно е след като се свари, тенджерата да се остави на студено, докато напълно изстине. Изплувалата отгоре лой лесно се отстранява.
    Шкембето се нарязва на ситно, но по добре е да се кълца със сатър върху дъска. Това ще свърши мъжката част от семейството.Оставя се отделно от бульона.
    Бульонът завира отново и се застройва със следната застройка:
    В подходящ съд се поставят 5 супени лъжици брашно (предварително препечено на сух тиган), към тях по малко се добавят добре разбити 4 жълтъка, бърка се докато стане гладка каша.Тази каша се разрежда с половин кофичка кисело мляко. Застройката се разрежда с малко от горещия бульон, докато се позагрее, след което се изсипва в тенджерата. Бърка се енергично. Добавя се накълцаното шкембе. Пак завира. (Количеството на брашното определя плътността (гъстотата) на чорбата. Накрая се прави застройка от 4 супени лъжици олио, загрети в тиган и пълна лъжичка червен пипер. Тиганът се сваля от огъня и тогава се слага червения пипер и веднага се разбърква и бързо се изсипва в чорбата.
    Естествено, отделно много лют пипер, чесън и оцет по вкус.
    Има и рецепти с прясно мляко,но пробвайте тази! Ако остане шкембе,вднага без колебание го метнете в една тавичка с чисто масло и го поставете във фурната да се запече,Накрая малко кашкавал отгоре и здрава вилица. Препоръчвам няколко чашки червено вино. Ако след това хапване не се стоплите и не ви обхване приятна дрямка,значи не ви е мястото тук а на Карибите.

  15. #15

    Подразбиране

    Ще пробвам тази застройка - моите мъже обичат шкембе чорба.

Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •