Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 180
  1. #31

    Подразбиране

    Да си призная, честичко надничам в твоята темичка - не от готварски мераци, а просто така... прочитам по някоя и друга твоя рецепта за настроение! Ама с тези мерени рими в неповторим източен диалект направо ме разби... Чета, чета, и като лудичките сама се смея. Ама от смях корема чак ме заболя, а от съседния офис надникнаха по едно време да видят какво става при мен ... Имаш неповторимо чувство за хумор!!! Жив и здрав да си и продължавай в същия дух да пълниш темичката с твоите специалитети и настроение!

  2. #32

    Подразбиране

    Добре, че нямаше никой с мен като четях стихотворението, щяха да помислят, че не съм в ред. Дадох и на моя съпруг да чете в страничката и много му хареса .

  3. #33

    Подразбиране

    Малко в твой стил/взето от интернет/;

    Събудих съ сабайлем ут сиклет.
    Идно ми беше свинску и тривожну.
    Потътрих съ да правя туайлет-
    и съ същисъх! Мигар е фъзможну?!

    Подпухнало ми`й лявото уко
    (изглежда, че нощеска са мъ били! )
    „Брях!”-рекох си. „Ми що? И за како?
    И що ни съм разбрала? Ам` съм шиле!”

    Устай укото- що съм дибидюс ?!
    `Бах тъз склироза! Ко ли съм правИла?
    Фъупще ни повня! Ей го- честен кръст!
    Въйййййй- светна ми ! Играх го самодива.

    Дубре- сначале! Имаше банкет
    и тътреха ме в некаква си торта.
    Май нек`ъф мъш ми даде иширет
    Ма повня ли ут толкоз ногу ора?

    Ут тортата излезох май по рокла.
    Е, верно- въз лежерна и прозрачна.
    Изглежда ми`й паднАла, га съм скокнала.
    (ма явно твърде хард ми`й бил разкрача!)

    Това със дибидюса си гу спомних.
    Убаче за укото ми`й по дертну.
    Ейййййй! Сетих съ! Пардон, чи йе нискромну,
    ма танцих свръх фамозно и икспертну!

    И съ изсилих с финт. Предпируетно!
    Убачи ни фиксирах нек`фъ палмъ.
    И след йедин пудскок фаталитетен
    съ сблъскъхме със сила колусалнъ.

    Язък! Сегъ мъ`й яд, чи си гу спомних.
    Виж, друго беше си да съ насуля
    на некой мъш с еееей с т`квоз...сърце угромну.
    Пък яз на палма! Да съ таквоз в акъля!

    Да упусте`й късметя ми каръшки!
    Виднъж и мен да смигнът ф кал`бълъка,
    па яз със палми дъ съ млатя мъшки!
    Ма хак да ми йе! Мъкаааа, мъкаааа! Мъка!
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  4. #34
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Нямам думи!!!!!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  5. #35

    Подразбиране

    Понеже съм модератор в един друг форум,преди да направя корекцийте на една рецепта,ще си позволя да я пусна тук . Дамите да имат в предвид,че е писана от истински мъж,който пряко сили се бори с финансовата световна криза. Жестока борба ,но той и неговото семейство ще оцелеят.....определено!

    Скъпи съфоромници както знаете е криза затова реших да пусна няакои еФтини,,и енерго спестяавашти рецепти''първата е ,,Цвеклова супа;1/2кг.картофи,1глава ккумид лук,една глава цвекло,2супени лажици балсамов оцет,2/3моркова,едно варено яйце,сол на вкус,мляанчерен пипер на вкус,листа целина.;1.в тенджера се сипва вода и се кипва.Картофите се обелват и наряазват на дребно,и се пускат във врящата вода.;2Цвеклото се обелва,наряазва и леко се запича на фурна.Наръсва се с балсамов оцет.;3Оделно се запичат във фурна морковите на кръкчета и крумидаът обелен и наряазан на едро.;4Щом картофите омекнат,се прибавяат запечените зеленчуци,а накрая и дребно наряазаното яайце.;5Супата се подправя на вкус и се украсяава с наряазани листа целина. П.П. ВСЕКИ ДЕН ЩЕ ПУСКАМ ПО ЕДНА КРИЗИСНА ПОСНА СУПА.

  6. #36
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Само едно ще кажа: ПРОСТ НАРОД - СЛАБА ДЪРЖАВА! За съжаление такова поколение расте сега!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  7. #37

    Подразбиране

    Рецепта за Доро-вот (Етиопия)


    Продукти
    6 бр. пилешки бутчета
    60 гр лук кромид стар
    40 мл доматено пюре
    2 ч.л. червен пипер
    2 гр черен пипер млян
    6 бр. яйца
    500 мл бульон пилешки
    50 гр масло


    Приготвяне

    1.Опечете бутчетата с малко масло вьв фурната
    2.Запържете лука в маслото, докато стане прозрачен
    3.Добавете доматеното пюре, сол, черния и червения пипер и долейте бульона
    4.Задушете сместа на слаб огън за половин час
    5.Сложете бутчетата в готовия сос заедно с целите варени яйца
    6.Гарнирайте ястието с ориз.
    Редактирано от zito : 15.10.2010 в 15:50.

  8. #38

    Подразбиране

    Салатка - 017z

    В този дъжд, може да те обхванат творчески моменти. Отваряш хладилника и почваш:
    Няколко големи маслини -обезкостяваш ги. Сваряваш две яйца и взимаш белтъка, който нарязваш на ситно. Я... имало малко сварено пилешко, нарязваш на ситно.Една лъжица майонеза и две по малки с кисело мляко. Смесваме цялата тази работа липсва лимон,слагаме! Нещо за разяждане - една,две склидки чесън счукан........проверка.Добре е! Магданоз да нарежем на ситно и да поръсим.Ми.... и малко чер пипер ще трябва. Такаааааааааа! Салатата е готова!
    Какво ще върви на тази салатка водка естествено .

  9. #39

    Подразбиране

    И след салатката,нещо което да ни напомни за топлото време!
    Гозба от Нигерия Там са големи сажди или печки!
    Продукти
    (за 4 порции)
    3 глави лук
    6 големи домата
    200гр. варена риба
    или
    2 рибни консерви
    сол
    черен пипер
    зехтин
    захар


    Начин на приготвяне
    1. Измийте, обелете и нарежете на малки парченца доматите.
    2. Обелете и нарежете на едро лука.
    3. Сложете лука и доматите в тенджера без мазнина.
    4. Варете, докато водата избяга и по дъното остане суха следа.
    5. Добавете варената риба или консервите, сол, черен пипер и повечко захар. Ако дойде в повече пък ще имате възможност да се похвалите с рибена торта.
    6. Бъркайте, докато рибата се раздроби леко, нека останат малки парченца.
    7. Поръсете с магданоз, чубрица, босилек, мента или джоджан..
    8. Може да сервирате с чапати ( индийски хляб ) или грис. Но ми си струва малко шашаво.

    Бива си го - като нЕма свински пържоли...или пък сме на диета!

  10. #40

    Подразбиране

    Cещам за едно студено пиле,което са нарича "Галантин".Много лесно за приготвяне.
    Обезкостяваме едно пиле по едричко.Ще ни трябват няколко вида колбаси или нещо подобно,малко кашкавал,шепа гъби,2 яйца,моркови,лук,чесън и повечко магданозец. Напълваме пилето с нарязаните колбаси и зеленчуци без магданоза.Можеме и да го вържем с нещо да не хукне с манджата, тоест да го овържем.След това правим смес от яйца и нарязан магданоз и го поливаме или овалваме, както предпочитате.Така изкъпано го увиваме в една платнeна салфетка,вързваме и го слагаме в един по дълбок съд да ври 60 мин.Във водата можем по избор да сложим неща така за мирис и екзотика. Следва подсушаване и престой в хладилника минимум 8 часа.
    Вадим ,режем на порции,поръсваме с червен пипер и малко зехтинец,посипваме с пресен магданоз и с последни усилия изстискваме едно,две лимончета.Вадим бирата и почваме.........
    Не го солете защото колбасите са солени-става и със шунка и разни такива..

  11. #41

    Подразбиране

    Рилско-манастирски гювеч!
    Намираме мерлуза или сафрид около 600 гр.топено масло-100грама,лук-100,гъби-100,паприкаш-100,домати-200,ориз-100гр,лимонтозу,магданоз,сол и чер пипер.
    Измива се рибата прави се на порции и задушава в мазнина.Нарязват се на дребно зеленчуците/гъбите на ивици/като се задушава. Прибавят се подправките заедно с ориза и всичко заливаме с бульон,като ври до омекване на ориза.
    След това рибата се нарежда,поставят се доматите,нарязани на колелца и се пече във фурна докато остане на мазнина.Преди сервиране се поръсва с магданоза и чер пипер.
    Бяло винце и готово.
    Редактирано от zito : 22.10.2010 в 13:49.

  12. #42

    Подразбиране

    Взимаме две едри пъстърви.... по така от рибарника,една шепа сварен боб,1 глава лук-малка,2-3 краставички ,ама кисели,зехтин 2-3- лъжици и една с доматено пюре/става и с пресни домати/.Сол,чубрица,чер и червен пипер.
    Нарязваме на ситно лука без да плачем!Запържваме го в зехтина, но не всичкият оставяме седем,осем капки настрани.Предварително свареният боб се добавя,нарязани краставички,щипка червен пипер.Веднага след това доливаме доматите/ако е пюре предварително да е разтворено във вода/.Прибавяме чубриката,черния пипер и солта и го оставяме да ври 10 минути.Прасваме през това време една биричка,като си мислим,че до тук няма нищо сложно-нали така?
    Отпочинали ,почистваме пъстървите и ги натриваме със сол от вътре и от вън.Тъй като те са суетни рибки ,поставяме ги да се огледат върху едно парче алуминиево фолио и започваме да им пълним коремчетата-дори и да излиза зеленчука.. не пречи.Поливаме ги с онези капки зехтин дето ги спестихме и ги увиваме поотделно-да не се дразнят.Фурната вече трябва да е нетърпеливо загрята.Печеш 20 минути-на силна фурна.
    Това е ! Вадиш,развиваш и поднасяш. Може и без гарнитура. Бяло винце или бира, но от онази дето е в кутийки.
    Редактирано от zito : 28.10.2010 в 15:01.

  13. #43

    Подразбиране

    Ето нещо лесно ,бързо,вкусно и диетично.Ползва се и при прочутата 90 дневна диета.
    Режат се еднакви парчета сирене и кашкавал. Две парчета кашкавал се мажат с топено сирене и по средата се слага сиренето. Потапя се в яйце, галета и пак яйце и се пържи.Става и с двойна панировка. Може на тефлоновия тиган без грам мазнина. Обаче биричката след 4 часа!

  14. #44

    Подразбиране

    Канелони от "Брилла"!
    Рецептата е от един приятел адвокат и ястието става нечовешки вкусно. Сипвате си в една особена за целта чаша, мъничко Мартел и го оставяте да си поеме въздух. Обелвате няколко моркова, една глава лук, средно голяма и три скилидки чесън. В голям тиган сипвате малко вода със зехтин и след като започна да пъшка, изсипвате вътре зарзавата.Имах си хас да е навън.Все пак сме в началота на процедурата и първата чашка!Разбъркваме го с дървена лъжица, докато се позадуши. Тръшваме вътре суровата кайма със суплес, ала Станка Златева, 2/3 буркан с домати, 200мл. “Траминер” от Хан Крум ,май е достатъчно.
    Може да се изтощите, но ще е съвсем мъничко. Вдъхвате аромата на Мартел и отпивате глътчица. Хмммм, не е лошо, никак даже, но Хенеси ми харесва повече. Намаляте котлона и навивате часовника за да къкри 35 минути. Защо 35 минути, ли? Идея си нямам Разбърквате го от време на време с дървената лъжица. В една купичка настъргвате кашкавалец и отделяте, половината в друга купичка. В тази, добавяте ½ от това сирене дето има мухлясал вид и мирише на крака, а другата ½ слагате да тръпне в очакване в другата купичка. Чуквате две яйца и ½ кисело мляко. През това време може да си марморите под носа загадачно, че руснаците казват: “Кашу, маслом не изпортиш!”. Няколко минути преди да стане готово следват подправки: много босилек, мащерка, риган, магданоз, супена лъжица маслинена паста. След като стане готово, сваляме от огъня и го слагаме да изстине. Палим фурната на 180 да загрее, /е,тя е електрическа, ама нали така е думата/намазваме една стъклена тавичка с масло и почваме да пълним със сместа канелоните, като прибавяме и млечно – яйчено – кашкавалената смес. Каквото остане се изсипва отгоре, завиват се фолио и се пекат до готовност. Спираме фурната, махаме фолиото и отгоре ги заливаме с отделения настрана кашкавал и онова смрадливото сирене. Вадим ги внимателно, нареждаме по чиниите,дърпаме пердетата да не надничат съседите и да ги предпазим от инфарктни пристъпи,наливаме биричка или винце и ……

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:

Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •