Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Показване на 166 до 180 от 180
  1. #166

    Подразбиране

    той боба не е за мен а домашните
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  2. #167

    Подразбиране

    Дядо Zito
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #168

    Подразбиране b

    Дядо Зито, ЧЕСТИТО! Да е здраво и успешно това бебе. Много радост до донесе на близките и най-вече на дядо
    КЕЛЕБЕК

  4. #169

    Подразбиране

    Честито внуче , Дядо Zito! Да расте живо и здраво !
    v_atanasova.133@abv.bg
    http://mamani55.snimka.bg

  5. #170

    Подразбиране

    'ЧЕСТИТО,да е живо и здраво детенцето,да ви радва и обича!И на мен щъркела донесе една хубавица миналия месец,странно е чувството ,че детето ти вече е родител!

  6. #171

    Подразбиране

    Благодаря момичета! Малко трудно се спи ама.........Честито и на Канарчето!

  7. #172

    Подразбиране

    Честито и от мен- една баба от януари, дядо! Много е приятно когато се появи малко човече. Да ти е живо и здраво!

  8. #173

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zito Виж мнение
    От първа страница!
    Маринована скумрия
    Взимаме 5 кг скумрия която изчистваме много добре,особенно около гръбнака където има черничко.Приготвяме т.н.студена саламура. Два литра вода,морска сол,700 гр оцет винен,три големи глави счукан чесън,2 пакетчета чер пипер,който счукваме,3-4 дафинови листа.Саламурата е готова като пробваме с прясно яйце.Когато го пуснем в саламурата трябва да се показва върхът му в размер около 5 ст.Корегираме със сол.
    Нарязваме рибата на шайби с дебелена около 3 см и я поставяме в саламурата за 48 часа.Трябва да се бърка 2-3 пъти дневно.След това я изцеждаме за няколко часа,запържваме олио в един тиган,топим рибата и нареждаме в буркани. В повечето случай не се стига до бурканите защото се изяжда.Сервира се поръсена с копър и магданоз.Рибката трябва да плува в бяло изстудено вино. Саламурата може да се ползва за втори път,примерно от някой съсед или приятел.
    Zito,жив и здрав да си. Днес пак по тази златна рецепта рибка ще си мариновам. Днес минах през колхозния пазар и си взех прясно сафридче, в момента му чистят стомахчетата и главичките,а аз приготвям саламурата.
    Безценна рецепта, още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ!

  9. #174

    Подразбиране

    Ми тука едно май не съм го писал! Рибка по едричка!
    Изцепват се филета без кожата във форма правоъгълници от порядъка на 8 на 15 сантиметра. Е това е ако е голяма риба-министерска. Има и ала примиер 15-20кг. толстолоби,сомове и т.н. ама надали ще попаднете на такива на Варненската борса.Нали сме прованс и сеем картофи на плажа по заръки на някой от Банкя.Та да не се отплесвам..Желателно е да няма кости. В нещо като тава се наръсва на дъното сол обилно. Нареждат се парчета така че да няма допирни точки , а по между тях да има сол. Наръсва се обилен слой около 1 см. сол върху филетата . Важно е да не ни се свиди . Остава се за 24 часа така в солта ,но преди това добре понатъпкваме или ако има възможност да се сложи тежест . След 24 часа премиваме леко филетата с цел освен да падне солта и да се обезсолят малко, но да не се прекалява защото тогава могат да станат безсолни. Подсушават се леко и се отупват обилно с червен пипер и чубрица. По принцип рецептата е 1 към едно червен пипер и чубрица ,но не е проблем да добавите и други подправки на вкус. След това се сушат на подходящо място за това. Е..е с има и една друга смес малко по спец. но това като начало е добро.
    Все пак тази рецепта я покажете на нежните душички дето пият бира и винце по това време,че да вземат да си направят мезе и да не мелят луканки,пастарми и скъпотии от съмнителен вид.

  10. #175

    Подразбиране

    Куцото пиле. що не сакато?
    Ми, щото някак си не е по европейски.
    Що, куцо ли?
    Ми, как що бе?
    Направо си е вегетарианско пиУето.
    Всъщност ако трябва да бъдем точни, пилето наистина не е месо.
    Е, или поне у нас не е.
    Тука, пилците са тъпкани с хормони и ‘сякаква химическа гад, освен това са нещастни. То и нас да ни държат вързани при мерзки условия и да ни тъпчат вместо със зоб с химия и ние ще сме нещастни и месото ни няма да е месно, ма карай.
    Верно е, че секса и кухнята са неразривно свързани в смисъл, че след добър секс, няма никакво значение какво ядеш или беше обратното, май?
    Ма, ние като се увлечем на тая тема и забравяме за какво друго иде реч.
    Та, така.
    Това, което продават в големите вериги за свинско е по-дърто от нас, което като за мЕсо си е дърто, както и да го погледнеш. Отделно, въпреки, че купуват трупно месо го тъпчат с вода и химия на воля, до степен от вратна пържола 43 номер след топлинната обработка в чинията влиза хапка, колкото късче китайска храна или с размерите на рол суши.
    Абе, ясно ви е.
    А, що свинското е месо ли? Първо, щото един приятел така казва, а ние сме свикнали да се доверяваме на приятелите си. После, щото намираме идеята за високомазнинно – нисковъглехидратно хранене за смислена. Toва с нисковъглехидратното не ни се получава всеки път, ма животът не е справедлив, така или иначе.
    Както и да е.
    ‘зимаме една или повече разфасовки пиУешки гърдички и ги нарязваме с остър нож, не че имаме тъпи, ма все пак, на парчета не много дебели. Слагаме тиган и бучка масло в него да шумоли на воля. Mасло слагаме, щото е вкусно освен това не ни обяснявайте, че е вредно, а ако имате некакви претенции по въпроса, можете да фърлите в нета едно око на ВМ-НВД и с удивление ще научите, че тия рупат масло и сметана с голямата лъжица.
    Прибавяме соев сос лайт на око, демек ръсим, докато има и след някоя друга минута обръщаме парченцата. Докато се припичат на тиганя ръсваме малко пиперче микс: зелен, бял, червен, черен, а след като ги извадим пак от пиперчето и босилек. Сол не слагаме, защото соевия сос дори, когато е лайт е достатъчно солен.
    Така де, въпрос на вкус.
    След това отваряме една студена биричка и

  11. #176

    Подразбиране

    Табули – мабули
    Веднага казвам за да не се чудите, кво е тва аджеба: салата табули магданозлия. Не е по канона, дори и да има такъв. При нас и в кухнята, както и във всичко останало ни трябва муза.
    А, музата е нещо хубаво.
    Ей, тъй на, както си седиш те изненадва изодзадзе и те фрасва по тиквата, като старческа ерекция, нашенски пенсионер?
    Както и да е.
    Малко е по-различна от обичайното, но както казахме, днеска ни е ден при това от сутринта. На първо място салата я правим с киноа, вместо с обичайното зърно.
    Що, с киноа ли?
    Ми, днес в един био магазин и от множеството ултра полезни, мега скъпи и трудно смилаеми трици във всевъзможни „био“ опаковки се спрях именно на киноата. Не за друго, щото сме яли и сме сигурни, че не са умирга от толкова био. Дето вика една колега – ходим по кръчмите с учебна цел! Не като другите да са наплюскаме, като жувотни.
    Не, ли?
    Киноата е много интересно и полезно растение. Освен това се готви много лесно. Тургаш в една тенджура вода и малко сол, кафена чаша киноа (примерно) и след като заври водата, ги смесваш за около десетина минути. Вадиш, отцеждаш от водата, колкото можеш, оставяш мъничко, щото киноата ще я глътне, като тежък махмурлук – малка водка. Другият вариант е да накиснеш киноата за двайсетина или повече минути в студена вода. Увеличава обема си около четири пъти, така че по чисто емпиричен път и без предпране ще установите е, ли е готова или не.
    Междувременно, гадта докато ври, вземате една или повече връзки магданоз и ги надялквате на елементарни частици. Това магданоза освен, че е адски вкусно нещо е и много полезно за всекакви нужди. Понеже се опитваме, покрай простотиите дет ги пишем да вмъкваме и по нещо образователно, се разрових в нета да ви опишем полезните съставки, та за магданоза разбрахме, че действал чудесно и на онази работа.
    Ако питате, таковата не става, само от мисълта за ……. нали, чекай да ти стане от магданоз, ма карай. Ей, като стана дума за таковата, абе за евентуалните последствия от магданоза, да е жив и здрав Тони Филопов, д-р та разбрахме, че тва дето го имаме от петнайсетина годишни се казвало приапизъм.
    Божке, а ние с простият си акъл си мислехме, че сме дар Божи Undecided Undecided
    Чакайте, че киноата е готова. Смесваме я с магданоза и нарязвате на дребно няколко домата.
    Не питайте що, като никога имам само чери доматчета, към които принципно ееее..... особено отношение.Но това е друга тема.
    В смисъл – стават, като няма…..
    Уффф, тва трябваше да е кулинарна тема, май?
    Изцеждате един цял лимон или два, ако са по-малки, като надялквате няколко резена на ситно и ги омешвате със салатата. Нормален лимон, защото лайма има една идея сладникав вкус, по подходящ за коктейли. Сол, обилно зехтин и разбърквате, докато на доматчетата им се сгади. Сипвате в подходяща копанка и се запретвате с лъжицата.
    Енджой!

    п.с. Малиииии, пък ако тва с магданоза се окаже вярно, след салатата тутакси се отдавате на десерта…

  12. #177

  13. #178

    Подразбиране

    Zito,хайде дееее!От кога не съм правила манджа с усмивка,къде се загуби!

  14. #179

    Подразбиране

    Привет дами! Идва лято! Салатки, таратори,салатки рибка,таратори ....................ама тараториииииии. Наблягам аз на таратора защото научих нещо ново и искам да го споделя. Знайте ли ,че се прави с кисело мляко от 2 процента масленост.Много е важно! Пропорцията е 1 към 1 мляко- вода. А че задължително трябва да престой в хладилника 24 часа(ха това е тайната),че краставицата трябва да е настъргана и се слага много копър, ама много. И на солта не се скъпете. Чесънче смачкано няколко склидки. Те така.Проста работа е таратора ще каже някой-да ама не! Правил съм много таратори без тези маааалки подробности. И след като майстор готвач сподели и си направих ...малееее.Че като си отворих едно Узо и се замислих за лято.........Очакват ни горещи дни.

  15. #180

    Подразбиране

    Реклама:
    Ха наздраве!Аз също съм на узо,предимно вечер...установих,че действа добре на стомаха,преминах само на узо!Тараторец днеска правих,по една случайност ще престои 24 часазащото набухах голяма тенджера!

Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •