Ами това са лесни и бързи за правене ястия,както ни харесва на нас мъжете.Тоест да не се пипкаме в кухнята, а докато правим нещо ,да вършим и други неща. Дамите може да ги ползват или да накарат скъпите си половинки да покажат кулинарни качества.
Повечето неща ще бъдат свързани с морето,тъй като ми е под носа-както се казва.
Финансова ревизия! Как Ви звучи?Ревизорите и те ядът риба,даже я ловят че и ми дадоха една рецепта,изпробвана във времето, строго секретна с разрешението на финансовият министър/бившият/
Риба скумрия/солена/
Избираме 4-5 скумрии като за ревизор. Почистваме ти.След това ги заравяме в морска сол за 10-15 часа.Измиваме ги и ги оцеждаме за около час два.Счукваме чесън и натриваме добре рибата след което я овалваме в червен пипер и мерудия/пой ,сминдух/
Всяка риба се увива в хартия/основен атрибут на проверяващият ревизор/ и я оставяме да престой два-до три дни/докато трае ревизията/.Поднасяме я нарязяна с магданоз,копър и естествено напитка,нещо като бяло вино или по хард-водка.Препечен хляб е за предпочитане.После чакаме резултата...............
Практиката сочи ,че обикнованно така направената риба изобщо не се задържа в хладилника,даже както съм писал/ престой два три дни/,едва ли!!Ще видите!
Но тъй като на масата скумрията би се чуствала самотна можем да добавим и едно ястие на признатите морски хора:

Миди по Холандски
Чудесно мезе,предпочитано от ген. Бирозов.По нататък ще разкажа за личният му готвач.
Един буркан с консервирани миди/ако няма пресни/растително масло около 50 гр.,оцет,щипка сол,чер пипер,връзка магданоз,едно яйце и чесън 10 -тина грама.
Просто правим една майонеза,която се смесва със счуканият чесън. Изцеждаме мидите ,слагаме ги в една чинийка,разбъркваме ги с майонезата.Сервираме обилно поръсени с магданоз и..........гарнираме отстрани с чашки водка. И пак чакаме резултата.........
Ако пък мидите са пресни,измиваме,попарваме,оставяме ги да се накиснат в техният бульон за около 1 час ,изцеждаме и в майонезата.

...