Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 159
  1. #46

    Подразбиране

    marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия

  2. #47

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия
    Благодаря за предложението! Очаквам да ми пратиш модели на такива кутии за конци, за да пробвам да си направя сама!

  3. #48

    Подразбиране

    Здравейте всички. Тук има много интересни предложения как да си съхраняваме конците. Аз лично нарязвам от кашон ленти за по 5-6 цвята и улейче до всеки цвят за да държи края. Там и отбелязвам знака и номера му. Като завърша гоблена си остава в една чанта, заедно със схемата.
    Само че така вече имам чанти с непотребни схеми и останали конци. Много ми хареса идеята за албум за снимки или клас6ор в който да събирам останалите конци. Така ще избегна ровенето за да видя имам ли стари конци, които ги има и в новия гоблен.
    А в хартиените пликове не се ли заплитат конците?

  4. #49

    Подразбиране

    Откакто шия гоблени използвам малки найлонови пликчета на които с тиксо залепям малко листче със знака.В последната година обаче се сетих ,че мога да използвам принтерна хартия А4(ненужна)която сгъвам на 3 ,като писмо и отсрани или щракна с телбод или залепя с тиксо.Веднъж пробвах с картончета ,но не ми беше удобно .
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  5. #50

    Подразбиране

    Моя начин на съхранение е много лесен и според мен удобен.Съхранявам си конците в хартиени "гащички" за CD Те имат найлоново прозорче и се вижда цвета на конеца,а знака и номерата написвам на хартиената им част.Моя мъж щеше да получи удар,когато запръв път му задигнах 20 броя -та да си настаня кончетата.Беше малко ,ама после сам започна да ми купува.А цялото ми ръкоделие е разположено в картонена кутия с капак-за да нямя после виновни

  6. #51

    Подразбиране

    Аз си съхранявам мойте конци в най обикновено албумче за снимки и върху мястото за снимка(върху плика) с перманентен маркер отбелязвам знака.Всяка комплектовка с различен цвят и така

  7. #52

    Подразбиране

    аз си ги съхранявам в пликчета за да не ми се цапат-и без това шия много бавно -ако не са в пликчета ще станат много мъсни

  8. #53

    Подразбиране

    До скоро конците държах в пликчета и след всеки завършен гоблен оставаха и се събраха много,че чак не знаех кои номера имам!
    Купих си един органайзер от рибарски магазин!Та си подредих с картончета повечето налични конци! Ето го:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  9. #54

    Подразбиране

    Много и разнообразни начини на съхранение. Аз съм си класифицирала конците в общи прикчета, всеки навит на картонче с номера, а на пликчето е общия номер, с който започва - напр. 200, 300,...., 30..., 37...., и т.н. А отделно съм си направила каталог на тези, които имам пак по същия начин по номера и вписвам всеки нов, който си купя. Само следя щом някой се свърши веднага да го възстановя - така по всяко време зная с какви конци разполагам и не ми се налага да ровя из общата кутия.

  10. #55

    Подразбиране

    Аз ги държа докато шия в тетрадка-азбучник,на мястото на буквата слагам знака.Понякога си я правя сяма от малки тетрадки,зависи от броя на цветовете.Останалите са подредени в голяма такава тетрадка,така е лесно и се вижда добре.

  11. #56

    Подразбиране

    Малееее какви сте "къщовници" Мойте стоят накуп в оргиналната кутия (или плик) като ми потрябва ровя, като кокошка на бунище, ма съм свикнал ве4е.

  12. #57

    Подразбиране

    Всеки си е създал някакви навици,някой подредени,други поразхвърляни,важното е да се оправя човек

  13. #58

    Подразбиране

    Използвах някои от методите, които предложихте, но най-удобно засега ми е следното - купих си неотдавна кутия за болтчета и гайки, която е почти същата като тази, която е показала Нели/органайзеа от рибарския магазин/, затова няма да я снимам. Наредила съм конците с картончета, на които пише номера и съм ги наредила по серийки. Много е удобно и веднага виждаш дали имаш конеца или не! Струват около 5 лв. от Метро, евтино и удобно!!!
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  14. #59

    Подразбиране

    Да ,така е много по -лесно си виждам и откривам наличните конци!sLaV,и моята струва 5лв.Много удобно и полезно!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Моите конци са все още малко и затова нямам проблеми със съхранението им Засега стоят в една малка чантичка от козметичен комплект - има дръжка и ципове и съм прибрала в нея всички ДМЦ чилета. А докато шия, дуржа конците в книжни пликове, които или си купувам, или си правя сама с телбод. Мисля да си направя една таблица, в която да вписвам номерата конци, които имам, за да се оринтирам по-лесно

Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •