Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 66
  1. #31

    Smile

    Какво срамно може да има - нито крадеш, нито убиваш............
    Аз редовно си шиех из градинките, докато ходехме там - децата си играят на игрушките, карат тротинетки, а аз си шия.................... Хич и не ми пука, дали някой мие гледа ....................., на мен ми е густо, пък и здравословно, иначе пия кафе и пуша

  2. #32

    Подразбиране

    Аз също не се срамувам да шия навън, /даже така зарибих и Ирка и тя взе, че се научи да шие гоблен/ , не правя нищо нередно. Шия си и дори навън ми спори повече.
    Редактирано от Radi : 23.11.2010 в 18:47.

  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Не , даже лятото , навън на масата ми е най - добре и светлината е хубава , а и по - свежо е , даже тогава , най - много ми спори гобленът .... естественно само това лято не успях да направя това , но живот и здрави догодина - ще наваксам
    давам половината си царство да видя реакциите на непознатите!

  4. #34

    Подразбиране

    Няма по-добър балсам за очите от дневната светлина когато шия гоблен! Прав е Миро, наистина имам чувството, че тогава гобленъта най ми спори А "Вънка" е относително понятие - на мен това "вънка" ми е в двора пред къщи на масата и чадърчето до мене, да не взема пък да прегоря на слънце Кафе и цигарка задължително и пей сърце! А когато отида на гости за два или три дни, винаги мечакат с нетърпение кой гоблен съм започнала А да не говорим пък за тераската пред бунгалото, ех спомени, спомени....................
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  5. #35

    Подразбиране

    Ей, че ме разсмяхте!
    И аз цоп - при безсрамниците
    Научих се да шия в офиса, една колежка ме зарибяваше няколко месеца "Хайде, де, дай да ти покажа, много е приятно", пък аз все я гледах като извънземно и си мислех, че се бъзика с мен - точно тя ли - купонджийка, мадама, все по дискотеки - ще седне да шие гоблени?!?! Освен това все си мислех, че на света съществуват само Вилеровите досадни мелници, зими, коне на водопой и пр. Докато донесе едно списание и ми го показа, там си харесах един Мечо Пух в облаци, 8 цвята. И като се започна - чудех се дали някога ще успея да направя такова ситно бодче (гобленово), много дребнички ми се виждаха дупчиците, редчетата. Тя излезе някъде по работа, аз й звъня по тел. "Кога ще се върнеш? Аз си свършвам реда, сега как да продължа на другия ред?!? А как се шие в обратната посока?!?!?" Смях, смях на кутийки. Точно тогава местехме централния офис в друга сграда и мен ме бяха оставили сама и на спокойствие. А и вече бях напреднала бременна, та не ми правеха много забележки. Добре, че шефовете са много готини.
    Уших няколко мъничета и като си харесах един чаршаф - бух в дълбокото ("Сикстинската мадона" на Гинокардия). Вече бях родила голямата щерка и бях в майчинство. Мъкнех го в градината, докато малката спи (блаженство неземно), в София, на Рупите (даже имам снимки, но са някъде из архивите), по полянки, край рекички, край басейна и на плажа. Как оцеля, той си знае. После дойде голямият застой - щерката проходи (направо протича), после дойде и малката и се завихри една, остана ми само времето от 22-23-24 до... когато издържа. Ех, мили спомени!
    Обожавам да шия където и да е! Засега ми остана нощното време, но се надявам като поотраснат ураганите, пак да си нося нещичко по детските площадки
    Шийте, шийте, мили приятели - където, когато и колкото искате! И не само не се срамувайте, ами се гордейте с красотите, които създавате

  6. #36

    Подразбиране

    Колко хубава тема, защо е зарязана?
    Мед капе по сърцето ми като ви чета, ама ми е и тъжно, защото аз не мога така. Опитвах да бродирам на пейката в градината, но трябва да си вардя нещата от най-малкия ветрец, няма къде да си сложа схемата, схваща ми се гърбът... как успявате на плажа! Аз ако не си подредя нещата пред мен на масата, на стола с облегалка, просто няма как иначе!
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  7. #37

    Подразбиране

    Да,темата е доста интересна,но доскоро беше студено/а и още е/, и не може да се бродира навън!Като чета отново мненията ви и ми стана смешно,защото след няколко дни отиваме в Гърция на почивка и аз водя душевна борба дали да си взема гоблена или не.Искам да попитам,макар че явно тук не му е мястото как се определя,кой е начинаещ,кой напреднал и кой майстор ???Ще бъда благодарна на всеки който ми отговори.

  8. #38

    Подразбиране

    Ирина, това дали си начинаещ, ... се определя според броя на мненията.

  9. #39

    Подразбиране

    живея до морето но несам се сетила да шия на плажа но шия в колата на задната седалка така и моя мъж е доволен че не му правя забележки иначе двама шофьори се караме аз почти не ходя по комшийки предпочитам в къщи да си шия гоблена не ме интересуват хорските приказки/ поздрави на всички гобленарки

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fanivarna Виж мнение
    несам се сетила да шия на плажа
    Много добре върви да се шие фон. Идеята ми е да няма схема, защото вятъра я духа. И задължително под чадър, изгарянето става неусетно.

  11. #41

    Подразбиране

    аз почти не ходя по комшийки предпочитам в къщи да си шия гоблена не ме интересуват хорските приказки/ поздрави на всички гобленарки [/QUOTE]

    Все едно аз го написах.Имам едни съседки майка и дъщеря,дето не работят и нямат деца в дома си.Като ме видят на пътя все си просят покана за кафе,а аз понеже не ми се клюкари с тях,все уж ми се спяло,все ще готвя,чистя и т.н.На плажа не шия защото просто не обичам да се пържа на слънце,но в морската градина на пейка под сянка с удоволствие бих шила.Като ходя до личната и за да ми минава времето бързо докато си чакам реда шия без никакво притеснение.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  12. #42

    Подразбиране

    верно като се ходи при личната има много да се чака и може да се шие спокойно иначе трябва да се караш с бабите

  13. #43

    Подразбиране

    Аз си шия на терасата - няма по-хубаво от дневната светлина. През почивните дни ходим със съпруга ми за риба и веднъж видях една жена с гоблена си. Не са бях сетила за това. Вече си вземам моя като излезем извън града. Лятото бяхме на почивка на планина. Седна си на балкона, извадя си гоблена, реката до мен ромоли...идилия.

  14. #44

    Подразбиране

    Aз най редовно си нося гоблена когато придружавам мъжа ми на риболов.Много ми е приятно -сред природата на въздух ,а и времето ми минава бързо и неусетно;само дето няколко пъти ми се е налагало да шия в колата,защото вали дъжд,ама рибарите това не ги бърка

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    успокоих се като разбрах,че не само аз предпочитам да си шия гоблена пред това да ходя по кафета и гости.а относно притеснението от шиене на обществени места-и аз се притеснявам.шия си само в къщи.така ми е най-приятно,защото нищо не ме разсейва.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •