Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 26 от 26
  1. #16

    Подразбиране

    С гобленов бод може да стане двулицево, с кръстче/полукръстче - не.

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pinka Виж мнение
    А каква е разликата?
    Разликата личи най-вече в гърба. При полукръстчето, както и при кръстчето, се получават хоризонтални или вертикални чертички. При гобленовия бод на гърба чертичките са наклонени и изглежда почти като лицето, в смисъл, че се запълва целия гръб. Може да се поразровиш из мрежата за указания за двата бода. Ето тук можеш да разгледаш, например:
    http://www.maurer-stroh.com/tutorial/tut_diagram.html
    На английски е, не знам дали се оправяш с него.
    Кръстатият бод е "Cross Stitch", а гобленовият като гледам е "Tent Stitch". Среща се и като "Petit point". Дано да не те подвеждам само, че аз нямам нищо бродирано с гобленов бод.

  3. #18

    Подразбиране

    Полукръстчето се шие на панама тип Аида.
    От опаковата страна стои на чертички.От опаковата страна пък гобленовият бод стои като наклонен пълнеж. Това е разликата.

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pinka Виж мнение
    А каква е разликата?
    като се зачетох в темата..честно казано и аз не правя разлика между двата бода

  5. #20

    Подразбиране

    Ами, разликата е в посоката на движение, най-общо казано. Вижте някъде диаграми на бодовете, в линка, който пратих в предишния си пост има такива. На лицето не личи разликата, личи на гърба.

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    Ами, разликата е в посоката на движение, най-общо казано. Вижте някъде диаграми на бодовете, в линка, който пратих в предишния си пост има такива. На лицето не личи разликата, личи на гърба.

    Благодаря!Но щом на лицето не си личи..гърба не е толкова важен
    Поне моето мнение е такова

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Amazonka Виж мнение
    Благодаря!Но щом на лицето не си личи..гърба не е толкова важен
    Поне моето мнение е такова
    И аз мисля, че гърбът не е важен

  8. #23

    Подразбиране

    Когато аз се учих да бродирам, направих грешката да смеся двата бода в един гоблен. Беше малък и беше "учебен", така че нямаше значение, но тогава се видя някакво малко различие. Все са наклонени чертички, но гобленовият бод стои някак по-плътен, по-сбит, не знам как да го обясня. Може би защото гърбът е изцяло покрит и нищо не прозира през дупчиците на панамата, все едно има плътна подложка отзад. Така че съвсеееем малко има разлика и отпред, но тя се вижда ако се смесят бодовете в един гоблен. Ако не се смесват двата бода, предполагам, че няма проблем, даже с полукръстчето отиват по-малко конци и гобленът не се криви
    Ох, така си плямпам наисуст с моя скромен опит. Мен ако питате, най-добре пробвайте сами. Аз просто исках да обясня на pinka защо може да не й се получава хубав гърбът.
    Редактирано от Nev : 24.09.2010 в 10:36.

  9. #24

    Подразбиране

    Много,много благодаря на всички!От всичко прочетено ми стана ясно,че аз шия едновременно и с двата бода ,това явно е причината да не ми се получава красиво,но как да шия така че да не се получават чертички отзад,а всичко да е наклонено,щом като шия по цвят и се разкарвам из гоблена напред назад...

  10. #25

    Подразбиране

    Да си призная аз пък не знам кой точно от двата бода използвам
    но пък не съм се притеснила,харесвам си ги как изглеждат отпред и това ми стига,а дали е по правилата..не знам,ама едва ли..
    ..както и кръстчетата,сама някак се научих да ги шия,въпроса правилни ли са...не знам,правила не съм чела,единствено спазвам наклона

  11. #26

    Подразбиране

    Реклама:
    С полукръстче отиват почти три пъти по-малко конци.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •