Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследенПоследен
Показване на 106 до 120 от 180
  1. #106

    Подразбиране

    Пипер в прясно мляко!
    Първо пипера трябва да се опече,след това се почиства и се изпържва в масло.Като приключим с пипера в същото масло слагаме 1-2 чаени чаши прясно мляко, но да не е от хладилника да се пресече.Бъркаме за да не загори.Когато млякото заври слагаме счукан чесън и една връзка магданоз.Може и две. Подправя се с лимон.Заливаме пипера и поднасяме.Да се има в предвид ,че като изстине се сгъстява.

  2. #107

    Подразбиране

    Момичета обичате ли лютиво! Няма как нали сме българчета! Сега ще Ви пошушна една рецепта много спейшъл!
    Кисело мляко 9 кофички!!! 2 кг. люти чорбаджийски чушки!Почиствате ги от семките,нарязвате на ситно,леко се запържват и посоляват на вкус.
    2 връзки ситно нарязан копър,една две глави чесън на склидки/може и да се нареже ,но на склидки е по добре/.Всичко се смесва и се слага в буркан ,който стирилизира 10 мин.
    Слагайте в малки бурканчета,защото като го отворите обикновенно свършва.
    Тази рецепта е за тези дето нямат апетит. Като хапнат ако пак не им се прияде да се обадят приемем рекламации!

  3. #108

    Подразбиране

    Следва "Пиле с оцет"
    Измиваме пилето и както е цяло го слагаме малко да се посвари.Във водата може да сложим подправки за месо-има ги по магазините.След това взимаме една тавичка слагаме в нея 4-суп. лъжици олио , 6 суп.лъжици оцет, и малко вода-1 чашка за кафе,например.Пилето го натриваме с червен пипер,сол и го слагаме да се пече.От време на време го поливаме със соса.Добре е фурната да бъде загрята.След 10 -тина минути ще усетите една неповторима миризма.Печете докато хване коричка.Ако соса Ви се струва малко доливайте смело оцет и олио-но в малки количества.След като е готово ,разделяте го на порции и го поливате със соса от тавата.Обилно магданоз.Скрийте тавата,защото ще искат да топят допълнително!Ако пък някой Ви опържи картофки,удоволствието ще бъде пълно!

  4. #109

    Подразбиране

    Патладжан по турски

    Няколко по едрички бройки,разрязваме ги на две ,оставяме ги да се поизцедят.След това остъргваме вътрешното,нарязваме го на ситно и го задушаваме в зехтин с малко вода, като прибавяме:чесън,малко лук,магданоз,сол,чер пипер. Оставяме го да изстине, а през това време настъргваме сирене и кашкавал/може и един по твърдо сварен жълтък/
    В тиган запържваме от двете страни до омекване пак в зехтинец естествено, издълбаните половинки.
    След това ги нареждаме в тава,пълним със сместта и запичаме.
    А понеже съм по експериментите си викам, к,во ще стане ако на едното патладжанче сложа малко смес, като за пълнени пиперки. Че да я смеся с част от настърганото вътрешно за да е по воднисто и меко. Много положително се получи.Даже си мисля ,че ако се отиде при месаря и се вземе чисто месце и се нареже на ситно,ситно.......
    Бе, такива ми ти есенни работи

  5. #110

    Подразбиране

    Тиква по мексикански. Сега му е времето!
    Пилешко бяло месо,варена наденица,картофи,царевица,кисели краставички,грах,бяло вино,прясно мляко,черен пипер и една ЖЪЛТА ТИКВА. Почистваме от семките,пълним с продуктите,слагаме капака/можем да го замажем с тесто и във фурната на слаб огън за два три часа, най малко.Поднася се с гарнитура ориз или сос бешемел.
    Заб. Не казвам точни пропорции защото тиквите са различни.Ако правите 4-ри порции например трябва да предвидите да има за всеки по нещо от продуктите.Обикновенно виното и прясното мляко са по 100 тина грама,даже и по малко.Колкото повече стой във фурната толкова по гъсто става вътре. :-\
    Абе хапвате ли или само четете и отделяте течности!
    Ето ви една презентация за тази тиква!
    Nick
    Глобален Модератор
    Генерал-майор
    *****
    Неактивен Неактивен

    Публикации: 2735



    Профил Лично съобщение (Неактивен)


    Re: Рецептите на майстора
    « Отговор #87 -: септември 28, 2007, 16:31:58 »
    Отговори с цитат
    Значи така, момчета - майстор Зито се прочу и в Америка. Снощи жената направи неговата тиква по мексикански (дето е пълна с пиленце, наденичка и др.). Ще я папкам днес по време на обедната си почивка. Пущината се пече 5 (пет) часа и не можах да я пробвам снощи, щото беше къде полунощ когато я извадихме от пещта. Цялата къща ухаеше на комбинираните аромати на тиква, краставички, месца и др. Ох, кога ще стане обяд!

  6. #111

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zito Виж мнение
    Патладжан по турски

    Няколко по едрички бройки,разрязваме ги на две ,оставяме ги да се поизцедят.След това остъргваме вътрешното,нарязваме го на ситно и го задушаваме в зехтин с малко вода, като прибавяме:чесън,малко лук,магданоз,сол,чер пипер. Оставяме го да изстине, а през това време настъргваме сирене и кашкавал/може и един по твърдо сварен жълтък/
    В тиган запържваме от двете страни до омекване пак в зехтинец естествено, издълбаните половинки.
    След това ги нареждаме в тава,пълним със сместта и запичаме.
    А понеже съм по експериментите си викам, к,во ще стане ако на едното патладжанче сложа малко смес, като за пълнени пиперки. Че да я смеся с част от настърганото вътрешно за да е по воднисто и меко. Много положително се получи.Даже си мисля ,че ако се отиде при месаря и се вземе чисто месце и се нареже на ситно,ситно.......
    Бе, такива ми ти есенни работи
    Аз като го правя се отбивам при месаря и ти гарантирам ,че резултата е неповторим.Накълцвам го на ситно,запържвам с лукче и чесънче,изцедената и нарязана вътрешност,мъничко оризче и в самия край сиренце.Напълненото патладжанче го задушавам под фолио,а когато е готово,настъргвам кашкавалчето и оставям във фурната/вече и зключена/без фолио да се зачерви леко
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  7. #112

    Подразбиране

    По случай началото на учебната година!

    Прибира се момиченце от училище и казва:
    - А днес рисувахме мама!
    - Но нали и миналия път рисувахте мама! - казва майката.
    - Еми, то щом влезе учителката и веднага вика:
    "Рисувайте, вашта мама!"

    - Мамо, всяко дете ли трябва да си има татко?
    - Да, всяко дете си има татко.
    - А защо в нашето семейство сме три деца, а тате е само един?

    Учителка задава въпрос на ученик:
    - Какво работи майка ти?
    - Майка ми е консултант.
    - Чудесно! А къде работи?
    - В къщи - непрекъснато дава акъл на баща ми.
    Редактирано от zito : 19.09.2011 в 14:18.

  8. #113

    Подразбиране

    В другият форум,където са само мъже взеха,че отвориха тема за жените. Кой какви ги харесва.То добре,ама много разхвърляно и разни такива искания от рода да са тихи,добри, с големи хъм хъм,богати,умни и прочее да не влизам в подробности !Четох,четох и си мисля:-Абе тези младежи съвсем изпращяха-влече ги фантастиката и това е. Та се сетих за един познавач на жените, който е написал "Рецепта за жена",че им го качих да четът и да се образоват. Какво ще кажете за това?


    Много грозните да ме простят,
    но красотата е съществена. Необходимо е
    във всичкото да има нещичко от цвете,
    нещичко от танц, нещичко от висша кройка
    във всичкото това (или пък
    жената да е уеднаквена елегантно в синьо,
    тъй както е в Китайската република).
    Не са възможни средни положения. Трябва
    всичкото това да е красиво. Трябва изведнъж
    на човек да му се стори, че вижда чапла, кацнала едва,
    и едно лице понякога да придобива оня цвят,
    който се улавя само в третата минута на зората.
    Трябва всичкото това да бъде, без да бъде,
    да се отразява и пониква
    в погледите на мъжете. Трябва, абсолютно е необходимо,
    всичкото това да бъде неочаквано, красиво.
    Едни затворени клепачи
    трябва да напомнят стихотворение от Елюар, и в едни ръце
    човек да милва нещо и отвъд плътта - да ги докосва,
    сякаш са кехлибарен подиробед. О, нека да ви кажа -
    тъй необходимо е жената, подобно венчелистче,
    трепкащо пред птица,
    да е красива или поне с лице, напомнящо за храм,
    и да бъде лека като късче облак - но да бъде облак
    с очи и задник. Задникът е много важен.
    Очите, дума да не става,
    нека гледат с някаква невинна злобност.
    Една уста прохладна (никога обаче влажна) и подвижна, жива,
    също така е повече от желана.
    Краката трябва да са слаби: нека костите разцъфват,
    особено капачката, преметне ли се крак връз крак,
    основата им - да е в прегръдка на талия подвижна.
    Най-тежък е въпросът с ключиците -
    една жена без апетитни ключици
    е като река без мостове. Немислимо е без загатването
    за коремче, а непосредствено над него жената нека се издига
    като потир, и гърдите и да бъдат в стил
    по-скоро гръко-римски, отколкото готически или бароков,
    и да осветяват тъмнината с мощност не по-малка от пет вата.
    И е абсолютно нужно черепът, гръбнакът
    едва-едва да се съзират...и да съществува
    едно голямо гръбно земевладение.
    Членовете да завършват като стожери,
    но да имат известна мускулна обемност
    и да бъдат гладки, гладки като лист от цвете,
    и да са покрити с мъх най-нежен,
    свръхчуствителен към ласките в обратната посока.
    За препоръчване - под мишницата една морава сладка
    със собствено благоухание,
    едва доловимо (почти никакви аптекарски изделия!).
    Без съмнение за предпочитане е дълга шия,
    та понякога да ни се струва,
    че главата няма нищо общо с тялото, а жената да не ни напомня
    цвете някакво без тайнственост.
    Нозете и ръцете трябва да са издържани в строга готика.
    Кожата да бъде свежа по ръцете, по гърба, лицето,
    но вътрешности, гънки да са със температура
    никога по-ниска от тридесет и седем градуса,
    способни да ни причиняват
    изгаряния първа степен. Очите, за предпочитане, да са
    големи и с въртене поне тъй бавно като на земята;
    и да кацат винаги отвъд зида видим на страста.
    Жената, поначало, нека е висока
    или пък, щом е ниска,
    нека притежава умствената висота на върховете.
    О, нека винаги жената оставя впечатление,
    че ако затворим дори за миг очи,
    отворим ли ги пак, тя вече няма да е там
    със своята усмивка и интриги. Нека тя изниква - не да идва;
    тръгне ли си - да не си отива;
    и нека притежава някаква способност
    отведнъж да онемява и ни кара
    да пием жлъчката на нашите съмнения. О, главното е
    тя никога да не изгубва, в какъвто и да бъде свят,
    при всякакви условия, безкрайната променливост на птица
    и помилвана в самата своя същност,
    да се превръща в сфера, без да губи изяществото си на птица;
    и винаги от нея да избликва невъзможното ухание;
    и винаги от нея да изликва опияняващият мед;
    и винаги да пее песента нечута на своето горене;
    и винаги да си остава вечна танцувачка на най-ефирното;
    и в своето неоценимо несъвършенство тя да представлява
    най-красивото и съвършенно нещо в цялото необозримо сътворение.

    Винишъс де Мораиш

  9. #114

    Подразбиране

    Солена трицона.
    По магазините продават готова солена трицона,обаче има една подробност,когато се прави по домашно.Измиваме прясната рибка,ако искаме я почистваме/коремчетата/и в един съд нареждаме ред риба,ред сол и копър.Престоява два, три дни и след това в буркани ,като слагаме пак копър и сол, но в по малко количество.Когато решим да си хапнем...тука е номера!!! Вадим я от буркана и я слагаме в оцет да покисне два -три часа,след това я почистваме,дори я белим, ако е по едра.Сервира се с нарязан лук и маслини и полята със зехтинец. И водка-естествено!

  10. #115

    Подразбиране

    А гърците правят една рибка която се казва "Сафрид-сардела"
    Сафрида се изчиства, като се махат и главите,осолява се на вкус/както се казва/и се нарежда в тава намазана с олио.Слагат се подправки за риба и се пече във фурната.След това се нарежда в буркани ПЛЪТНО и се залива с доматено пюре-салца.Слагаме и ситно нарязани мариновани краставички.Буркана не го пълним до горе. Някой слагат домати и в тавата когато се пече рибата,също става. Затвяряме бурканите,както се прави лютеница. Ястието е готово за консумация.
    Редактирано от zito : 14.10.2011 в 13:19.

  11. #116

    Подразбиране

    От кога ги чакаме тези орехчета вече ги има навсякъде.Сръчните баби ги продават по пазарите с оцветени в кафяво ръце. Аз обичам орехите, но не се качвам да ги бера. Имахме един голям орех /на прочутото вече място "Зеленика"/и аз като млад татко, реших да сложа люлка. Да... ама се счупи клон и се отзовах със счупена плешка в болницата. После се разбра, че ореха е изгнил и го отрязох с кеф.Защото тъкмо си оправих двустранно счупеният глезен, след една каскада,последва плешката, а и ме прасна ток в къщи,че ходих като космонавт няколко дни.:Туй с тока е много интересно.Ако не ви се случвало да знаете-При 220 W нещо... не можеш да дишаш,само отваряш устата, като рибок.Че и не може да викаш,цъклиш се,пулиш очи и ги въртиш, като полицейски буркан. Освен това се тресеш в танц на гладен канибал, абориген.Жената се опита да ме дръпне от жицата,което си беше тотална грешка,защото се включи в танца. Добре че бушона не издържа да ни гледа,много му дойдохме двамата и изгоря. Изобщо кофти година беше,но пък чак сега ме хвана лек ревматизъм
    Та се отплеснах.Една едра около кило океанска риба,2 гл.лук,малко счукани орехи/без черупките/малко масло,червен пипер,сол,чер пипер,лимон и лимонов сок.
    Мъж/някой/ почиства рибата, а жената я измива и маринова с лимонов сок и сол ,ама цялата.Престоява около час. Нарязваме лука,запържваме ги,прибавяме сол,орехите и пипера чер и червен.Бъркаме няколко пъти и после тази смес я изсипваме в коремчето на рибока.Намазваме подходящ съд с масло ,слагаме напълнялата изведнъж красавица,поливаме с масло и покриваме с резенчета от лимон.Печем в умерена фурна-бавно като на панахида.Облизваме се,като пазим червилото.След това я вадим ,но не ядем!
    Просто стоим и гледаме.Може да пием един аператив,защото не знаем какво ще става после, или два-зависи от салатката. Набрахте смелост нали! А така! Рибата изстина ли? Е сега вече я нарязвате на порции.Поднася се студена поръсена с разни зеленки, като лющян,магданоз,копър.

  12. #117

    Подразбиране

    Ловях си рибка в градски условия .Беше си интересно,обмислях как да я направя , ама се домъкна един с автомобил,след това дойдоха водолази-абе няма спокойствие в този град!
    http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=60190

  13. #118

    Подразбиране

    Едно чудесно изпълнение от х-фактор.
    http://www.youtube.com/watch?v=2dnp6...p::clap::clap:

  14. #119

  15. #120

    Подразбиране

    Реклама:
    Ох, Зито, от няколко дни си мисля за теб
    Нали съм си люто тюленче и обожавам маринованата риба , та от седмица две си мисля за теб... да ми остане време и да ти прочета темата с вкусни рецепти
    Усмихнат ден ти пожелавам!

Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •