Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 180

Hybrid View

  1. #1

  2. #2

    Подразбиране

    Един мъж го нямало цяла вечер. Дъжд вятър,а жена му се притеснила.Сутринтта се връща хубавеца,изкалян и мокър. Жена му го пита :
    - Къде ходиш бре!
    - Ми..... водя ти гости!
    Обръща се и се развиква на група охлюви,задъхано спрели пред стълбището.
    - Айде момчета още малко,вече пристигнахме!!!
    След това:
    Пълнени охлюви!
    25 бр.1гл.лук,сол,чер пипер,2 кофички кисело мляко,олио,шепа, две- гъби,магданоз,кора от лимон,30 гр.масло,два-три жълтъка,шепа галета.
    Охлювите се измиват в солена вода и се варят в такава около 30 мин.Водата да ври като ги пускате вътре.Да не забравите да престоят един ден най малко за да се самоизчистят.
    Вадим с вилицата,нарязваме на дребно.В маслото запържваме нарязаните ситно лук,магданоз,гъби,лимонена кора.Прибавяме охлювите,жълтъците,галетата и киселото мляко/може да го изцедите преди това/Добре измитите черупки пълним със сместта,нареждаме в тава,поливаме с олио и печем 20-30 мин.докато плънката потъмнее и хване кора.
    Обаче има и по интересен начин.
    Процедурата по почистването и запържването се повтаря -без кисело мляко,жълтъци и галета.
    Разточваме тесто,с чаша правим кръгчета.Слагаме вътре от охлюва и сместта и ги увиваме,като пелмени.Нареждаме в тава,мажем с олио и във фурната,дакато станат като курабийки.Вадим и хрускаме.Някой слагат и целите охлюви.Но за да имат добър вкус е необходимо да се запържат с подправките и да се подготвят за тестото.
    След като свършим тази работа ,взимаме една каса с бира или бяло винце и хруп-хруп !

  3. #3

    Подразбиране

    Няма друг ,който да поднася рецептите като теб.Охлюви не ям,но ако ги направя по някоя от твоите рецепти моя мъж сигурно много ще ме обича/нали казват,че любовта на мъжа минава през стомаха му/.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  4. #4

  5. #5
    bumer2008
    Guest

    Подразбиране

    Запомнете! Отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги! Кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

    Казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Дръжте се за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

    Защото животът се измерва не с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

    Това докосна душата ми аз го осъзнах можеби твърде късно,но няма да допусна да се повтори.
    А вица за рижавото бебе ми то познавам бая рижички дето родителите им са брюнети дали им са р........... п.............

  6. #6

    Подразбиране

    Разкошни рецепти, разказани по великолепен начин!

    Предлагам това творчество да бъде издадено в книга!
    Ще се разграби като топъл хляб!

  7. #7

    Подразбиране

    Абе какво става с тази рубрика-не ядете ли?
    Я вижте сега, една пържена вкусотия:
    По една супена лъжица лучено брашно и чесън счукан. По една чаена лъжичка-червен пипер,сол,бял пипер,мащерка-може и някакъв микс да си измислите.Около 50 гр.краве масло,5,6 суп.лъжици зехтин за пържене или олио.Около 500-600 гр. рибно филе от някаква рибка.Може и по суха да е.
    Разтапяме маслото в подходящ съд за да може да топим филето.Подправките разбъркваме в друг съд.Вземаме един хубав тиган може и тифлон,/който мисли за Вас/ и нагорещяваме в него зехтина/олиото Взимаме рибката, топваме я в маслото,овалваме в подправките и я хвърляме в тигана за две, три минути.Обръщаме,"посоляваме" с подправките, хайде още няколко минути и готово. После винце бяло или квалитетна биричка .

  8. #8

    Подразбиране

    Жена ми с нервите не е добре, а той използва момента, отива и се оженва за нея.
    Имах две деца – син и дъщеря, по семейни недоразумения.
    /записки от съда/
    Редактирано от zito : 19.09.2011 в 14:09.

  9. #9

    Подразбиране

    Какво ти ядене, брате?! Всички са луднали! Колега си хапва в стола, но си носи купени кебапчета, защото бил на Дюкян. Друг се деинтоксикира с някакъв сироп. Трети един ден ядат само плодове, друг само пържоли и т.н. След тях маса народ се зариби. Само аз си хапвам каквото ми харесва и съм най-фина Като казаха зариби .....

    Двама са на риба. Единия пита:
    - Сега нашите жени какво ли правят?
    Оня отговаря:
    - Или секс, или плетат.
    Минава се малко време, и първия замислено казва:
    - Моята жена не може да плете…

    В една лудница сервирали риба. Само един луд махнал костите.
    Попитали го:
    - Защо махна костите?
    - На диета съм! - отговорил лудият.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #10

    Подразбиране

    Хайде на круиз!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Тръгна Хариба и Хамсията!
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%...81%D0%B8%D1%8F
    За последната има една чудесно лесна рецепта с гръцки привкус.
    Купувате си едно килце прясна хамсийка.Почиствате я много добре,като махате главите и опашките. Изцеждате я. Нареждате прилежно в един по дълбок съд , като преди това добре сте я посолили.
    После грабваме торба с лимони и започваме да ги цедим върху рибата така че сока да я покрие.
    Захлюпваме с капак или завиваме с целофан. Избираме място в хладилника и я оставяме там, най малко за 6 часа, а най добре за 12 часа.Може и повече.
    След това ,може да я обелим от кожата .....ако сме претенции. Нареждаме в чиния,поръсваме с копър обилно,малко зехтинец,няколко склидки счукан чесън и започваме.
    Филийка с черен припечен хляб,леееко намазана с чисто масло/това по желание/отгоре поставяме на канапе хамсийката да се кипри. Две филийки ,една глътка водка или мастичка. Десет минути,приказки ,музика. Пак една , две филийки,глътка две и размисли за живота и трудовите хора.
    На следваща порция, темата ще бъде за чуства разни и докато разберете ще видите, че рибката е свършила. Тогава ще се сетите за мен!
    Редактирано от zito : 08.07.2011 в 16:39.

  12. #12

    Подразбиране

    Пипер в прясно мляко!
    Първо пипера трябва да се опече,след това се почиства и се изпържва в масло.Като приключим с пипера в същото масло слагаме 1-2 чаени чаши прясно мляко, но да не е от хладилника да се пресече.Бъркаме за да не загори.Когато млякото заври слагаме счукан чесън и една връзка магданоз.Може и две. Подправя се с лимон.Заливаме пипера и поднасяме.Да се има в предвид ,че като изстине се сгъстява.

  13. #13

    Подразбиране

    Момичета обичате ли лютиво! Няма как нали сме българчета! Сега ще Ви пошушна една рецепта много спейшъл!
    Кисело мляко 9 кофички!!! 2 кг. люти чорбаджийски чушки!Почиствате ги от семките,нарязвате на ситно,леко се запържват и посоляват на вкус.
    2 връзки ситно нарязан копър,една две глави чесън на склидки/може и да се нареже ,но на склидки е по добре/.Всичко се смесва и се слага в буркан ,който стирилизира 10 мин.
    Слагайте в малки бурканчета,защото като го отворите обикновенно свършва.
    Тази рецепта е за тези дето нямат апетит. Като хапнат ако пак не им се прияде да се обадят приемем рекламации!

  14. #14

    Подразбиране

    Хаха, пак ме развесели, Зито. Последната рецепта наистина е много лесна и може да я пробвам. Само това с шиенето ще пропусна, защото аз така загарям манджите си

  15. #15

    Подразбиране

    Идва зимата! Времето е чудесно,след като си хапнем да разкажем някоя приказка на децата!Ето ви първата:

    История за някаква Синя шапчица!!!!!
    - Чакай да те завия!...Така! Готов ли си за приказката?
    - Да, мамо.
    - Чудесно! Добре тогава... Имало едно време едно малко момиченце, което всички наричали Червената шапчица...
    - Не е вярно!
    - Моля?! Защо?
    - Защото тя изобщо не била малка и носела синя шапчица, затова всички я наричали Синята шапчица.
    - Това пък откъде го измисли?
    - Не съм! Тати ми го каза.
    - Ха, баща ти! И защо била със синя шапчица според него? Сигурно е казал, че е от сините каски, а? Или от сините барети?
    - Ех, мамо! Била е от "Левски"! Лееевскииии шампиооооооооон!
    - Тихо, тихо! Няма значение всъщност - нека е Синя шапчица, все тая... Момиченцето живеело с майка си, а баба му си имала отделна къщичка, насред гората, и си живеела там сама...
    - Знам, знам, тъщите в изолатора, при вълците!
    - Какво? Нека позная - баща ти го каза!
    - Да!
    - Хм!... Един ден бабата се разболяла и Синята шапчица трябвало да й занесе храна. Майка й приготвила в една кошница мека питка, бяло сиренце, бурканче мед и шише...
    - Гроздова!
    - Ще му счупя главата!
    - На вълка ли?!
    - Млъкни и слушай!... Сложила шише мляко и изпратила Синята шапчица при баба й. Преди това заръчала на момичето да върви само по пътечката и да не се отклонява от нея, за да не срещне Лошия вълк, който ще я изяде... Синята шапчица тръгнала към къщичката на баба си, но по пътя решила да набере букетче с цветя и така се увлякла, че скоро се отклонила от пътечката и се загубила в гората.
    - Дааа. То като решиш да се правиш на джентълмен с разни китки, винаги заприличваш на глупак в идиотска ситуация.
    - Ако обичаш, не ми цитирай баща си, а слушай!
    - Добре, мамо. Извинявай!
    - Червената шапчица...
    - Синята!
    - Да, Синята шапчица много се изплашила, когато срещу нея се изправил изневиделица Лошият вълк. Той обаче любезно я поздравил и я попитал къде отива. Казала му тя и се оплакала, че е загубила пътя, а той й посочил пътеката и си отишъл. Момичето било много радостно, че всичко минало добре. То не знаело, че Вълкът минал по един кратък път и първи стигнал до къщичката на бабата, изял безпомощната старица, а после си облякъл нейната нощница, сложил си нейните очила и легнал в леглото й да чака внучката...
    - То и тати каза, че иска да е Лошия вълк, ако ще чака внучката, а не баба й.
    - ....!!! ......Къде е баща ти?
    - Нали ти казах - обади се, че ще закъснее.
    - Да, добре. Ще... Няма значение. Слушай сега! Най-сетне Синята шапчица стигнала до къщичката на баба си, почукала и влязла. "Добър ден, бабо!", казала. "Добър ден, внучето ми!", отговорил вълкът с преправен глас. "Нося ти мека питка, сиренце, мед и мляко да си хапнеш, за да оздравееш по-бързо". "Седни до мен, внучето ми, да си поговорим!", поканил я предрешеният вълк. Седнало момичето и се загледало в баба си. "Бабо, защо са ти толкова големи ушите?, попитало учудено. "За да те чувам по-добре, внучето ми", отговорил вълкът. "Бабо, защо...
    - Знам, знам, то жените все кусури намират!
    - Вече почваш да ме нервираш!
    - Ама тати каза....
    - Млък! Няма да ти разказвам повече, щом философстваш!
    - Стига де, мамооооо! Искам да чуя за ловецаааа.
    - Кой ловец?
    - Ами оня дето сгащил Вълкът в гардеробаааааа.
    - Какъв гардероб?
    - Ма нали ловецът бил гадже на Синята шапчица и като дошъл неочаквано, Вълкът се скрил в гардероба, щото бил в ситуация с мацката...
    - Мацката?!
    - Добре де, Синята шапчица!
    - Край! Това е! Лягай и заспивай веднага! Ама веднага!!!
    - Мамоооооо.....
    - Млък!... Аха! Баща ти си идва!... Къде ти е бейзболната бухалка?...А, ето я! Ще я взема за малко! Ти заспивай! И изобщо не ставай, каквото и да чуеш!
    - Защо?...!!!... Добре, добре. Лека нощ, мамо!

Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •