Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 66
  1. #1

    Подразбиране Срам ли ви е да шиете вънка?

    Преди малко четох че leti_at се притеснява да излезе на двора да шие, защото я гледали подигравателно. Е, мнението е отпреди 3 години, не знам дали все още е така, но ми хрумна да пусна такава тема.

    Защото аз лятото като излизам с децата по пързалките... направо вадя гоблена и шия. Хич не ми пука кой как ме зяпа . Ми така де - с един куршум два заека . И децата доволни, и аз. Като си отделя всеки ден едно прилично време /3-4 часа/ вънка с децата... ехее, каква примерна майка ставам

    Имам си гоблен 'за вкъщи', имам си и за пързалките - обикновено там шия нещо дребно ..или не чак толкова дребно на кръстчета. А вкъщи предпочитам опънат на голяма рамка гоблен, който се шие гобленов бод.

    А вие смятате ли, че е смешно една млада жена да шие гоблен в градинката?
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  2. #2

    Подразбиране

    За съжаление аз не мога да шия в градинките защото докато бебето е в количката,каката-на 2 годинки е, тича по люлки и пързалки и аз тичам след нея.
    Но не виждам нищо срамно или лошо в шиенето на вън или кадето и да било,това е приятно хоби и такива красоти човек не може да създаде докато седи по кафетата.

  3. #3

    Подразбиране

    По градинките не съм пробвала, че гледам малкото да не падне или удари някого, но на почивка, на море винаги съм си с един-два гоблена под ръка. Шия си на плажа, и изобщо не ме е срам. Даже събирах публика от рускини, гледаха ме всеки ден - колко съм напреднала.... Не виждам нищо странно да си бродираш на публични места - ако се налага да седиш на плаж или в градинка с децата 3-4 часа - защо да не свършиш и малко работа?
    Редактирано от Ирка88 : 11.09.2010 в 13:40. Причина: добавяне

  4. #4

    Подразбиране

    Преди много ,много лета ,когато децата бяха малки и сме ходели по почивки винаги съм си носела ръкоделие.
    Сега живея в къща и лятото си плета и шия на двора.Някоя любопитна съседка от време на време ще провисне нос през оградата и ще рече,,Ко шиеш маа''
    Човек няма защо да се срамува от труда си.
    Дори имам спомен ,че на плажа пак преди много години се запознахме с една дама покрай гоблените.Жената си шиеше,че на следващия ден и аз бях с гоблена.Така,че изобщо не се вълнувам кой какво мисли и какво ще каже.Въпроса е на мен да ми е хубаво и да ми доставя удоволствие ,това което правя.
    Редактирано от кики : 11.09.2010 в 13:41. Причина: правопис

  5. #5

    Подразбиране

    Имаше един период,в който се притеснявах,защото една колежка каза един ден :"Ох пък и и ти ,с твоите пенсионерски занимания/тогава съм била на 23-24 години/.Доста време си шиех тихо и кротко в къщи.Сега без бродерийка не тръгвам-имам си за път,за гостуване на село,за в къщи,за гледане на филм.......

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от neli0909 Виж мнение
    За съжаление аз не мога да шия в градинките защото докато бебето е в количката,каката-на 2 годинки е, тича по люлки и пързалки и аз тичам след нея....
    ОО, и ние бяхме така, но сега големия е на 8, малкия скоро ще направи 5, но откакто стана на 3,5-4 годинки и се научи сам да се пази от люлките, аз няма какво да правя освен да ги чакам да се наиграят.
    И твоите ще пораснат, и ти ще спреш да тичаш след тях
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  7. #7

    Подразбиране

    Само когато спя,тогава нямам нещо в ръцете си, -я гоблен ,я 1 кука , я плетка...Няма защо да се срамувам от труда си. Даже ми е странно като се събират по-възрастни жени на приказки (конушмак) как никоя нищо не прави.Тука го наричат "дирнек".

  8. #8

    Подразбиране

    Шия където ми харесва.И хич не ми пука , че хората ме гледат като извънземно.
    Ляtото си шиех и на плажа

    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  9. #9

    Подразбиране

    И твоите ще пораснат, и ти ще спреш да тичаш след тях

    Като дойде този момент всички пейки са мои-сядам и започвам с гоблените

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от blue_bouble Виж мнение
    Шия където ми харесва.И хич не ми пука , че хората ме гледат като извънземно.
    Ляtото си шиех и на плажа

    И аз съм шила на странни места - на плажа,пред бунгалото, във влака, на паркинга на Перперикон.
    На тази снимка, зад мен, се вижда битието на софийски ватманки...
    Жената каза, че е започнала "Коне на водопой", та от няколко години ги е оставила да пият вода, може и да са се удавили вече.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  11. #11

    Подразбиране

    То е за подигравка да скръстиш ръце и да одумваш хората,но някой да ти се присмива,че шиеш или плетеш....според мен в такъв случай той ще е смешен.Една съседка все ме пита защо не ходя в тях на гости след като не ходя на работа и по цял ден съм си в къщи.Неудобно ми е да и кажа ,че предпочитам да шия отколкото да празнословя с нея и щерка и/нали съм вежлива и не обичам да обиждам/.Така че шия при всеки удобен момент и независимо къде съм-който му преча да не ме гледа.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от blue_bouble Виж мнение
    Шия където ми харесва.И хич не ми пука , че хората ме гледат като извънземно.
    Ляtото си шиех и на плажа

    Много ме изкефи на тази снимка

  13. #13

    Подразбиране

    И аз шия навсякъде и винаги вземам гоблена си,като казвам това ми е "другарчето",дъщеря ми ходи на тренировки,уроци и вместо да скучая до като е чакам си шия и така минава неусетно времето,на вилата също шия,единствено пред блока не шия,някак си не мога да се отпусна там...

  14. #14

    Подразбиране

    Диде,как ще шиеш пред блока,като аз съм останала с впечатление ,че във вашия квартал винаги духа.От гонене на конци няма да ти остане време за шиене.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  15. #15

    Подразбиране къде шиете

    Реклама:
    Опитах да шия преди много години навън,но и мене ме гледаха като извънземно,защото съм левичар и шия и с двете ръце - ту с едната ,ту с другата.След като се изморих и притесних да давам обяснения си оставих хобито за у дома.По тази причина се научих и да плета с дясната ръка-никой не можеше да ми обясни плетка

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •