Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 159

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз чакам това за работа при бродерия на гоблени.Мисля че със такиви органайзери ще бъде много удобно да се работи.Някой ползвал ли това?


  2. #2

    Smile

    Когато започвам гоблен си правя хартиени пликове на които пиша знака на конеца след това ги съхранявам в чантичка от дамаска която сама си уших според големината на пликовете .Чантата е също като правоъгълните дамски несесери но е по голяма с дръжка и цип така не ми се губят конци и не ми се цапа панамата .

  3. #3

    Подразбиране

    От опита ,който има с различни начини,най практичен си остава найлоновите пликчета със знака залепен върху тях.

  4. #4

    Подразбиране

    Явно кой как си е свикнал . Аз си прявя нещо като азбучник от стара тетрадка на децата . Изрязвам само стъпаловидно по една лентичка от края на всеки лист - за да се вижда знака - става точно като азбучник , но вместо букви - знаци. Конците ги слагам на всеки знак , тетрадката е компактна - много бързо се намират и могат да се слагат остатъци от шиенето , които да се плзват по-късно.Мятам и един ластик за да е стегнато . Толкова ми е лесно така , че чак се чудя дали бих ровила пликчета. Като седна да шия - независимо дали на дивана, на фотъойла или на маса - пред мен има само схема , тетрадка и ножичка.
    Ако сте се загубили в гората, а нямате компас под ръка, изчакайте есента - птиците отлитат на юг.

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    Благодаря ви сърдечно, момичета, St_dobri, на тебе също! На момента се отзовавате, за да помогнете. За съжаление обаче този органайзер е прекалено малък и ще трябва да купя поне 10-тина, за да си събера конците /навремето често ходех в чужбина на турнета и от там се запасявах с много конци, защото тук определени цветове трудно се намипраха/. А това ще ми излезе доста скъпо. Затова още веднъж ще потърся из рибарските магазини. Доколкото разбрах имало там кутии с доста по-голяма вместимост на цена 6,50 лв. В краен случай може да си поръчам едно шкафче с разграфения - от тези, в които в някои магазини за гоблени съхраняват конците. Казаха ми че ги имало при дистрибуторите на конци.

  7. #7

    Подразбиране

    Преди си изрязвах картончета. Ако са малко конците на един картон, ако са повече на отделни картончета. Но след като веднъж сбърках знака сега правя следното. Първо си отделям малко коконец за мостра лепя ги едно картонче и пиша знака. След това докато шия ги слагам в найлонови пликчета а когато завърша гоблена всичко за този гоблен слагам в голям найлонов плик. Така коплектовани гоблените ги поставям в един по голям плик.

  8. #8

    Подразбиране

    marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия
    Благодаря за предложението! Очаквам да ми пратиш модели на такива кутии за конци, за да пробвам да си направя сама!

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия

    Ще бъда много благодарна ако и на мен пратиш.

    Благодаря

  11. #11

    Подразбиране

    Здравейте всички. Тук има много интересни предложения как да си съхраняваме конците. Аз лично нарязвам от кашон ленти за по 5-6 цвята и улейче до всеки цвят за да държи края. Там и отбелязвам знака и номера му. Като завърша гоблена си остава в една чанта, заедно със схемата.
    Само че така вече имам чанти с непотребни схеми и останали конци. Много ми хареса идеята за албум за снимки или клас6ор в който да събирам останалите конци. Така ще избегна ровенето за да видя имам ли стари конци, които ги има и в новия гоблен.
    А в хартиените пликове не се ли заплитат конците?

  12. #12

    Подразбиране

    Откакто шия гоблени използвам малки найлонови пликчета на които с тиксо залепям малко листче със знака.В последната година обаче се сетих ,че мога да използвам принтерна хартия А4(ненужна)която сгъвам на 3 ,като писмо и отсрани или щракна с телбод или залепя с тиксо.Веднъж пробвах с картончета ,но не ми беше удобно .
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  13. #13

    Подразбиране

    Аз си съхранявам мойте конци в най обикновено албумче за снимки и върху мястото за снимка(върху плика) с перманентен маркер отбелязвам знака.Всяка комплектовка с различен цвят и така

  14. #14

    Подразбиране

    аз си ги съхранявам в пликчета за да не ми се цапат-и без това шия много бавно -ако не са в пликчета ще станат много мъсни

  15. #15

    Подразбиране

    До скоро конците държах в пликчета и след всеки завършен гоблен оставаха и се събраха много,че чак не знаех кои номера имам!
    Купих си един органайзер от рибарски магазин!Та си подредих с картончета повечето налични конци! Ето го:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •