Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 180
  1. #151

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zito Виж мнение
    Наближава решаващият час, няма време, взимам едно парче месо, най-добре свински гърди без кост, ще ни трябва и прясна наденица.
    Овкусяваме месото, завиваме наденицата в него, връзваме го с нещо подходящо (в краен случай с връзки за обувки) и го поставяме да се пече. Колкото може по-дълго време.
    Следва продължение...

    А продължението догодина ли да го чакаме?

    Весело посрещане на Новата година!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #152

    Подразбиране

    Остана само снимката...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #153

    Подразбиране

    Значи отново си сготвил вкусно! Честита Нова година, Зито! Здраве, щастие и късмет ти пожелавам

  4. #154

    Подразбиране

    Такаааа! Едно странно пиле да приготвим за почивните дни.Ще вали и тъй като вероятно сме си в къщи, може да направим експеримент!
    Пиле по моряшки или както решите!
    ПРОДУКТИ (4 ПОРЦИИ)
    - чесън - 2 скилидки
    - розмарин - 1 стрък
    - 1 малко и младо пиле
    - сол и прясно смлян черен пипер на вкус
    - зехтин - 3 л.
    - доматено пюре - 2 л.
    - 4 филета аншоа
    - лимон 1
    - каперси 30 г
    - бульон от месо - 1 ч.ч. приблизително
    ЗА МАРИНАТАТА
    Това ястие освен с качеството на пилето се отличава и заради маринатата и уханието, което придават подправките розмарин, чесън, сол, черен пипер и зехтин. През времето от половин час, в което пилето престоява в тях, месото става по-крехко и сочно . Може да използвате един стрък мащерка, ако не разполагате с розмарин.
    СТЪПКА ПО СТЪПКА-без да бързате ситната!
    1. Нарежете на ситно заедно скилидките чесън и листата розмарин.
    2 Почистете пилето отвътре и отвън. Отстранете и излишната мазнина.Въпреки, че аз я оставям,защото повечето са недохранени като фешън моделите.
    3 Нарежете пилето на малки парчета и след това ги измийте. Подсушете с абсорбираща кухненска хартия.
    4 Поставете нарязаното пиле в купа или в друг голям съд.
    5 Подправете на вкус със сол и прясно смлян черен пипер.
    6 Натрийте с нарязания на ситно чесън и розмарин всяко парче от пилето, за да попият аромата. Какво да се прави... като сме на балканите-ще мажем.
    7 Оставете пилето да се маринова за 1/2 час, като го обръщате от време на време с помощта на щипки. Ако няма щипки с пръстчета-без да ги облизвате след това.Маринатата е от изключително значение за мекостта и ароматния вкус на пилешкото. Не се притеснявайте от времето, което се отделя на този процес - така накрая ще се получи по-добър резултат.
    8 Прецедете течността с гевгир и я запазете в друга купа, за да я използвате при сервиране на ястието.
    9 Поставете пилето в тенджера с 3 лъжици зехтин и го сложете на огъня.
    10 Добавете в тенджерата 2 лъжици доматено пюре и продължете готвенето. Сложете и четирите филета аншоа.
    11 Изстискайте сока от 1 лимон и го излейте малко по малко в тенджерата. Добавете 30 грама каперси и разбъркайте с дървена лъжица, докато всички съставки се смесят напълно. Впрочем трябва да готвите с дървена лъжица-по романтично е.
    12 Оставете на умерен огън за 1 час. Разбърквайте периодично.
    13 Прибавете 1 чаша или необходимото количество месен бульон, за да не остане пилето прекалено сухо.
    14 Когато месото стане готово, го отстранете от огъня и го прехвърлете в съд за сервиране.
    15 Полейте ястието с останалия от готвенето сос и сервирайте веднага горещо.
    Ако съм пропуснал нещо ,сега е момента да проявите творчество.
    Много от хубавите вина които консумираме са купаж от две или повече вина. За блюдото предлагам да се консумира бленд от Шардоне и Совиньон Блан. Тук Шардонето има водеща роля. Прекрасния златист цвят и финния аромат в който преобладават зрели плодове съчетани с ванилия, мед и ядки, предлагат усещания за ябълка, кора от грейпфрут и минерална чистота.

  5. #155

    Подразбиране

    Попаднал по нещастие някакъв бедняга в Сахара. Влачил се ден, два , три. Започнал да примира от жажда.
    На четвъртия ден ,покатерил една дюна, погледнал надолу и що да види - палми, тревичка, езерце. На тревичката пред езерото спи един змей. Че и похърква.
    Потъркал очи нашия - не е мираж. Добарал един изсъхнал кокъл, свлякъл се по дюната, халосал змея по главата и започнали бой.
    Били се час - два, никой се не дава. На третия змея отстъпил две крачки назад и пита:
    - К`во искаш ти бе ?
    - Да пия! - изграчил нашия.
    - Ми пий! Що се биеш ?

    Наздраве!

  6. #156

    Подразбиране

    За тази стара рецепта ще ни трябват няколко минути за подготовка.
    Една кофичка с кисело мляко,но да не е пълна-два пръста под капачката. В нея слагаме 1 равна чаена лъжичка сода за хляб. Оставяме млякото ,малко да поеме содата.През това време счупваме три яица и ги минаваме с миксера,добавяме и три лъжици олио.После смесваме с млякото и бъркаме една две минути. Добавяме 2 ч.чаши брашно.И то си става тесто.Целта е да стане като за кекс, не за палачинки съвсем рядко. В тавичка разстопяваме половин пакетче чисто масло,слагаме тестото,поръсваме със сирене и печем на фурната на 180 гр.докато хване лека коричка.

  7. #157

    Подразбиране

    ами поооосле ?
    как ми се иска да мариновам мъничко шпроти,ама в тоя студ

  8. #158

    Подразбиране

    Ами Пухчо...... после нахранваме котето и кучето, запретваме ръкавите и започваме една ......хъм... да я наречем : Песента на зелката!!!
    Това нещо почва да се готви в Петък или Събота на обяд.Ще разберете защо мааалко по късно!Ще ни трябват:
    - 1 средна кисела зелка,1 чаена чаша ориз,2 пил.бутчета,около 1кг свинско месо или гърди,1 суджук или кървавица,бекон или сланина,1 чаена чаша червено вино(задължително),6-7 листа дафинов лист,15-20 зърна черен пипер на зърна,сол и червен пипер на вкус,5-6 зърна бахар.
    Готви се задължително в глинен съд. Най-отдолу се нареждат бекона или сланина нарязани на тънки парченца-жулиени. Следва 1/3 от зелето и 1/3 от ориза. Добавяме едното бутче и половината от свинското и половината от суджука. След това подправките - черен и червен пипер, сол, бахар, дафинов лист. Повтаряме подредбата по същия начин още например два пъти. Най-отгоре слагаме тънко нарязани парчета бекон или сланина. Заливаме с 1 чаша вода и вино. Пече се на 200 Со 3-4 часа.
    Когато е готово.Изгонваме котето и кучето и викаме мъжът.Слагаме го на масата.Даваме му салфетка, нож ,вилица и чаша.Поставяме в дясно /да му е удобно/ бутилка Мерло . То се отличава с висока плътност и доминиращ букет от плодове, както с високо алкохолно съдържание и наличие на добри танини. Лесно за консумация. Много подходящо за случая. В средата на масата естествено "Песента на зелката". Пускаме спортна програма по ТВ -то.Така а а а ! Вече е към 18-19 часа. Правим една среща с гардероба и огледалото. Слагаме ботушките, да не забравим ключовете и си бием камшика....... Когато се преберем, ще почустваме топлината на домашният уют, ще заварим един щастливо подрямващ мъжкар в креслото и ще се убедим............ че щастието е в зелката!

  9. #159

    Подразбиране

    Да дам и аз един бърз отчет в темичката на моят любим гурман- току-що заложих порция морска рибка да се маринова.Тихо и кротко да си плува 48часа в свои води в любимата ми марината

  10. #160

    Подразбиране

    Три неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
    Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
    Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

  11. #161

    Подразбиране

    Пролет,зеленото дойде! Оживяхме! Народа запретна полите и хукна из горите. Някой за цветенца, други ще стават хайдути а гладните за лапад и коприва. Че тук има някакви рецепти ,вижте ги!

    Салатка от млада коприва , или "покрива" както и викаше баба....

    ето и примерна рецепта /малко подобрена/ разбира се :

    1. Оди мари с едно младо мъжле в една млада гора и си набири млада коприва. Както забелязвате тук се говори за младост,вероятно защото е пролет. Има и елемент на лична безопасност, защото ако се появи мечка налице е млад мъж.Може да го оставите на мечката и да изчезнете в шубрака. Да гледате........ не се препоръчва.
    2. Отделете листята от стеблото. Това не е толкова трудна работа.
    3. Нарежи на ситно листята , и ги омачкайте със сол. Не е иэяснен въпроса с ръкавиците....ще има ли или не.С тези нежни ръце.......
    4. Накълцай дребно една връзка пресен магданоз , един стрък пресен чесън , и малко копър.
    5. Омешай ги и тури малко зехтин /олио/ и лимон /оцет/
    6. Сипе си едно юзче ракия , и НАЗДРАВЕ.

    / по желание може да добавите и много ситно нарязана пресна краставица , и люта чушка./

    И вица:

    Мъжът се мушва под завивките и нежно и страстно прошепва в ухото на жена си:
    - Без гащи съм ...
    Жената отговаря:
    - Остави ме да спя... Утре ще ти изпера няколко чифта...

  12. #162

    Подразбиране

    за пореден път ме разсмя с глас.мерси за идеята с рецептата,а жената явно много и се е спяло,за да не разбере намека или предпочита прането пред секса.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  13. #163

    Подразбиране

    Топло, че се пука. Мисля си за сянка, дебела и лек ветрец.Веднага си представям някое манастирче в горите тилилейски. Двор постлан с каменни плочки,чешма на която се охлажда ракийка, винце и дървета с големи корони. Те.. така идва и идеята за един вечерен:
    Боб по манастирски!
    Две чаени чаши боб.10-15 маслини,3-4- лука,2-3 домата,люти чушлета,сол,магданоз,джоджан,олио.Боба се сварява,запържват се ситно нарязаните лук,част от доматите с червен пипер.Запръжката се връща в съда, където ври боба.Изчакваме отново да заври и тогава добавяме сол,маслини,джоджан и магданоз.Оставяме още да поври и го пресипваме в гювечета.На пълните гювечета слагаме по една люта чушка,няколко резена домати и го пъхаме в загрята фурна за 15-20 минути.
    После с малко препечен хлебец...............малее! Да не забравите че преди това ще трябва да си направите салатка за ракийката-моооже да е от печен пипер с оцет и зехтинец или шопската класика. А след бобеца трябва да има няколко резенчета мезенце за виното.
    Даа ....обаче няма да го ядете в манастирският двор ,няма до късно да си говорите и да се радвате на планинската тишина. Но поне може да си го представите. Въображението е голям приятел.......че се сетих за един виц:
    Две мадами си говорят:
    - От днес съм на диета. На обяд изядох две яйца и един кренвирш, а на вечеря - две кивита и един банан.
    - Утре за закуска сигурно ще изядеш два домата и една краставаица?
    - Да, откъде знаеш?

  14. #164

    Подразбиране

    уфф,да не ми четеш мислите.аз вече се захраних след 2седмичното плодоядене ,а днес тъкмо си мислех един боб/че и шарен съм го купила/ да метна в гювеча.само че моят ще е и с пушено месце за разкош.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Малко тежичко ще ти дойде на стомахчето,след плодовете
    По добре почни с пилешка супа, после ориз с маслини, риба но да не е мазна и пържена, някоя лятна манджа- пипер,домати,сирене,яйца........след това тиквички, следват картофите,боба и пушените меса накрая, след няколко дни.Според мен де! Основно пиле и риба- варени, печени и със зеленчук. В събота са правих тиквички на скара с чесън и риган, омазнени в зехтин......мммммммм!
    Умната да не се призориш!

Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •