Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 180
  1. #16

    Подразбиране

    Много е приятно, когато и мъжете запретнат ръкави в кухнята, но е още по- приятно, когато го правят с чуство за хумор. С удоволствие влизам в тази страничка.

  2. #17

    Подразбиране

    Тиквена супа със скариди. Малко не се вързва ,като традиция по нашите ширини и дължини ,но пък на вкус е интересна.
    Продукти:
    Малка тиква,колкото главата на наш политик,няма да пиша кой,защото другите може да се засегнат.!
    Скариди изчистени,голи, не с бански на раета / по възможност -тигрова скарида/ 400-500гр
    Лук кромид-2 глави
    Чесън-1-2 скилидки
    Сметана-2-4 суп.лъжици
    Подправки-чер.пипер,мааалко естрагон,дивисил,черв.вино,захар
    Супа:
    Тиквата се настъргва на ренде и се слага във вряща вода, подсолява се и допълва с лъжичка захар.
    Ситно настърган лук.Тук е момента да си поплачем за изгубената младост,турските филми и кризата!Обелва се чесъна и го нарязваме на финни прозрачни люспи.Слагаме ч.пипер и естрагона при тиквата.
    10 минути след тази процедура се добавя сметаната и се сваля от котлона.
    Скариди:
    Почистените скариди се изсипват във врящата вода/те завалийките какво ли са си помислили че следва след разсъбличането/ , в която добавяме девесила ,малко сол и малко червено вино .За 10 минути са готови.
    Въоръжаваме с лъжици,препечени филийки хляб и се отдаваме на опознаването.

  3. #18

    Подразбиране

    Дон Базилио! Защо са кръстили това ястие така, не ми е ясно. И съм просто изумен,защото то си е типично нашенско.
    Трябват ни яйца,луканка,пресен лук,чесън,люти чушки,чер пипер и овче сирене,чисто масло.
    Луканката леко запържваме и я махаме.В мазнината слагаме нарязаните чушки.Изчакваме малко да омекнат ,добавяме чесъна и лука по едро нарязани.Като се позадушат слагаме половин пакетче чисто масло,натрушеното на едро сирене и няколко яйца.След като яйцата се позапържат връщаме луканката.След това набавяме достатъчно количество препечени филийки,каса с бира или вино/една две бутилки/ и я почваме.Всичко зависи от лютивите чушки,количеството луканка и..и...дон Базилио

  4. #19

    Подразбиране

    А кебап искате ли да си направите, едно лесно и вкусно ястие! Та ако не ви мързи, копувате мерлуза или хек, около 1 кило.Измивате почиствате добре/ако не е почистена /Нарязвате на парчета, посолявате, малко чер пипер,малко бяло вино ,дафинов лист и става нещо като марина.В една тавичка и в хладилника .Добре е да се покрие с нещо за да дремне два-три часа.
    После ще ни трябва лук /2-3-/или праз,зехтинец,два домата или пюре,малко гъбки,моркови 1-2,чесънче и като почнем:-копър,магданоз,лющян,чубрица,люта чушка,червен пипер,маслини........опа.а.а!
    След това изцеждаме рибата,овалваме я в брашно да се замае и запържваме в зехтина от двете страни ,за да добие летен тен и безгрижен вид.Отделно се запържват нарязаните,лук,моркови,чесън,люта чушка,домати и то като замирише...мале...мале.Добавяме вода за да стане сосче и тогава изсипваме гъбите и подправките с малко бяло вино. С тази изработена от нас смес заливаме очакващата изненади рибка,хвърляме няколко маслини да си поиграе с тях и я оставяме на тих огън да ври до две малки мастики/30 мин/.Кебапа се сгъстява и тогава е готов.Поднасяме обилно посипан с магданоз.Може и гарнитура да се направи от картофи или ориз..... но много ще се задълбаем.
    Та взимаме няколко бутилки винце или каса биричка,един, двама приятели ....то даже един ще стигне порцийката е малка ....като си помисля.Даже може и сами да си хапнем,но по добре двама.

  5. #20

    Подразбиране

    Сега една рецепта от фънки-мънки.Така моряците викат на филипинците.
    Зеле по филипински.
    Много лесно се прави.Ще ни трябва една прясна зелка,боб,няколко парчета свинско месце,няколко парчета пилешко,малко шунка и телешко няколко хапки, нарязани на ивици.Обаче да ви кажа това -телешкото по добре не го слагайте-при мен все не се сварява както трябва.Два три картофа,червен пипер,сол.
    Зелката я нарязвате като диня едро и безотговорно.Взимате една по голяма тенджера,слагате зелката или част от нея, ако ви се стори много,вода,шепа две боб и всичките меса нарязани на хапки.Истинската рецепта е и с лахут ама ,къде да го търся сега.. Захлюпвате и да ври.Сещам се отново за това телешко ,нали знаете ,че се пени-по добре не го слагайте.Ври,ври и като започне да става,особенно боба,значи работата е готова.Нарязвате картофите на половинки и ги слагате да се сварят.През това време запържвате малко червен пипер в отделна съдина.
    Как се сервира като е готово. С решетъчна лъжица изкарваме нещата и изцедени ги порцираме в чиниите. След това поливаме със запръжката и добавяме маааалко бульон.

  6. #21

    Подразбиране

    Хе ! Бяла риба с гъби!
    1 кг.-филе от хек или пангасиус.400 гр-пресни гъби,2 гл.стар лук,1 пак.суха гъбена супа,половин чаена чаша мазнина,растителна,1 връзка копър,черен пипер и един лимон.
    В тавичката където ще печем филетата задушаваме с част от мазнината гъбите и лука-нарязани.След това нареждаме отгоре филетата овкусени по желание.Прочитаме инструкцията за сухата супа,разтваряме я във вода и я изсипваме в тавата.Поливаме с останалата мазнина и печем в загрята фурна около 30 минути.Като е готова поръсваме с настърган кашкавал или пармезан.Кашкавала по ми харесва,онова мирише.........интересноГарнитура свежа салатка или задушени зеленчуци.
    Бутилка бяло вино и ще питате има ли още!!

  7. #22

    Подразбиране

    Ма като гледам в хладилника две тиквички и макарони останали от закуската Та направих една запиканка,,,,,,,,,,,опасна!Две тиквички се остъргват и нарязват на кубчета. Задушават се с чесън и копър в олио. В тава се смесват с варени макарони, сирене и се заливат с яйца и прясно мляко. Нарязват се няколко парченца чисто масло отгоре и се пече на фурна до златисто. Може да се настърже кашкавал след като се изпече до разтапяне.

  8. #23

    Подразбиране

    Пуйка с уиски (рецепта за мъже)


    Необходими са: една пуйка около 5 кг (за 6 души) и една бутилка уиски.
    Необходими са още сол, пипер, червен пипер, зехтин и тънко нарязана
    сланина.

    Приготвяне: пуйката се намазва със зехтин и се наръсва обилно със сол,
    пипер и червен пипер. Покрива се със сланината и се връзва. Фурната се
    подгрява до 200°C. Наливате си една чаша уиски и я изпивате за кураж.
    Поставяте пуйката в една тава и я бутвате във фурната. След това си
    наливате бързо още две чаши уиски и пиете за сполука. След 20 мин поставяте
    термостата на 250°C, да бръмчи здраво печката. Наливате си още три чаши
    уиски.

    ?

    След охоло шас отварте, обръщте и глеееаш печенто. Фащте шишето и с сипваш
    няколк глътк. След ощ едн шас фниматлно залитат към печката и обръщт
    пуйкта. Внимайте дан си згорит ръцет н шибанта врата. Сипвашс ощ едно уйск
    и така? Пуйкт ощ три шас с оставвв фурнат (няа значен колк) и всек дест
    минът хоиш д пикаеш. Ако мойш, плзиш към фурнт и вадш мисиркт. Ошт една
    глътк и пак опитвш да измкнш тават. Вдигш пуйкт от земят и внимааш да н
    паднш на хлъзгъвя под. И да паднш, няа значен, слагш животнт в тават?

    Спиш. На следващия ден пуйката се яде със студена зелева чорба и аспирин. Забележка,не правете това

  9. #24

    Подразбиране

    ех,ама как ме улучи
    таман съм седнала и съм си сипала едно уиски
    е,ха наздраве!

  10. #25
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Всеки път с кеф чета рецептите! Рядко се намират мъже с толкова голямо чувство за хумор! Само имам една питанка! Който не пие кво си сипва? Или покрай печенето на пуйката човек се научава и да си пийва?
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Ge4i1970 Виж мнение
    Всеки път с кеф чета рецептите! Рядко се намират мъже с толкова голямо чувство за хумор! Само имам една питанка! Който не пие кво си сипва? Или покрай печенето на пуйката човек се научава и да си пийва?
    Ми правим си един безалкохолен коктейл-минерална вода "Банкя"-50 гр.Мин.вода, газирана "Михалково "-50 гр и чешмяна вода 50 гр за вкус. Освен това :
    Прави се маска за лице! Сред това в един съд се слага вода, една чаша,ментовка 100 гр/има билка в нея/,100 гр джин /и той има/ и 100 гр анасонова мастика/тя пък има анасон,пак билка/.Загряваме,взимаме една кърпа ,надвисваме лице над парата и си правим парна баня. Ментата успокоява и отваря порите,джина почиства, а анасона,предава аромат и неповторим блясък в очите. През това време пуйчето се пече. Тъй като алкохола се изпарява по бързо ,стойм на парната баня ,докато остане само водата.Вдишваме през носа издишваме през устата.Изчислено е ,че като свърши сместта ,печеното ще трябва да е готово.Пък и да не е ,на кой му пука.Важното е да бъдем усмихнати,да стъпваме кръшно и безгрижно. Сервираме пуйчето и целуваме любимия-циганска целувка с ухание на мастика/от анасона/. Поглеждаме го в очите,обещаващо, но не задължаващо и .............................пуйчето,както писах по горе....бе кой ще мисли за него!

  12. #27
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Благодаря, това ще ми свърши работа!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  13. #28

    Подразбиране

    Мъжо спи,а аз чета и се смея като хахава,ама и огладнях,а вечеряхме кюфтета на скара,пържени картофи и огромна домашна "от всичко" салата.Жив да си!

  14. #29

    Подразбиране

    Тази парна баня ме изкефи,но се чудя- на малката и правех един чай за кашлица,съдържащ и анасон,сега е пак с бронхит и ми казаха да и правя такава баня с лайка и сода-дали да не съчетая отхрачващ чай със парна баня и да и направя от твоята.Сигурно ще се прочистят всички бактерии и ще спи като къпана непробудно след това.Да не помислите ,че ще подложа 4г дете на такова нещо/просто в кръга на шегата/.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Нищу нямаше ми фчера
    ставам сутринта
    ф углидалото съ дзверя:
    бря чи красута!
    Викам сигур са чалдисах
    туй ни мой съм аз!

    Смятай кат са начарвисам
    и са нагласа.
    Тъй по нощник и терлици
    с чорлава куса
    мязам кат на убавица
    ф профил и анфас.

    Дрямах начи и въртях съ
    цъках със език
    плюх си да’н съ урочасам
    тъй са възхитих.
    Дъл на пустото глидало
    съ яви дифект?


    Тъй да съм разхубавяла …
    А сиктир бе!
    Са умислих утведнъжки
    как навън ш’въря?
    Момците аку са натръшкат
    кату мъ съзрат?

    С модна фуста чи забратка
    с китка у ръка
    с тоз акъл зер за три патки
    кату заблеста …
    И къдету койт’ ма срещни
    пламна, изгуря ф разни помисли пугрешни …

    Пък ни съм таквас!
    Туй наверно сън е билу
    сигур йощи спа
    и ми са е присънила буйна красута.

    Скуркузъбел съм мий ясну
    ич да’н ма сазреш
    щот ут толкува прикраснус
    мой са пубулейш.
    Толкус убус да са исипи
    тъй връз мен кат дъж …
    Някой тряа да мъ ущипи!
    Пу възможнус мъш ...

Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •